December 10, 2018 - ، ساعت 20:01
 
 
یک فعال هنری:
مردم و مسئولین اهمیتی به موسیقی بومی و محلی نمی‌دهند


صبح ساحل ، هنری - مدیر روابط عمومی شرکت فرهنگی هنری هنرمندان خاک جنوب در گفت‌وگو با ایسنا،افزود: کنسرت خیریه نوای جفتی، دوشنبه پنجم آذرماه در تالار شهید آوینی بندرعباس با حضور گروه کالنگ به سرپرستی قنبر راستگو و گروه تاریک ماه به سرپرستی حسین نظری برگزار می‌شود.

طالب پیل‌افکن اضافه کرد: گروه کالنگ دارای سبک فولکلور هرمزگان و با محوریت سازهای کوبه‌ای دهل و کسر و پیپه و گروه تاریک ماه، موسیقی شرق هرمزگان و جنوب کرمان است که قرابت بسیاری به موسیقی بلوچی دارد.

وی تصریح کرد: بخشی از درآمد حاصل از فروش بلیت کنسرت جهت ساخت بیمارستان کودکان سرطانی و بخش دیگر برای ایتام و خانواده‌های بد سرپرست هزینه خواهد شد.

پیل‌افکن با اشاره به اینکه به‌احتمال‌زیاد این کنسرت در دو سانس برگزار می‌شود، عنوان کرد: این کنسرت با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان، شرکت هنرمندان خاک جنوب و موسسه ساحل خلیج‌فارس برگزار خواهد شد.مدیر روابط عمومی شرکت فرهنگی هنری هنرمندان خاک جنوب با اشاره به اینکه علیرغم تمامی وعده‌ها، هیچ نهاد و سازمانی از این کنسرت خیریه حمایت نکرد، اضافه کرد: وضعیت کنسرت‌های محلی در هرمزگان مثل همیشه نامناسب و مشکلات فراوانی دارد.

وی با بیان اینکه متأسفانه نه مردم و نه مسئولین اهمیتی به موسیقی محلی نمی‌دهند، اظهار کرد: تهیه‌کننده‌ها و حامیان مالی روی خوشی به این کنسرت‌ها نشان نمی‌دهند و دلیلشان هم واضح است این کنسرت‌ها درآمدزا نیستند.

پیل‌افکن با اشاره به اینکه موسیقی محلی و اصیل هرمزگان وسیله تفنن در برخی ادارات، اعیاد و جشنواره‌ها شده است، خاطرنشان کرد: اما متأسفانه موسیقی بی‌محتوا و بازاری موردحمایت و تمجید قرار می‌گیرد.

این فعال هنری ادامه داد: امیدوارم گروه‌هایی که موسیقی پاپ کار می‌کنند بین کارهای خود از آثار محلی و پیشکسوتان هم بهره ببرند تا مردم با موسیقی محلی خود هم انس بگیرند.

طالب پیل‌افکن در پایان با تقدیر از خانم پور عباسی مدیر اجرایی کنسرت و تمام کسانی که در جریان برگزاری این کنسرت خیریه یاریگر ما بوده‌اند، تصریح کرد:  امیدوارم در بخش موسیقی محلی با حمایت و استقبال بیشتری از سوی مردم و مسئولین مواجه شویم.ارسال شده: ساعت: 8:36

کلمات کلیدی: طالب پیل‌افکن ، کنسرت خیریه ، نوای جفتی ، پنجم آذرماه ، تالار شهید آوینی

برچسب‌ها: فرهنگ و هنر
 
 
حاشیه در «آلومینیوم»جایی نداشت

«سالار عقیلی» هم در بندرعباس هنرنمایی می کند

مشارکت فولادهرمزگان در جشن گلريزان آزادي زندانيان

کولاک کارلوس بندری در کنسرت «ماه را کامل کن»

رییس جمهوری: ایثارگران برای ما درس صبر و ایستادگی هستند