December 13, 2018 - ، ساعت 14:34
 
 
صبح ساحل، صدایی برای مردم هرمزگان


صبح ساحل ، اجتماعی - آن‌قدر زمان و عمرمان زود می‌گذرد كه باورمان نمی‌شود روزنامه صبح ساحل وارد 34 سالگی خود شده است.

امروز سالروز تولد روزنامه‌ای است كه بابیم و امید پا به عرصه رسانه‌ای استان گذاشت، اما دیری نپایید كه بیم‌ها جای خود را به امیدها داد و به‌عنوان یكی از مطرح‌ترین رسانه‌های مكتوب كشورمان در پیشخوان روزنامه‌فروشی‌ها جای خود را پیدا كرد.

رمز مانایی و ماندگاری یك رسانه به‌ویژه رسانه مكتوب در همراهی و همدلی مخاطبان آن است.اگر «صبح ساحل» پس از 33 سال توانسته به جایگاه قابل‌اعتمادی بین اقشار مختلف مردم برسد، دلیلش احترام به مخاطب خود است و دغدغه‌های او را همواره دغدغه خود می‌داند.

«صبح ساحل» بر پایه اصولی تعریف‌شده و مشخص وارد عرصه مطبوعات استان و كشور شد و آن اصول چیزی نبود جز حركت در مسیر انقلاب اسلامی، نظام و مردم؛ بر این اساس بود که توانست تاكنون در این عرصه پرمخاطره محكم و مصمم گام بردارد و به حیات رسانه‌ای خود ادامه دهد. بر خود می‌بالیم که این روزنامه در دوران 33 ساله‌اش وام‌دار هیچ گروه و حزبی نبوده است.

صبح ساحل تا به امروز نشان داده بر سر منافع مردم با هیچ گروه، حزب و جناحی معامله نمی‌کند.این روزنامه برخلاف رویه‌ای که اکثر روزنامه‌ها به دنبال آن هستند، به‌دوراز وابستگی‌های سیاسی، علاوه بر پای بندی بر مواضع و دیدگاه‌های مستقل خود، در دفاع از اعتقادات مردم استان ایستاده است. 

صبح ساحل توانسته به‌عنوان روزنامه‌ای مستقل، تنها صدای واقعی مردم هرمزگان باشد. صبح ساحل، در این 33 سال هیچ‌گاه مردمش را تنها نگذاشت و با دفاع از حقانیت مردم نجیب این استان وفاداری خود را بارها و بارها به این مردم نشان داده و علیرغم همه فشارها و تنگ‌نظری‌ها از اصول اعتقادی خود هرگز کوتاه نیامده است. این روزنامه بدون پذیرش وابستگی‌های سیاسى، علاوه بر حفظ مواضع و دیدگاه‌های مستقلش هر جا كه مجالى یافت، در دفاع از اعتقادات مردم و سرزمینش ایستادگى كرده است.

 صبح ساحل نامی است حاصل اراده و خواستن افرادی توانمند که با خلوص نیت تا سحرگاهان کارمی کردند تا فردا صبح، آگاهی به مردم هرمزگان ببخشند.

اینکه صبح ساحل توانسته 33 سال بدون وقفه در بدترین شرایط اقتصادی و سیاسی کشور بر روی پیشخوان کیوسک‌های مطبوعاتی قرار گیرد، هنر دستان و افکار نیروهای توانمندی است که از آبرو، عزت، خانواده و دارایی خود مایه گذاشته‌اند.

 صبح ساحل در این سال‌ها آن‌قدر از کمبودها، ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های هرمزگان نوشت و تیتر زد تا این استان به مهم‌ترین و استراتژیک ترین استان کشور تبدیل شود.

 انتشار مستمر صبح ساحل در استانى چون هرمزگان، براى حوزه روزنامه‌نگاری‌اش مایه افتخار و مباهات است. صبح ساحل می‌خواهد براى رشد این استان صدایى باشد از میان مردم و نه از میان صاحبان قدرت.این سال‌های پر تب‌وتاب به ما آموخت كه «استقلال فکری» و «حرکت حرفه‌ای» بر مبناى اعتماد عمومى بالاترین اعتبار رسانه است و خدا را شکر صبح ساحل به این سرمایه دست‌یافته است؛ و نکته پایانی اینکه، علیرغم مشکلات این روزهای کشور، صبح ساحل باوجود تمام سختی‌ها و فشار اقتصادی و تنها به عشق خدمت به مردم این دیار انتشار خود را متوقف نکرد.

باور کنید، این روزنامه دوران بسیار سختی را تجربه می‌کند که در این 33 سال سابقه نداشته است. امیدواریم که بتوانیم با حمایت مردم خوب استان از این روزهای سخت به‌سلامت گذر کنیم و همان صبح ساحلی باشیم که مردم از ما انتظار دارند انشا الله

محمد خداکریمی خبرنگارارسال شده: ساعت: 8:23

کلمات کلیدی: روزنامه صبح ساحل ، وارد 34 سالگی ،

برچسب‌ها: اجتماعی
 
 
قطار بندرعباس از مسير روسيه به اروپا وصل مي شود

ازدواج و طلاق در هرمزگان افزایش یافت

ترنم عطر وجود حضرت علی اصغر(ع) در هرمزگان

حوزه انتخابی میناب، رودان، جاسک و بشاگرد 2 نماینده در مجلس خواهد داشت

«شهرداری» در ساری یک امتیاز شیرین گرفت