December 13, 2018 - ، ساعت 14:34
 
 
ایجاد شهر لجسیتکی در بندر شهیدرجایی


صبح ساحل ، اقتصادی - معاون بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی از امضای قرارداد سرمایه‌گذاری در سه شهر لجستیکی ازجمله بندر شهیدرجایی خبر داد.

به گزارش ایرنا «محمدعلی حسن‌زاده» افزود: در مجموع چهار شهر لجستیکی در کشور خواهیم داشت که سه مورد آن در بنادر جنوبی چابهار، شهیدرجایی و امام ‌خمینی (ره) است.

وی هدف از امضای قراردادهای امسال برای ساخت کارخانه تصفیه شکر، تصفیه روغن‌، تولید بیواتانل و سایر فعالیت های صنعتی در مناطق ویژه اقتصادی را جذب سرمایه‌گذاران برای فعالیت های دارای ارزش افزوده‌ در بنادر کشور عنوان کرد.

حسن‌زاده گفت: در بنادر کوچک‌تر جنوبی کشور بحث شبکه ‌سازی حمل و نقل دریایی در دستور کار قرار دارد تا نقش آنها در اقتصاد دریایی احیا شود و میزان اشتغالزایی افزایش یابد.

بر پایه آخرین آمار اداره کل مهندسی سواحل و بنادر سازمان بنادر و دریانوردی، مهمترین بندرهای کشور شهید رجایی، امام خمینی (ره)، بوشهر، نوشهر، امیرآباد، خرمشهر، چابهار، شهید باهنر، انزلی، آبادان و لنگه است.بازرگانان و صاحبان کالا می توانند با استفاده از خطوط تولید و مونتاژ ایجاد شده در شهرهای لجستیکی، بدون پرداخت عوارض گمرکی و هزینه های سنگین حمل و نقل، در زمینه تولید محصولاتی با ارزش افزوده با قیمت قابل رقابت برای مصارف داخلی و بازصادرات فعالیت کنند.حدود 2400 هکتار زمین به ایجاد شهر لجسیتکی در بندر شهیدرجایی اختصاص یافته که مطالعات آن در دست اقدام است.ارسال شده: ساعت: 8:23

کلمات کلیدی: «محمدعلی حسن‌زاده» ، امضای قرارداد ، سرمایه‌گذاری ، سه شهر لجستیکی ، بندر شهیدرجایی

برچسب‌ها: اقتصاد
 
 
231 میلیارد ریال در بخش آب روستای قشم سرمایه ‌گذاری شده است

سرمایه گذاران منطقه ویژه شهیدرجایی، تسهیلات دریافت می کنند

اختصاص اعتبارات ارزی به طرح پل خلیج فارس

رفع رکود پروژه شهرک حمل ونقل بندرعباس با تزریق تسهیلات بانکی

عوارض ناچیز مردم بندرعباس کفاف پروژه‌های کلانشهری را نمی‌دهد!