December 13, 2018 - ، ساعت 14:44
 
 
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان:
طرح نظارت مشهود در استان آغاز شد


صبح ساحل ، اقتصادی - معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری در بیست و هفتمین جلسه کارگروه تنظیم بازار استان اظهار داشت: بازار استان هرمزگان در ثبات قیمت و آرامش قرار دارد.

ایرج حیدری افزود: کنترل و نظارت بر بازار همیشه در حال انجام است ولی اکنون نیاز است این نظارت مشهود باشد تا مردم از نتایج آن باخبر شوند.

وی اعلام کرد: طرح نظارتی با استقرار کانکسها در پنج نقطه شهر بندرعباس و شهرستانها آغاز می شود تا همشهریانی که از روند شکایت در سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان و تعزیرات حکومتی شناختی ندارند، به این کانکسها رجوع کنند.

دکتر حیدری ادامه کار را مهم قلمداد کرد و افزود: اصل تنها انجام کار نیست و ادامه این کار مهم است.

وی وجود این کانکسها را برای آرامش مردم عنوان کرد و افزود: استقرار این کانکسها برای آرامش و اطمینان خاطر شهروندان تعبیه شده است و نه اهرمی برای فشار بر روی بازار که البته صنوف همراه قطعا مشکلی نخواهند داشت و هدف ما صنوف متخلف و فاقد پروانه کسب است.

حیدری افزود: جهت رفاه حال مردم و دسترسی آنها به قیمتها، سازمان صنعت، معدن و تجارت در سایت asnafhormozgan.com قیمت تمام کالاها و خدمات صنفی را تعبیه کرده که همشهریان می توانند با مراجعه به این سایت از قیمتها مطلع شده و در صورت مشاهده هر گونه تخلف، سازمان صنعت، معدن و تجارت استان را در جریان بگذارند.

معاون استاندار قیمت گذاری را جزء وظایف کارگروه تنظیم بازار دانست و افزود: هیچ دستگاه مسئول و غیر مسئولی اجازه ندارد خودسر قیمت کالایی را تعیین کند که در صورت مشاهده برخورد جدی خواهد شد.

وی هنر مدیران را رفاه حال مردم و تکریم ارباب رجوع از زمان ورود تا خروج دانست و گفت: مدیران باید از تمام ظرفیت خود برای رعایت حال مردم استفاده نمایند.

حیدری تصریح کرد: استان هرمزگان مستعد صنایع دستی است و خوشبختانه رویکرد جامعه ما به سمت و سوی سنتی است که این خود ظرفیتی مثبت برای این استان محسوب می شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان ضمن اشاره به طرح نظارتی مشهود اظهار داشت: این طرح نظارتی از 10 آذرماه لغایت 10 دی ماه به مدت یکماه آغاز شده است.

خلیل قاسمی اعلام کرد: این طرح نظارتی به صورت تیم های مشترک از سازمان صنعت، معدن و تجارت، تعزیرات حکومتی، اتاق اصناف و نیروی انتظامی فعالیت می کنند که در صورت مشاهده هرگونه تخلف اعم از کم فروشی، گرانفروشی، صنوف فاقد پروانه کسب، فاقد مباشر و ... در محل شناسایی و برخورد قانونی می شود.

خلیل قاسمی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان در پایان افزود: افزود: واحدهای صنفی که پروانه کسب و کارت مباشر ندارند و یا قیمت کالاهای خود را درج نکرده باشند توسط بازرسین و تیم تشکیلاتی شناسایی و در صورت تمکین نکردن ، به تعزیرات حکومتی معرفی خواهند شد تا برخورد قانونی صورت گیرد. 

 ارسال شده: ساعت: 8:23

کلمات کلیدی: ایرج حیدری ، بازار استان هرمزگان ، ثبات قیمت و آرامش

برچسب‌ها: اقتصاد
 
 
لزوم فعال سازی معادن هرمزگان با حمایت سیستم بانكی

تعطیلی دستگاه‌های اجرایی هرمزگان در روزهای پنجشنبه

ساماندهی صنوف مزاحم شهر بندرعباس

شرایط تردد در محدوده بندر شهید رجایی تسهیل شود

منطقه ویژه پارسیان نقش مهمی دراشتغالزایی خواهد داشت