November 16, 2018 - ، ساعت 21:43
 
 
بزرگترین لنج چوبی ایران دربندرکنگ دل به دریازد


صبح ساحل ، اقتصادی - بزرگترین شناور لنج چوبی ایران با حضور استاندار هرمزگان در بندرکنگ شهرستان بندرلنگه به آب انداخته شد. 

 این شناور از ظرفیت حمل هزار و 500 تن کالا برخوردار است و قابلیت دریانوردی در آب های خلیج فارس، دریای عمان و اقیانوس هند را دارد.

این لنج چوبی با سرمایه گذاری 350 میلیارد ریالی بخش خصوصی ساخته شده و دارای 51 متر طول، 24 متر عرض و هفت متر ارتفاع است و 21 نفر در آن مشغول به کار می شوند.

فریدون همتی استاندار هرمزگان در آئین به آب اندازی این شناور، عنوان کرد: لنج سازی در تاریخ و فرهنگ بندرکنگ ریشه دارد و مردمان این دیار از گذشته های دور به این صنعت اشتغال داشته اند.

وی ادامه داد: در حال حاضر نیز بالغ بر هزار نفر در زمینه ساخت و تعمیرات انواع شناور و لنج در بندرکنگ مشغول فعالیت هستند.

استاندار هرمزگان افزود: در راستای توسعه هرچه بیشتر صنعت ساخت شناور و لنج در شهرستان بندرلنگه و به ویژه بندرکنگ حمایت های ویژه ای را خواهیم داشت.

آغاز عملیات احداث

مرزعه پرورش میگودر قشم 

همچنین عملیات احداث مرزعه پرورش میگو با حضو فریدون همتی استاندار هرمزگان و مرتضی بانک مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور آغاز شد. 

این مزرعه در زمینی به مساحت 201 هکتار احداث می شود و دارای 193 حوضچه پرورش میگو است.برای احداث این مزرعه پرورش میگو 200 میلیون ریال از سوی بخش خصوصی سرمایه گذاری شده است.

این مزرعه پرورش میگو برای 82 نفر به صورت مستقیم و برای 164 نفر به طور غیرمستقیم اشتغالزایی می کند.

قرار است این مزرعه پرورش میگو طی سه سال و در سه فاز با ظرفیت تولید سالانه هزار و 500 تن میگو راه اندازی شود.ارسال شده: ساعت: 8:01

کلمات کلیدی: بزرگترین شناور ، لنج چوبی ایران ، با حضور استاندار ، بندرکنگ ، آب انداخته

برچسب‌ها: اقتصاد
 
 
پیروزی شیرین «استقلال زرین قشم» در بوشهر

البدر درنیمفصل دوم متحول میشود

سفیدپوشان البدر را در سپیدرود غرق کردند

نمایندگان هرمزگان رقبا را درهم شکستند

"البدر" مقابل البرز اصفهان نتیجه را واگذار کرد