November 16, 2018 - ، ساعت 21:44
 
 
اربعین حسینی(ع) اجتماع جهانی عاشورائیان


صبح ساحل ، سیاسی - فردا همزمان با اربعین حسینی ،شاهد اجتماع بزرگ عاشقان امام حسین (ع) در کربلا خواهیم بود در این رابطه معاون اداره کل حج و زیارت هرمزگان گفت: امسال 22 هزار و 886 زائر از این استان در پیاده روی اربعین  شرکت می کنند که این آمار در مقایسه با سال گذشته 27 درصد افزایش یافته است.

سجاد قادری افزود: سال گذشته بیش از 19 هزار نفر در هرمزگان برای شرکت در مراسم پیاده روی اربعین ثبت نام کردند.

امسال 29 موکب مردمی هرمزگان در داخل و خارج از مرزهای ایران برای خدمات رسانی به زائران اربعین حسینی تدارک دیده شده است.

همچنین دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی گفت: شمار زائران اربعین از ۲ میلیون نفر گذشت. شهریار حیدری با اشاره به بازگشت زائران اربعین حسینی به کشور اظهار داشت: سه روز بعد از اربعین در کربلا و پنج روز در پایانه های مرزی چزابه، شلمچه و مهران امکانات رفاهی و موکب ها برای عزیمت زائران برپاست.

وی گفت: متناسب با حضور زائران در کربلا، موکب هایی تا روز چهارشنبه و پنجشنبه در کربلا مستقر خواهد بود.حیدری افزود: ۱۲ هزار دستگاه در ناوگان حمل و نقل عمومی برای تردد زائران از مرزهای چزابه، شلمچه و مهران پیش بینی شده است.

وی گفت: روزهای سه شنبه و چهارشنبه باتوجه به برگشت زائران به کشور تمام تمهیدات لازم و امکانات حمل و نقل فراهم است.

دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به احتمال بارندگی و باد تند در روزهای پایانی این هفته اظهار داشت: با دستور ستاد مرکزی اربعین، ستادهای مدیریت بحران استان های خوزستان و ایلام و استان های معین آماده باش کامل هستند.

وی افزود: در حوزه امنیت و انتظامی نیز با توجه به آخرین رصد میدانی و بررسی ها،‌ امنیت خیلی مطلوب و عالی و بی نظیر در کشور عراق برقرار است و تا خروج زائران ایرانی چتر امنیتی و اطلاعاتی برای تامین امنیت زائران گسترده و مناسب خواهد بود.ارسال شده: ساعت: 7:58

کلمات کلیدی: سجاد قادری ، شمار زائران اربعین ، ۲ میلیون نفر گذشت

برچسب‌ها: سیاست