November 16, 2018 - ، ساعت 21:44
 
 
عضو کمیسیون عمران مجلس مطرح کرد:
تشریح آخرین وضعیت باند برگشت محور خمیر-بندرعباس


صبح ساحل ، اقتصادی - عضو کمیسیون عمران مجلس از آغاز مجدد عملیات اجرایی مجتمع بندری خمیر با تجهیز کارگاه این پروژه طی روزهای آینده خبر و پیرامون آخرین وضعیت پروژه تکمیل باند برگشت محور خمیر بندرعباس (حدفاصل منبع آب گچین) نیز توضیحاتی ارائه داد.

حسین هاشمی تختی نماینده مردم  شهرستان‌های بندرعباس، قشم، بندرخمیر، حاجی آباد و ابوموسی در مجلس شورای اسلامی در جمع مردم بندرخمیر با تشریح پیگیری های صورت گرفته از طریق کمیسیون عمران مجلس و کمیته بنادر و صنایع دریایی پیرامون مجتمع بندری خمیر اظهار داشت: متاسفانه این پروژه بنابر دلایلی متوقف شده بود بنحوی که تاخیری قابل توجه را در مسیر تکمیل خود شاهد بوده است.

وی در ادامه با بیان اینکه رفع دغدغه ها و توجه به ملاحظات زیست محیطی، از دلایل عمده و اصلی این تاخیر است افزود: از زمان مسئولیتم در سمت استانداری هرمزگان به دنبال به سرانجام رسانی این پروژه بوده ام و طی ماه های اخیر نیز با توجه به پیگیری ها و تقاضاهای مردم منطقه با طرح مشکلات این پروژه در کمیسیون عمران مجلس، و همچنین دعوت از مقامات ارشد سازمان محیط زیست کشور برای احیا و راه اندازی مجدد عملیات اجرایی این پروژه مهم و زیرساختی تلاش کرده‌ام.

نماینده مردم بندرعباس و عضو کمیسیون عمران مجلس یادآور شد: با تلاش ها و هماهنگی ها صورت گرفته، خرسندیم که اعلام کنیم طی روزهای آینده این پروژه با تجهیز کارگاه مجددا فعال خواهد شد.

هاشمی تختی اضافه کرد: در همین راستا مقرر شد سازمان بنادر و دریانوردی هرمزگان طی قراردادی 24 ماهه و با تامین اعتبار 36 میلیارد تومان این پروژه را به سرانجام برساند تا شاهد رفاه و رضایت هر چه بیشتر مردم منطقه به ویژه صیادان عزیز باشیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تقاضای مردم خمیر، امام جمعه و مسئولان این شهرستان برای تکمیل باند برگشت محور خمیر بندرعباس (حدفاصل منبع آب تا گچین) نیز یادآور شد: این محور محوری مهم و اساسی به شمار می رود همانطور که همه می دانیم متصل کننده غرب و شرق کشور از طریق نوار ساحلی است و میتوان گفت که پروژه ای ملی و دغدغه ای استانی است.هاشمی تختی با بیان اینکه به دلیل تنگناها و مشکلات اعتباری دولت، برخی از پیمانکاران دچار مشکلاتی شده اند، افزود: پیمانکار این قطعه نیز به دلیل همین مشکلات و عدم دریافت مطالبات، توان خود برای تکمیل آن را از دست داده است.

وی گفت: از همین رو در نشستی مشترک با استاندار و پیمانکار این پروژه با ذکر مشکلات رخ داده مقرر گردید اعتباری برابر با 500 تومان که تنها بخشی از مطالبات این پیمانکار که از پیمانکاران خوشنام و متعهد و با مسئولیت است، برای آغاز مجدد پروژه پرداخت شود.

عضو کمیسیون عمران مجلس  و نماینده حوزه انتخابیه مرکزی هرمزگان اظهار امیدواری کرد، در صورت پرداخت اعتبار مذکور، قطعه برگشت حدفاصل گچین تا منبع آب نیز تا دهه فجر آماده افتتاح شود.

هاشمی تختی به مباحثی همانند  آبرسانی، مسائل اجتماعی و فرهنگی شهرستان بندرخمیر اشاره و افزود: در فضای همدلی و وحدت موجود بسیار امیدواریم که بتوانیم مشکلات خمیر را یکی پس از دیگری رفع کرده و این شهرستان را در مسیر درست توسعه قرار دهیم.

حسین هاشمی تختی نماینده مردم بندرعباس  و عضو کمیسیون عمران مجلس در پایان از تمامی مسئولان خمیر به ویژه اعضای شورای اسلامی شهرستان قدردانی و افزود: همه وظیفه داریم در شرایط کنونی با هدف توسعه جامعه، با تدبیر و درایت حرکت و تلاش کنیم.ارسال شده: ساعت: 8:29

کلمات کلیدی: حسین هاشمی تختی ، آخرین وضعیت پروژه ، تکمیل باند برگشت ، محور خمیر بندرعباس

برچسب‌ها: اقتصاد
 
 
در جلسه جبهه متحد اصولگرایان چه گذشت

حضور 50 نفر ازمعتمدین هرمزگانی درمعارفه هاشمی تختی

مقاومت بوشهرآنها را به سمت هرمزگان سوق داد

پیام تقدیر هاشمی تختی از حماسه حضور مردم

برای حل مشکلات هرمزگان همدل هستیم