November 16, 2018 - ، ساعت 21:43
 
 
زنبورستان های مهاجر وارد رودان شدند


صبح ساحل ، اجتماعی - مسوول امور دام جهاد کشاورزی رودان گفت: همزمان با آغاز دومین ماه از فصل پاییز ورود زنبورستان های مهاجر از مناطق سردسیر کشور به این شهرستان آغاز شد.

مهدی نظری افزود: زنبورستان های مهاجر اوائل آبان ماه از مناطق سردسیر کشور وارد رودان شده و اواسط فروردین ماه سال آینده از شهرستان خارج می شوند.

وی خاطر نشان کرد: هر ساله 50 زنبورستان، بطور متوسط با یک هزار و 500 کلونی وارد شهرستان رودان می شوند.نظری پیش بینی کرد: امسال 150 تن عسل توسط زنبورستان های مهاجر تولید و به بازار مصرف عرضه شود.

وی ادامه داد: با ورود و استقرار زنبورستان های مهاجر، بیش از یکصد نفر بطور مستقیم مشغول بکار می شوند.نظری یاد آور شد: یکی از مهم ترین مزایای زنبورهای عسل، گرده افشانی در باغ ها است که نقش مهمی در افزایش تولید محصول دارد.

وی بیان کرد: شهرستان رودان دارای 10 زنبوردار بومی با هشت هزار کلونی زنبور عسل است که در سال 5.5 (پنج و نیم) تن عسل تولید و به بازار مصرف عرضه می کنند.

رودان یکی از قطب های مهم کشاورزی هرمزگان است و اشتغال و اقتصاد آن وابسته به کشاورزی است و 80 درصد از جمعیت این شهرستان بطور مستقیم و غیر مستقیم در بخش کشاورزی، دامداری و صنایع وابسته به آن مشغول فعالیت هستند.

هم اکنون 44 هزار هکتار از وسعت این شهرستان زیر کشت محصولات کشاورزی است که از این میزان 33 هزار هکتار به محصولات باغی و 11 هزار هکتار به محصولات زراعی اختصاص دارد.ارسال شده: ساعت: 9:21

کلمات کلیدی: مهدی نظری ، آغاز دومین ماه ، فصل پاییز ، ورود زنبورستان های ، مهاجر ، مناطق سردسیر کشور

برچسب‌ها: اجتماع
 
 
مشاهده عقاب دریایی نادر پالاس

مهدی نظری برای چهار سال دیگر به عنوان رییس انتخاب شد

قشم، بهترین نقطه برای جذب سرمایه

فصل سرما و کارگران ساختمانی !!

اخراج غیرمنتظره ایرانیان از امارات