November 18, 2018 - ، ساعت 22:53
 
 
نماینده مردم بندرعباس درمجلس تشریح کرد؛
جزییات سفر هیات ایرانی به هندوستان


صبح ساحل ، سیاسی - نماینده مردم بندرعباس و رئیس کمیته بنادر و صنایع دریایی مجلس گفت: حضور موفق هندی ها در بندر شهید بهشتی چابهار می تواند زمینه ساز حضور آنها در سایر حوزه های کاری کشور برای سرمایه گذاری و توسعه باشد.

حسین هاشمی تختی با اشاره به سفر کاری خود به هندوستان که با همراهی رئیس سازمان بنادر و دریانوردی، معاون امور بندری این سازمان، و یکی از اعضای کمیته بنادر و صنایع دریایی کمیسیون عمران مجلس صورت گرفت، این سفر را مثبت ارزیابی و اظهار داشت: در این سفر نشستی را با معاون وزارت دریانوردی و کشتیرانی هندوستان و مسئولان ارشد بندری این کشور داشتیم که گفت وگوهای مفصل و جامعی پیرامون نحوه آغاز کار آنها در بندر بهشتی چابهار داشتیم که مقرر شد طرف هندی زیرساخت های مورد نیاز و لازم را برای اجرای اپراتوری فاز یک این بندر با سرمایه گذاری 85 میلیون دلار فراهم سازد.

وی یادآور شد: همچنین مقرر شده است که اعتباری معادل 150 میلیون دلار نیز به صورت تسهیلات بانکی از طرف هندی ها در اختیار کشور برای فعالیت شرکت های متقاضی برای مشارکت در توسعه بندر شهید بهشتی قرار می گیرد.

رئیس کمیته بنادر و دریانوردی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ساز و کارهای مورد نیاز آماده و همکاری ها در مسیر خوبی قرار دارد، افزود: از طرفی پیرامون نحوه و مدت حضور هندی ها در چابهار نیز گفت وگو شد که در این راستا مقرر گردید هندی ها طی یک قرارداد موقت دو ساله به صورت مقدماتی و یک قرارداد هشت ساله جمعا به مدت 10 سال در بندر بهشتی چابهار امور توسعه ای را به عهده بگیرند.

وی اظهار داشت:همچنین هیئت اعزامی، سفری به بمئی بزرگترین شهر تجاری هند داشت که در این سفر نیز بازدیدهایی از توانمندی های تجاری و بندری این شهر صورت گرفت.

هاشمی تختی خاطر نشان کرد: با بازدیدهای صورت گرفته می توان این اطمینان را یافت که هندی هم توانایی و هم عزم لازم را برای توسعه بندر شهید بهشتی دارند.

وی اظهار امیدواری کرد؛ در داخل نیز شرایط مورد نیاز در اسرع وقت برای حضور هندی ها در بندر شهید بهشتی فراهم شود که می تواند در شرایط کنونی و این مقطع حساس کشور، زمینه حضور سایر شرکت های هندی در حوزه های دیگر را نیز فراهم آورد.این نماینده مجلس به یک دیدار با فعالان تجاری و صنعتی بخش خصوصی هند در بمئی اشاره و افزود: این بخش نیز آمادگی خود برای حضور و همکاری در ایران را اعلام داشته باشد.ارسال شده: ساعت: 8:29

کلمات کلیدی: حسین هاشمی تختی ، سفر کاری ، هندوستان

برچسب‌ها: سیاست
 
 
در جلسه جبهه متحد اصولگرایان چه گذشت

حضور 50 نفر ازمعتمدین هرمزگانی درمعارفه هاشمی تختی

کوچ بهاره پرندگان به زیستگاه های هرمزگان آغاز شد

زحمات یک ساله ملی پوشان جوان ساحلی نقش بر آب شد

مقاومت بوشهرآنها را به سمت هرمزگان سوق داد