December 14, 2018 - ، ساعت 11:17
 
 
مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای هرمزگان خبر داد:
بندرشهید رجایی فعال ترین مرز ترانزیتی در کشور


صبح ساحل ، اقتصادی- مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای هرمزگان  گفت : هرمزگان از بین ۳۲ مرز فعال کشور در جایگاه نخست ترانزیت کالا با ۳۰ درصد افزایش قرار گرفت. 

داریوش باقر جوان در جمع خبرنگاران بیان کرد: در ۶ ماهه نخست سال ۱۳۹۷ بندرشهید رجایی با کسب ۳۰ درصد از مجموع ترانزیت کالاهای ورودی ، مهمترین و فعال ترین مرز ترانزیتی در کشور بود.

وی اضافه کرد: در این مدت یک میلیون و ۴۶۷ هزار و ۹۸۶ تن کالا از طریق بندرعباس به دیگر مرزهای کشور ترانزیت شده است.

باقر جوان به میزان ترانزیت کالا در کشور اشاره کرد و گفت: آمار و اطلاعات جمع آوری شده حاکی از این است که طی ۶ ماهه نخست سال ۹۷ ، ۴۹۴۹ هزار تن کالاهای مصرفی و مواد نفتی از کشورترانزیت شده است ، که این مقدار نسبت به مدت مشابه سال قبل۲ درصد افزایش داشته است.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان همچنین مرزهای پرویزخان، باشماق، بازرگان و شهید باهنر را دیگر مرزهایی نام برد که در جایگاه های بعدی ترانزیت ورود کالا به کشور قرار دارند و ۷۳ درصد از حجم کل ترانزیت کالا در کشور از طریق مرزهای نام برده شده صورت می گیرد و تنها ۲۷ درصد متعلق به سایر مرزهای کشور است.

این مقام مسئول بیشترین کالاهای ترانزیتی از مرز بندرعباس را مواد سوختی، انواع ترکیبات شیمیایی، کالاهای ساختمانی، لوازم خانگی و انواع پنبه برشمرد.

داریوش باقرجوان مدیر کا راهداری و حمل نقل جاده ای استان در پایان خاطر نشان کرد: کریدور جنوب به شمال را یکی از مهمترین کریدورهای بین المللی برشمرد که از مرز بندرعباس و استان هرمزگان گذر می کند و قاره آسیا را به اروپا متصل و نیازهای مواد اولیه کشورهای آسیای شمالی و اروپا را فراهم می کند.ارسال شده: ساعت: 8:09

کلمات کلیدی: داریوش باقر جوان ، ۶ ماهه نخست ، بندرشهید رجایی ، مهمترین و فعال ترین ، مرز ترانزیتی

برچسب‌ها: اقتصاد
 
 
تولید 35 میلیون لیتر بنزین از سال آینده در هرمزگان

سرمایه‌گذاری در مجتمع بندری شهید رجایی گامی بلند برای شکست تحریم‌ها

سقوط از ارتفاع همچنان در صدر حوادث کارگری

بندر شهید رجایی رتبه نخست ترانزیت را در بین بنادر به خود اختصاص داد

قطع همکاری برخی خطوط کشتیرانی دنیا با بندر شهیدرجایی