November 16, 2018 - ، ساعت 22:02
 
 
فریادمرگ بر آمریکا سراسرهرمزگان را فراگرفت


صبح ساحل ، سیاسی - فریاد مرگ بر آمریکا ، سراسرهرمزگان را فراگرفت.به گزارش خبرنگاران صبح ساحل از سراسر هرمزگان ، راهپیمایی پرشور 13 آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی، با حضور دانش آموزان، دانشجویان و اقشار مختلف مردم شهرها و روستاهای هرمزگان برگزار شد. 

این راهپیمایی در بندرعباس با حضور دانش آموزان مقطع راهنمایی و متوسطه و همچنین جمعی از دانشجویان و مسئولان کشوری و استانی از میدان انقلاب روبروی هتل هرمز تا مسجد جامع بندرعباس برگزار شد و مردم بار دیگر انزجار خود را از استکبار جهانی و آمریکای جنایتکار به نمایش گذاشتند.

شرکت‌کنندگان در این راهپیمایی با در دست داشتن شعارنوشته‌هایی بر ضرورت تداوم مبارزه با ظالمان و حمایت از مظلومان در جهان تأکید و با سردادن شعارهای مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل و مرگ بر آل سعود خائن، انزجار خود را از هرگونه ظلم و ستم اعلام کردند.

همچنین شرکت کنندگان شعارهای «رهبر اگر فرمان دهد غسل شهادت می کنیم»، «ام الفساد قرن ما آمریکاست»، «لبیک یا خامنه ای، لبیک یا حسین است» و «هیهات من الذله» سردادند.  راهپیمایی روز مبارزه با استکبار جهانی در بندرعباس با قرائت قطعنامه سراسری ویژه روز 13 آبان پایان یافت.

راهپیمایان ۱۳ آبان 97 در قطعنامه ۸ ماده‌ای بر استفاده حداکثری از توانمندی نسل جوان و اهتمام مسئولان در تحقق این مهم تاکید کردند. در این قطعنامه آمده است ما شرکت کنندگان در تظاهرات ضد استکباری یوم الله سیزدهم آبان ماه با ندای ملکوتی الله اکبر - خامنه‌ای رهبر و شعار همیشه زنده مرگ بر آمریکا مبارزه خود را تا نابودی کامل نظام سلطه و خوی استکباری دولت سلطه جو و استعمارگر آمریکا ادامه می‌دهیم.

در بخش دیگری از قطعنامه، شرکت کنندگان خواستار تحکیم اتحاد میان مردم و مسولان و تقویت بنیه‌های دفاعی و اقتصادی و توانایی‌های داخلی شده اند.در پایان نیز تظاهرکنندگان خروج عهد شکنانه آمریکا از برجام را محکوم و مخالفت قاطع خود با تکرار هر نوع مذاکره و در هر موضوع با رژیم عهدشکن و شیطان صفت آمریکا را اعلام کردند.

یک استاد حوزه و دانشگاه گفت: دشمن می‌خواهد مشکلات اقتصادی که خود باعث به وجود آمدنش شده را دستاویز کند برای ناامید کردن بچه‌هایی که در این روز پرچم آمریکا را آتش می‌زنند.

حجت‌الاسلام سید محمود وزیری در مراسم راهپیمایی روز 13 آبان در بندرعباس اظهار کرد: برای دانش‌آموزان هر کاری و خدمتی بکنید بازهم کم است و باید بازهم زمینه برای تقویت آن‌ها فراهم شود.

وی با اشاره به اینکه با اجازه از علما و مسئولین به چند سؤال دانش‌آموزی جواب بدهد، افزود: ممکن است سؤال پرسیده شود مرگ بر آمریکا چیست؟ نماد استکبارستیزی بیان نفرت ما به استکبار جهانی و آمریکا است.

امام‌جمعه اسبق کلن آلمان با بیان اینکه شعار مرگ بر آمریکا ریشه قرآنی دارد، تصریح کرد: نه شیعه و نه سنی نمی‌تواند خرده بگیرد که چرا معترضیم به اینکه مسلمانی در برابر مستکبری تسلیم است درحالی‌که در جای‌جای قرآن نفرتت خداوند از استکبار مشهود است.

حجت‌الاسلام وزیری با اشاره به اینکه خداوند در قرآن فرمود متجاوزان، کافران، ظالمان، مفسدین، خائنین، مستکبرین، متکبران، مستبدین را دوست ندارد، عنوان کرد: تمام این ویژگی‌ها به‌صورت یکجا  امروز جز در آمریکا در دولت دیگری یافت نمی‌شود، در یمن در یک روز 411 دانش‌آموز را با بمب فسفری تبدیل به زغال کردند و آیا این با معیار حقوق بشر می‌سازد؟ آن‌وقت عده‌ای مانند رژیم سعودی در برابر این‌ها تسلیم هستند.

جانشین سابق نماینده رهبری در سوریه  با بیان اینکه خواستگاه مرگ بر آمریکا و انزجار از استکبار جهانی در قرآن است، خاطرنشان کرد: برنامه‌ریزی برای جوان و دانش‌آموز پیام روز 13 آبان است، سالروز تبعید امام در سال 43 و سالروز کشتن دانش‌آموزان در محوطه دانشگاه تهران و سالروز تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در این روز است که پیام هر سه یک‌چیز بوده و آن اهمیت جوان و نوجوان است، اگر قرار است قله‌هایی توسط سپاه، ارتش و بسیج فتح شود تنها با حضور جوانان و نوجوانان کشور است.ارسال شده: ساعت: 8:02

کلمات کلیدی: راهپیمایی پرشور ، 13 آبان ، روز ملی مبارزه ، با استکبار جهانی

برچسب‌ها: سیاست
 
 
رییس جمهورآمریکا اسیر اسرائیل است

راهپیمایی پرشور 13 آبان روز ملی مبارزه با استکبارجهانی در هرمزگان

13 آبان متعلق به همه مردم ایران است

سفره‌های ما ثبات ندارد