December 19, 2018 - ، ساعت 09:12
 
 
برگزاری المپیاد ورزشی درون مدرسه ای دانش آموزان هرمزگان


صبح ساحل ، ورزشی - حسین نارنجی نسب :معاون تربیت بدنی وسلامت اداره کل آموزش و پرورش استان هرمزگان گفت: سال تحصیلی 98 - 97 نیز شاهد برگزاری المپیاد درون مدرسه ای دراستان خواهیم بود واین المپیاد در مدارس مختلف برگزار می شود.    

علیرضا باقری گفت: المپیاد درون مدرسه ای با حضور 4 میلیون دانش آموز در سطح کشور برگزار می شود واز سال گذشته یکی از اهداف معاونت تربیت بدنی وسلامت وزارت آموزش و پرورش افزایش وتحت پوشش قرار داد دانش آموزان بیشتر بوده است و از این نظر معاونت تربیت بدنی اداره کل آموزش و پرورش استان هرمزگان توانسته است 200 هزار دانش آموز در المپیاد درون مدرسه ای تحت پوشش قرار دهد. 

معاون تربیت بدنی وسلامت اداره کل آموزش و پرورش هرمزگان با اشاره به اهمیت ورزش در زندگی امروزی به عنوان زندگی ماشینی گفت: سلامت امروز دانش آموزان و خانواده ها در معرض تهدید است چرا که ما کاهش محسوس تحرکات بدنی و نیز سیستم بد تغذیه را درجامعه شاهد هستیم که این دوعامل دست به دست هم داده تا سلامت دانش آموزان و کودکان ما تهدید شود.

وی استفاده بیش از اندازه غذاهای فست فود را یکی از عوامل چاقی دانست و افزود: کم تحرکی نیز به این عنصر دامن زده است بطوری که اکثر دانش آموزان ما به ویژه درمقطع متوسطه با پدیده چاقی و افزایش وزن روبرو هستند که این خود زمینه بروز بسیاری از بیماری ها را نظیر دیابت، قلب وعروق وفشار خون فراهم کرده است. باقری بیان کرد: مهارت های عمومی تربیت بدنی معلمان پایه اول تا سوم ابتدایی در تابستان اجرا شد.

 وی افزود: دراین دوره آموزشی 40 ساعته که در بندرعباس برگزار شد دوهزار و 555 نفر از معلمان پایه های اول تا سوم شرکت کردند.

معاون تربیت وسلامت اداره کل آموزش و پرورش هرمزگان گفت: کاروان های وسایل وتجهیزات ورزشی مدارس با عنوان پویایی، شادابی و سلامتی به مناطق اعزام شد.

این کاروان ها درمجموع به ارزش 500 میلیون تومان شامل کالاهای ورزشی و بهداشتی است و برای ساعت درس تربیت بدنی مدارس استان ارسال می شود.

باقری گفت: امسال برای نخستین بار در سطح مناطق المپیاد ورزشی به صورت جشنواره ای برگزار می شود ودانش آموزان در رقابت های ورزشی شرکت خواهند کرد و برد وباخت دراین جشنواره حذف شده است و اهداف آن دوستی ومشارکت ودر پی آن نشاط و شادی به دنبال دارد واین امکان را فراهم می کند تا دانش آموزان با خلاقیت ورزشی آشنایی داشته باشند.

باقری بیان کرد: درهفته تربیت بدنی دو زمین چمن مصنوعی در بندرعباس و میناب به بهره برداری می رسد. همچنین البسه مربیان تربیت بدنی نیز به آنها اهداء خواهد شد. 

 ارسال شده: ساعت: 8:20

کلمات کلیدی: علیرضا باقری ، المپیاد درون مدرسه ای ، با حضور 4 میلیون دانش آموز

برچسب‌ها: ورزش
 
 
در خشش دانش آموزان دختران هرمزگانی در قایقرانی

دانش آموزان در تورنمنت بین المللی

مدال طلا برای آموزگار هرمزگانی

دانش آموزان دخترهرمزگانی در مسابقات قایقرانی انتخابی تیم ملی

مدال نقره گردن آویز دانش آموزهرمزگان