December 14, 2018 - ، ساعت 17:17
 
 
معاون صنعت، معدن و تجارت تاکید کرد:
لزوم تقویت مناسبات تجاری هرمزگان با کشورهای همسایه


صبح ساحل ، اقتصادی - معاون امور بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان بر لزوم تقویت مناسبات تجاری استان هرمزگان با کشورهای همسایه در راستای توسعه صادرات غیر نفتی تاکید کرد. 

محمد عباسی اظهار داشت: بیش از ششصد فروند شناور چوبی و ۲۵۰ فروند شناور فلزی در استان هرمزگان وجود دارد که امکان صادرات محصولات تولیدی استان به کشور های همجوار و صادرات مجدد به سایر کشورها از جمله کشورهای افریقایی میسر است.

عباسی افزود: اهمیت نقش همسایگان در توسعه صادرات غیر نفتی استان هرمزگان و تقویت مناسبات تجاری با این کشورها با توجه به ظرفیتهای تولیدی صادراتی استان جزء برنامه های عملیاتی در کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی استان است.

وی از دیگر موارد مهم توسعه صادرات غیرنفتی را صادرات محصولات تولیدی استان از بنادر و گمرکات شرق و غرب استان با استفاده از ظرفیت ملوانان و مرزنشینان دانست.

عباسی در ادامه به ظرفیت های تولیدی استان پرداخت و افزود: ظرفیت های تولیدی معادن استان از جمله سنگ گچ، سنگ آهک، سنگ گابرو، دولومیت و مس و همچنین صنایع شیمیایی از جمله قیر و هیدروکربن و محصولات کشاروزی و شیلاتی باعث تقویت مناسبات تجاری با کشور های حاشیه خلیج فارس شده است.

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان در پایان اظهار داشت: در حال حاضر چهار هزار ملوان در استان مشغول به فعالیت هستند که می توانند نقش بسزایی در توسعه صادرات غیرنفتی استان داشته باشند.ارسال شده: ساعت: 8:10

کلمات کلیدی: محمد عباسی ، لزوم تقویت مناسبات ، تجاری استان ، با کشورهای همسایه

برچسب‌ها: اقتصاد
 
 
نواقص ورزشگاه خلیج فارس تا آغاز لیگ برتر برطرف می شود

مدیرکل ورزش و جوانان هرمزگان منصوب شد

افزایش روابط تجاری با عمان از طریق بندر عباس

محصولات کشاورزی با بسته بندی‌های استاندارد صادر می‌شود

10 میلیارد ریال به اشتغال در بشاگرد اختصاص یافت