December 13, 2018 - ، ساعت 15:14
 
 
نوبخت رئیس سازمان برنامه بودجه :
افزایش حقوق کارمندان در سال ۹۸ بیش از سال‌های ۹۶ و ۹۷ است


صبح ساحل ، اقتصادی - رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: ما 17 هزار و 250 میلیارد تومان را برای اشغال‌زایی پیشنهاد کردیم که به 82 هزار شغل در بخش کشاوزری هم تعلق می‌گیرد و 886 میلیارد تومان یارانه برای آنها در نظر گرفتیم.
به گزارش ایلنا، محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در جلسه امضای تفاهم‌نامه با وزارت جهاد کشاورزی اظهار کرد: از سال گذشته ما چه برای شرایط عادی و چه شرایط تحریمی سازوکار ایمن‌سازی برای ایجاد فرصت‌های شغلی را ایجاد کردیم و به دنبال ایجاد بیش از یک میلیون شغل در سال جاری هستیم که 82 هزار شغل آن در بخش کشاورزی است و ما در 10 رسته سرمایه‌گذاری کرده تا هم فرصت‌های شغلی جدیدی ایجاد کنیم و هم فرصت‌های کنونی را حفظ کنیم.

همچنین با صحبت‌هایی که با آن حجتی داشتیم سعی می‌کنیم باغات را در مناطق مرزی توسعه دهیم تا امرار معاش مرزنشینان و روستائیان عزیز باشند.

وی ادامه داد: ریالی از این منابع تخصیص یافته برای این طرح ربطی به نرخ ارز یا تحریم‌ها ندارد و البته این انتظار به حقی است که در شرایط تحریم سازمان برنامه و بودجه برنامه‌هایی برای اقتصاد داشته باشند و این در راستای تبصره 18 برنامه بودجه سال 97 است.

وی افزود: مقوله اشتغال‌زایی به تحریم ربطی ندارد و این تفکر که همه چیز را به تحریم نسبت دهیم صحیح نیست. ما می‌توانیم و دشمنان هم توانایی‌های ما را به زبان جاری می‌کنند.

دشمنان ما عقیده دارند ایران کشور بزرگ و ثروتمندی است، هفته گذشته وزیر امور خارجه آمریکا دو بار گفت ما با کشوری مواجه هستیم که ثروتمندترین کشور جهان است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور اذعان داشت: طبق آمارهای جهانی ایران هجدهمین اقتصاد بزرگ جهان است و آمریکایی‌ها نمی‌توانند فکر کنند با یک تحریم ملت ایران را به زانو درآورده و ما را به پشت میز مذاکره بازمی‌گردانند شما در نتیجه مذاکرات قبلی چه کردید؟ آژانس بین المللی انرژی اتمی بیش از 12 بار اعلام کرد ایران در تعهدات خود پایبند بوده است.
آمریکا به افکار عمومی پاسخ دهد

وی افزود: به خاطر فرهنگ ایرانی و اسلامی است.

ما زمانی که پیمانی می‌بندیم به پیمان خود عمل می‌کنیم آمریکایی‌ها باید به افکار عمومی پاسخ دهند که در زمینه مذاکرات چه کردند؟

نوبخت با اشاره به میزان تسهیلات دولتی برای اشتغال‌زایی تشریح کرد: ما 17 هزار و 250 میلیارد تومان را برای اشغال‌زایی پیشنهاد کردیم که به 82 هزار شغل در بخش کشاوزری هم تعلق می‌گیرد و 886 میلیارد تومان یارانه برای آنها در نظر گرفتیم و در این عرصه هیچ نیازی برای اینکه تحریم باشیم یا نباشیم، نداریم.

70 درصد ایرانی‌ها معتقدند
 با برنامه ریزی درست از تحریم عبور می‌کنیم

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: درنظر سنجی که انجام شده بیش از 70 درصد از ایرانی‌ها معتقد بودند اگر برنامه‌ریزی درستی داشته باشیم می‌توانیم از تحریم عبور کنیم زمانی که مردم چنین امیدی دارند و ما امکانات لازم را داریم چرا برنامه‌ریزی نکنیم.
رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به شرایط تحریمی کشور گفت: در این جلسه دو گروه مسئولین و اصحاب رسانه حضور دارند و پرسش اصلی این است که مردم از این دو گروه چه انتظاری دارند؟ دغدغه امروز ما این است که کشور را از شرایطی که بدخواهان نظام و مردم ایجاد کرده‌اند خارج کنیم و بتوانیم به یک ثبات نسبی برسیم و خواسته آنها را خنثی کنیم. البته بخش‌هایی از اقتصاد خواسته یا ناخواسته به علت متغیرهای برون‌زا تحت تاثیر قرار می‌گیرند.

وی ادامه داد: نرخ ارز و درآمدهای ارزی یک متغیر برون‌زا است که تحت تاثیر این شرایط قرار گرفت و بنده ضمن عذرخواهی از مردم ایران از مسئولین بانک مرکزی که توانستند ثبات در بازار ایجاد کنند قدردانی می‌کنم.
وی در توضیح بخش دیگری از اقتصاد کشور گفت: این بخش بدون توجه به برنامه‌های بدخواهان کشور می‌تواند فعالیت کند و مطالبات مردم مانند رشد اقتصادی، ایجاد فرصت‌های شغلی و تثبیت فرصت‌های موجود را انجام دهیم.

افزایش حقوق کارمندان در سال ۹۸
بیش از سال‌های ۹۶ و ۹۷ است

رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان این که دولت سهم صندوق توسعه ملی از درآمدهای نفتی را رعایت خواهد کرد گفت: در سال ۹۸ میزان افزایش حقوق کارمندان دولت بیش از سال های ۹۶ و ۹۷ خواهد بود.

وی با با بیان اینکه، مردم مباحثی از جمله رشد اقتصادی، فرصت شغلی جدید و تثبیت اشتغال موجود را از ما طلب می کنند، گفت:درامدهای ارزی به عنوان یک متغیر برون زا با تغییراتی همراه بوده که با تلاش مسئولان بانک مرکزی هم اکنون در وضعیت تثبیت شده قرار دارد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه همچنین در مورد افزایش حقوق کارمندان در سال آینده گفت: در سال 98 میزان افزایش حقوق کارمندان بیش از سال های 96 و 97 خواهد بود.ارسال شده: ساعت: 8:45

کلمات کلیدی: محمدباقر نوبخت ، جلسه امضای تفاهم‌نامه ، وزارت جهاد کشاورزی

برچسب‌ها: اقتصاد
 
 
پنج مرد اول روحانی چه کسانی هستند

نان مردم خارجی می‌شود؟

واریز عیدی کارمندان همراه با حقوق بهمن

ُ نوبخت: خودرو باید ارزان شود

کارمندان حقوق اسفند 92 را زودتر می گیرند