December 17, 2018 - ، ساعت 11:06
 
 
فرمانده انتظامی هرمزگان خبر داد :
راننده مسلح و مخل امنیت جاده‌های استان به تله افتاد


صبح ساحل ، حوادث -  اعظم رام : مدتی  بود  که خبرهای جسته و گریخته از ناامنی جاده های استان برای ترددخودروهای سنگین شنیده می شد که عده ای از مسوولان آن را تایید و یا تکذیب کردند  البته چند روز قبل خبر دستگیری 3 نفر  از مخلان نظم و امنیت در امنیت جاده ها و مسیر تردد کامیون ها منتشر شد که رئیس کل دادگستری استان هرمزگان  به این افراد هشدار و از محاکمه آنها به اتهام قطاع الطریق و محاربه و افساد فی الارض خبر داد و این را با تاکید بیان کرد  که این هنجارشکنان با  برخورد قاطع و بدون اغماض دستگاه قضایی استان هرمزگان مواجه خواهند شد. 

فرمانده انتظامی هرمزگان  دیروز در نشست خبری  از دستگیری 9 نفر در این رابطه سخن گفت که آخرین نفری که 10 مهرماه نیز به تله پلیس افتاد راننده خودروی زانتیا بود که با سلاح سرد سبب ممانعت حرکت خودروهای سنگین می شد.

سردار عزیزالله ملکی  تاکید کرد با تهدیدکنندگان تردد خودروهای سنگین مقابله می شود و با تلاشهای نیروی های انتظامی، در حال حاضر امنیت رفت و آمد رانندگان کامیون در جاده‌های استان تامین شده و تردد خودروهای سنگین  در حال انجام است.  

شاکی خصوصی

در رابطه با پرونده قاچاق خودرو

فرمانده انتظامی هرمزگان در سخنانی به موضوع مشروبات الکلی ورود کرد و با بیان  دستگیری توزیع کنندگان اصلی که دو نفر بودند گفت: الکل مورد استفاده در این مشروبات دست ساز از تهران خریداری و نمونه آن جهت بررسی به آزمایشگاه ارسال شده است.

سردار ملکی با بیان اینکه  هنوز جواب آزمایش  این مشروبات الکلی  دریافت نکرده ایم افزود:پرونده در حال بررسی است .وی به  پرونده قاچاق خودرو نیز اشاره کرد  که در این رابطه  شاکی خصوصی دارد.

سردار ملکی گفت: از شهریور سال 96 به پرونده قاچاق خودروها ورود کردیم  وتوانستیم به نتایج مهمی دست پیدا کنیم که این پرونده ها  به مرحله کیفر خواست رسیده است .

وی ادامه داد: در این رابطه از من شکایت شده است و شاکی خصوصی دارم. سردار ملکی تاکید کرد: با توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری در بحث مبارزه با قاچاقچیان کلان و شبکه ای، این موضوع در دستور کار فرماندهی انتظامی هرمزگان بوده و هست.

سرنخ هایی در خصوص قاتلان زوج فرهنگی 

فرمانده انتظامی استان  به آخرین وضعیت پرونده قتل زوج فرهنگی در بندرعباس، پرداخت و یادآور شد: مضمومین زیادی در این پرونده بازجویی شدند که  تحقیقات همچنان ادامه دارد؛ البته آنچه که واضح است قاتل و یا قاتلان  که 23 ضربه چاقو به یکی از مقتولان وارد کردند به زور وارد منزل نشدند و همچنین  مقداری طلا به سرقت رفته است که در این مورد  سرنخ هایی بدست آوردیم.

سردار ملکی  در رابطه با  پرونده شهادت دو تن از کارکنان نیروی انتظامی استان هرمزگان این را گفت که  این موضوع در حال پیگیری است و اظهار امیدواری کرد  هم این پرونده و هم دو پرونده قتل زوج فرهنگی در بندرعباس حداکثر تا دو ماه آینده به نتیجه برسد.

وی  در خصوص خبر منتشر شده مبنی بر دستگیری تعدادی تکفیری در بندرخمیر یادآور شد: این خبر صحت ندارد و استان هرمزگان  با بیداری دستگاه های متولی، امنیت مناسبی برقرار است.

اعلام جزئیات تیراندازی خانوادگی 

در سیاهو بندرعباس

فرمانده انتظامی استان در خصوص تیراندازی در روستای زاکین بخش سیاهو بندرعباس که به کشته و مجروح شدن 4 نفر انجامید گفت: فردی به نام  «ش-ج» ۳۵ ساله به علت ناراحتی اعصاب با اسلحه شکاری سوزنی اقدام به شلیک چهار تیر به افرادخانواده خودش نموده که باعث مجروحیت ۳ نفر از اعضای خانواده خود شده است.

سردار ملکی با بیان اینکه  فرد مذکور پس از تیراندازی به اطرافیان با تیر اندازی به سمت خودش خودزنی نموده گفت: به علت جراحت وارده مجروحین توسط اورژانس به بیمارستان منتقل شده که در مسیر انتقال مجروحین، ضارب و یکی دیگر از مجروحین فوت و دو نفر دیگر اعضای این خانواده نیز در بیمارستان شهید محمدی تحت مداوا می باشند.

انهدام باند بزرگ قاچاق انسان

فرمانده انتظامی استان ،از تشکیل  19 پرونده مربوط به اتهام اختلاس، تسهیلات بانکی و پولشویی، زمین خواری و فرار مالیاتی خبر داد  که در این ارتباط 26 نفر اعم از افراد حقوقی و حقیقی دستگیر شده اند و جزییات بیشتر این پرونده ها در روزهای اینده بازگو خواهد شد. وی همچنین به انهدام باند قاچاق انسان اشاره‌ای کرد که خبر تکمیلی آن در روزهای آتی منتشر خواهد شد

دستگیری 370 متهم جرایم سایبری 

فرمانده انتظامی استان هرمزگان به کاهش 47 درصدی قتل، 33 درصدی تجاوز به عنف و هفت درصدی آدم‌ربایی در شش ماهه نخست سال جاری در استان اشاره کرد و سپس به پرونده جرایم سایبری پرداخت و گفت:  در این مدت در حوزه فضای مجازی ، 19 عنوان جرم صورت گرفته که در این زمینه 31 درصد برداشت غیرمجاز، 22 درصد کلاهبرداری رایانه ای  و 25 درصد سایر جرائم بوده است.

سردار ملکی افزود:  در مجموع، با افزایش 71 درصدی وقوع جرائم سایبری روبه رو بوده‌ایم ، بیش از 600پرونده تشکیل شده  و در این رابطه نیز 370 نفر دستگیر شده‌اند. 

انهدام 36 باند قاچاق کالا 

سردار ملکی از انهدام 36 باند قاچاق کالا خبر داد و گفت: در 6 ماه نخست امسال 36 باند قاچاق کالا منهدم شد که در این زمینه، 254 پرونده تشکیل و دوهزار و 837 نفر دستگیر شده‌اند. وی به رشد 75 درصدی پرونده‌های بالای 100 میلیون تومان  (244 فقره )نیز اشاره داشت .

سردار ملکی گفت: در این مدت 680 میلیارد تومان انواع کالای قاچاق با افزایش 182 درصدی  کشف شده است.وی افزود:پلیس استان هرمزگان طی شش ماهه اول سال جاری، با تلاش شبانه روزی، اشراف کامل اطلاعاتی بر محورهای مواصلاتی و اجرای طرح های پاکسازی نقاط آلوده ،دوهزار و 200 دستگاه خودرو و 58 فروندشناورحامل کالای قاچاق را شناسایی و توقیف کرد. 

کشف 36 باند مواد مخدر 

سردار ملکی به تشریح عملکرد پلیس هرمزگان ادامه داد: با تلاش ماموران انتظامی در این مدت حدود 36 تن انواع مواد مخدر کشف و 464 دستگاه خودرو در بحث حمل و قاچاق مواد افیونی توقیف شد، همچنین یک هزار و 819 قاچاقچی مواد مخدر ، هزارو 204 خرده فروش دستگیر و 15 هزار کارتن خواب از سطح استان جمع آوری شدند.این مقام مسوول از متلاشی شدن 25 باند قاچاق مواد مخدر از ابتدای سال جاری تاکنون مطالبی عنوان کرد.

افزایش 16 درصدی سرقت ماشین

رییس پلیس استان ،کاهش13درصدی سرقت به عنف،11درصدی سرقت مغازه،14 درصدی سرقت منزل،32سرقت موتورسیکلت و کاهش6 درصدی کیف قاپی از عملکرد شش ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل ذکر کرد و گفت:تنها در سرقت اتومبیل 14درصد افزایش داشته‌ایم که به وضعیت اقتصادی جامعه برمی‌گردد، در مجموع کل سرقت‌ها نیز با افزایش هفت درصدی روبه رو بوده‌ایم.

کاهش 15 درصدی متوفیان

فرمانده انتظامی استان هرمزگان اشاره ای به آمار ترافیکی و حوادث جاده ای درون و برون شهری  در استان نمود و گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون در حوزه پلیس راه شاهد کاهش 15 درصدی متوفیان با 191 نفر فوتی  و کاهش 24 درصدی مصدومان تصادفات با  هزارو 894نفر مصدوم  بوده ایم، همچنین در حوزه راهور مصدومان تصادفات 8 درصد کاهش و متوفیان تصادفات 12 درصد افزایش داشته است.

برخورد با 49 هزار صنف متخلف 

سردار ملکی از بازدید   63 هزار و 312 واحد صنفی به صورت محسوس و نامحسوس  در این مدت گفت و ادامه داد:  با 48 هزار و 794 واحد صنفی متخلف برخورد لازم صورت پذیرفته و یک هزار و 216 واحد صنفی متخلف نیز پلمب شدند.

وی مجموع تماس شهروندان با دفاتر نظارت همگانی پلیس 13 هزار و 87 فقره  اعلام کرد.  این مقام انتظامی با اشاره به افزایش 4 درصدی تماس شهروندان با مرکز فوریت های پلیسی، خاطرنشان کرد: تعداد تماس های عملیاتی 65 هزار و 970 فقره تماس بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 11 درصد افزایش تماس داشته ایم.

 نقش تاثیر گذار رسانه ها در ارتقاء احساس 

آرامش و آسایش مردم

فرمانده انتظامی هرمزگان با بیان اینکه مقوله امنیت و احساس امنیت از دیر باز و از زمانیكه بشر پا به عرصه وجود نهاده همواره از نیازهای اولیه وی بوده است، افزود: امنیت، به مثابه یکی از پدیده های اساسی و بنیادین در زندگی اجتماعی است و از جمله نیازهای فردی و اجتماعی به شمار می رود، امروزه امنیت در توسعه همه جانبه کشور نقش بسزایی داشته و احساس امنیت رشد و شکوفایی فعالیت های ارزشمند جامعه را در پی خواهد داشت.

سردار ملکی افزود: تأمین امنیت، آسایش فردی، اجتماعی و عدالت از مهمترین وظایف پلیس است بنابراین؛ تردیدی نیست که راه اصلی تحقق امنیت اجتماعی مطلوب، داشتن پلیسی مقتدر و در عین حال خوش رفتار و رئوف است، در واقع حکومت با اقتدار، بدون داشتن پلیس مقتدر، هوشمند، توانا و با کفایت محقق نخواهدشد.

این مقام انتظامی بر نقش تاثیر گذار و مثبت رسانه ها در ارتقاء احساس آرامش و آسایش مردم و هدایت افكار عمومی تاكید كرد و اظهار داشت: ارتقاء سطح آگاهی شهروندان در پیشگیری از جرایم و آسیب های اجتماعی وظیفه سنگینی است كه بر عهده رسانه ها و اصحاب قلم بوده و خبرنگاران می توانند با اطلاع رسانی شفاف، هدفمند و سریع، هشدارهای انتظامی و توسعه آموزش های همگانی و نمایش بازتاب مثبت اقدامات پلیس زمینه مشاركت مردم در تامین و حفظ امنیت را ایجاد كنند.

فرمانده انتظامی هرمزگان با اشاره به اینکه نیروی انتظامی یک سازمان اجتماعی با پوششی امنیتی است و ثبات جامعه در پرتو صحت عمل وکارآمدی و نحوه عملکرد کارکنان آن معنا و مفهوم پیدا می کند، گفت: در بین نهادهای قانونی، پلیس هر کشور از جایگاه ویژهای برخوردار است، پلیس نهادی است که اقتدار قوانین هرحکومتی را به نمایش می گذارد و چگونگی عمل و رفتار آن بیانگر نگاه آن حکومت به حقوق انسانها و شهروندان و میزان انضباط اجتماعی در جامعه می باشد.سردار ملکی با بیان اینکه پلیس در صدد بهره گیری از ظرفیت رسانه ها برای تاثیرگذاری بر افکار عمومی جامعه و کاهش آسیب های اجتماعی است، گفت: آگاهسازی باید در جهت ارتقاء سطح امنیت عینی و ذهنی جامعه و توجه به الگوهای صحیح رفتاری و قانون گرایی باشد.

«پلیس مقتدر ، امین مردم» 

فردا اولین روز از هفته ناجا است  که  با شعار «پلیس مقتدر، امین مردم» آغاز می شود  كه در این هفته بیش از 170 برنامه تكلیفی و ابتكاری توسط فرماندهی انتظامی استان هرمزگان اجرا خواهد شد.

فرمانده انتظامی استان هرمزگان در این رابطه گفت: برنامه‌های هفته ناجا از روز جمعه با حضور در نماز عیادی سیاسی جمعه شروع می‌شود .سردار ملکی برگزاری مراسم صبحگاه عمومی، تجلیل از فرماندهان نمونه و مستندسازی از چهره های ماندگار و شاخص ناجا، راه اندازی قطار و اتوبوس نظم و دوستی با رویکرد پیشگیری از جرم و آسیب های اجتماعی، همایش طلایه داران فرهنگ ترافیک ، برگزاری نشست تعاملی با دستگاه های اجرایی ، دولتی و قوه قضایی و نمایندگان مجلس، حضور کارشناس پلیس در مساجد، مدارس، صنوف ، محلات  و...از جمله برنامه های این هفته نام برد. ارسال شده: ساعت: 8:17

کلمات کلیدی: خبرهای جسته و گریخته ، ناامنی جاده های استان ، دستگیری 3 نفر ، مخلان نظم و امنیت ، سردار عزیزالله ملکی

برچسب‌ها: حوادث
 
 
پاتک پلیس به 41 باند قاچاق مواد مخدر

جزییات دستگیر ی127 متهم قاچاق کالا و ارز در هرمزگان

37 دستگاه خودرو حامل و فعال در قاچاق کالا و ارز در هرمزگان توقیف شد

77 میلیارد ریال انواع کالای قاچاق در هرمزگان کشف شد

آزادی کودک گروگان گرفته شده سیریکی در ایرانشهر