November 18, 2018 - ، ساعت 22:42
 
 
استاندار تاکیدکرد ؛
هرمزگان می‌تواند قطب گردشگری ایران باشد


صبح ساحل ، سیاسی - استاندار هرمزگان خواستار طراحی برنامه ای اساسی برای تحول گردشگری در هرمزگان شد.

فریدون همتی در نشست ستاد مدیریت و راهبری اقتصاد مقاومتی استان هرمزگان گردشگری را حوزه ای بسیار مهم و دارای ظرفیت ها و استعدادهای فراوان در هرمزگان دانست و بیان داشت: باید برنامه ای اساسی برای تحول گردشگری در هرمزگان طراحی شود به شکلی که هموطنان از تمامی مناطق کشور به این استان سفر کنند.

وی ادامه داد: هرمزگان به قدری ظرفیت در حوزه گردشگری دارد که می تواند قطب گردشگری ایران باشد و همه مدیران وظیفه دارند به شکوفایی استعدادهای این بخش کمک کنند.

استاندار هرمزگان افزود: فرمانداران و شهرداران سراسر هرمزگان به ویژه در نیمه دوم سال باید به طور ویژه در بخش گردشگری فعال شوند و برنامه مناسبی برای تبلیغ جاذبه های گردشگری، آماده سازی اماکن تفریحی و گردشگری و پذیرایی از گردشگران داشته باشند.

همتی با اشاره به زیبایی های جزایر هرمزگان به ویژه جزایر لارک و هرمز، تصریح کرد: باید سریعا برنامه ای جهت زیباسازی سواحل این جزایر ارائه و اجرایی شود تا وضعیت این جزایر در سال جاری برای حضور گردشگران بهتر از گذشته باشد.

وی خواستار پیگیری جهت تسریع در راه اندازی سه شناور تفریحی در هرمزگان شد و بیان داشت: برای قایق های شخصی و جت اسکی هم باید مجوزهای لازم صادر شود تا از این ظرفیت نیز برای توسعه گردشگری دریایی استفاده شود.

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: برای تبلیغ ظرفیت های گردشگری استان هرمزگان از توانمندهای شرکت های دانش بنیان فعال در زمینه اینترنت و فضای مجازی استفاده شود.

همتی تاکید کرد: سیما و فضای استان هرمزگان باید آماده جذب و پذیرش گردشگر باشد و همه باید به این سمت پیش برویم. مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان نیز در این نشست گفت: از ابتدای امسال تاکنون 9 میلیون نفر سفر دریایی در هرمزگان انجام شده است.

عفیفی پور افزود: 13 بنادر مسافری و گردشگری در هرمزگان وجود دارد که کار جابه جایی مسافران و خدمت رسانی به آنان را برعهده دارند.

وی گفت: 40 نقطه گردشگری در استان شناسایی شده است که مطالعات برای توسعه آن آغاز شده است.در این نشست بر توسعه سواحل و جزایر استان در بخش گردشگری و جذب مسافران بحث و تبادل نظر شد.

 ارسال شده: ساعت: 10:16

کلمات کلیدی: استاندار هرمزگان ، خواستار طراحی ، برنامه ای اساسی ، تحول گردشگری

برچسب‌ها: سیاست
 
 
بندرعباس نقطه آغاز مراودات تجاری هرمزگان و بندر مرسین ترکیه

استاندار هرمزگان: گران خریدن توجیهی بر گرانفروشی نیست

رییس جمهور در یکصدمین سفر استانی خود به هرمزگان می آید

آغاز ساماندهی خور گورسوزان

از تلاشگران سفرهای دریایی نوروز91تجلیل شد