December 19, 2018 - ، ساعت 09:11
 
 
رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال
داوران هرمزگانی از مستعد‌ترین داوران کشور هستند


صبح ساحل ، ورزشی - محمودرئیسی  :کلاس توجیهی داوری پیش فصل لیگ برتر فوتبال هرمزگان با حضور عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال در شهرستان قشم برگزار شد. 

عبدالمجید معماری رئیس دپارتمان داوران هرمزگان با بیان این خبر به صبح ساحل گفت: کلاس توجیهی داوری پیش فصل لیگ برتر فوتبال هرمزگان با حضور فریدون اصفهانیان رئیس کمیته داوران  و عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال، حسین عسکری مدرس رسمی داوری فدراسیون،  قاسم رنجبریان دبیر هیات فوتبال استان هرمزگان،  احمد رحیمی  شهردار قشم،  فریدون نایبی رئیس اداره ورزش و جوانان قشم،  محمود رئیسی مسوول کمیته داوران استان  و ۶۰ نفر از داوران و کمک داوران فوتبال هرمزگان در محل سالن همایش شهرداری قشم برگزارشد و داوران استان قبل از شروع مسابقات لیگ برتر فوتبال باشگاه های هرمزگان با آخرین تغیرات قوانین و مقررات داوری آشنا شدند. 

معماری بیان داشت : همواره در تمامی نقاط جهان قبل از شروع مسابقات کلاس توجیهی برای داوران  برگزار خواهد شد تا داوران از آخرین تغیرات اتفاق افتاده در داوری فوتبال  مطلع شوند و این کلاس ها توسط یک مدرس مجرب تدریس خواهد شد  که کلاس توجیهی در استان هرمزگان با تدریس حسین عسکری  یکی از بهترین مدرسان داوری فوتبال در سطح آسیا انجام شد. 

رئیس دپارتمان داوری فوتبال هرمزگان گفت: برای نخستین بار و به مانند کمیته داوران کشور، این کلاس بین داوران منتخب و برگزیده انجام شد و سطح کلاس بسیار بالا بود. عبدالمجید معماری اظهار داشت: در برگزاری این کلاس که تعدادی از داوران خانم نیز حضور داشتند ، عباس امینی‌زاده رئیس و قاسم رنجبریان دبیر هیات فوتبال استان هرمزگان،  احمد رحیمی هلری شهردار قشم،  عادل دریانورد مدیر عامل باشگاه استقلال درگهان،  زهرا مرادی رئیس کمیته داوران بانوان استان ، حمید رضایی رئیس کمیته داوران شهرستان بندرعباس،  فریدون نایبی رئیس اداره ورزش و جوانان قشم  زحمات زیادی متحمل شدند.

در آیین افتتاح این کلاس قاسم رنجبریان ضمن احترام به جایگاه داوران استان گفت: داوری مقدس است و همه موظف هستند به داوران در مستطیل سبز احترام بگذارند. وی بیان داشت: متاسفانه در چند سال گذشته داوران هرمزگانی به جایگاه خودشان دست نیافته اند که در همین جا از رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال می خواهم که نگاه ویژه ای به داوران این استان داشته باشند.

 وی بیان داشت: داوران هرمزگانی این توانمندی را دارند که مسابقات بزرگ و مهم کشور را قضاوت نمایند و کافی است که کمیته داوران فدراسیون فوتبال به آنها اعتماد نماید. دبیر هیات فوتبال استان هرمزگان بیان داشت: حق الزحمه داوران که تنها مربوط به مسابقات دور برگشت لیگ برتر فوتبال هرمزگان می باشد طی یک و دوروز آینده پرداخت خواهد شد. 

رنجبریان از کمیته داوران به خاطر  برگزاری همچنین کلاسی تشکر کرد و از شهردار قشم به واسطه همکاری با هیات فوتبال استان ودر اختیار گذاشتن سالن همایش تقدیر  نمود.

 فریدون اصفهانیان رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال هم قبل از شروع کلاس پیش فصل لیگ برتر فوتبال هرمزگان خطاب به داوران هرمزگانی گفت: هرکدام از شما داوران اگر می خواهید موفق باشید باید تلاش مضاعف داشته باشید و به راحتی نمی توان یک داور موفق بود. 

وی بیان داشت : داوران استان هرمزگان از استعدادهای خوب داوری در کشور هستند وبنده این قول را خواهم داد تا جای که بتوانم کمک خواهم کرد تا شما داوران رشد کنید. اصفهانیان گفت :  داوران همیشه با ید از لحاظ بدنی آماده باشند و لازم است که یک داور همیشه به مسائل  روز داوری تسلط کامل داشته باشد.

حسین عسکری مدرس رسمی داوری فدراسیون فوتبال هم قبل از این که تدریس را شروع کند به داوران استان  گفت: هرمزگان سابقه خوبی در داوری و فوتبال کشور دارد. 

شما در داوری امثال ساعی، صفا، سیف لاری ، کناری  و دریازاده ها داشته اید  و در حال حاضر هم داوران خوبی دارید که می توانند جای داوران گذشته را در قضاوت مسابقات کشوری بگیرند . همچنین هرمزگان در بحث بازیکنان هم کم ندارد که می توان به سرخاب، فلامرزی، دهقانی و جمعه پور اشاره کرد که اکنون محمد قادری و  وحید افطاری جایگزین آنها شده اند . 

شما داوران هرمزگانی ثابت کرده اید که می توانید جز بهترین ها باشید پس توصیه من به شما این است که هیچ گاه خودتان را دست کم نگیرید و همیشه به آینده امیدوار باشید و با ندادن ابلاغ برای داوری نا امید نشوید و با قضاوت‌های خوب خودتان کاری کنید که کمیته داوران به سمت شما بیاید و از شما جهت قضاوت استفاده نماید. قبل از شروع کلاس توجیهی  پیش فصل لیگ برتر فوتبال هرمزگان از لباس جدید داوران رونمایی شد وبه هرکدام از داوران حاضر در کلاس سه دست لباس جهت قضاوت در این فصل از مسابقات لیگ برتر اهدا شد. 

اسپانسر این فصل داوران موسسه اعتباری نور هرمزگان است که جا دارد از عامری سرپرست این موسسه به خاطر  حمایت از داوران تشکر کرد. لازم به ذکر است که سرپرست این کلاس عباس صادقی داور ملی استانمان  هرمزگان بود .ارسال شده: ساعت: 8:24

کلمات کلیدی: کلاس توجیهی داوری ، پیش فصل لیگ برتر فوتبال ، شهرستان قشم

برچسب‌ها: ورزش
 
 
شایعه طبخ گوشت سگ در قشم!

حکم اعدام قاچاقچی شیشه در قشم

کشف 7 فقره کلاهبرداری از طریق جعل اسناد

معافیت مردم جزایرقشم ازپرداخت عوارض تردد

اظهارات آیت الله نعیم آبادی در نشست ائمه جمعه و جماعات قشم