December 13, 2018 - ، ساعت 14:35
 
 
وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد :
احداث ۱۰۰ هزار واحد مسکونی در بافت‌های فرسوده


صبح ساحل ، اقتصادی - وزیر راه و شهرسازی گفت: احداث ۱۰۰ هزار واحد مسکونی در ۲۷۰ محله در شهر‌های گوناگون با مدیریت استانداران در ستاد باز افرینی استانی ابلاغ شد. 

محمد اسلامی درحاشیه جلسه هیئت دولت گفت: بازار مسکن متاثر از شرایط اقتصادی و تحولات ارزی است و افزایش قیمت مسکن مربوط به خود مسکن نیست.

وی با اشاره به اینکه با هدف قرار دادن نیاز جامعه برنامه های متنوعی برای تولید مسکن پیش بینی شده است افزود: احداث 100 هزار واحد مسکونی در شهرهای کوچک در دستور کار بنیاد مسکن است که بزودی ابلاغ می شود و همچنین قرار است سالیانه 50 هزار واحد در شهرهای جدید ساخته شود.

وی درباره تکمیل واحدهای مسکن مهر تصریح کرد: 500 هزار واحد از مسکن مهر باقی مانده که با مدلهای که برای هر پروژه در نظر گرفته شده است تکمیل این واحدها شتاب بیشتری می گیرد .

اسلامی بیان کرد: در هر پروژه مسکن مهر فراخوانی به دستگاههای مربوطه ازجمله سازمان ملی زمین و مسکن،بنیاد مسکن و شهرهای جدید ابلاغ شد تا تصمیم گیری در فرایند اجرای سریعتر صورت گیرد و پروژه های مسکن مهر سریعتر تکمیل شود.

وی گفت: مشکلات هر یک از بخش های مسکن مهر بایکدیگر متفاوت است بطوریکه برخی مشکلات مربوط به تعاونی ها و برخی حقوقی هستند که از نظر اجرایی تا سال 98 به پایان می رسد مگر اینکه مسایل حقوقی و قضایی داشته باشد.

وی ادامه داد: مسکن مهر پرند و پردیس باید هر چه سریعتر تکمیل شود زیرا حقوق مردم است و مردم هم باید با ما همراهی کنند .

وزیر راه و شهرسازی گفت:60 هزار واحد مسکونی از مسکن مهر را که بدون متقاضی است در اختیار کمیته امداد امام خمینی قراردادیم تا در اختیار قشر اسیب پذیر قرار گیرد .ارسال شده: ساعت: 8:36

کلمات کلیدی: وزیر راه و شهرسازی ، احداث ۱۰۰ هزار ، واحد مسکونی ، ۲۷۰ محله

برچسب‌ها: اقتصاد
 
 
ایجاد خط ریلی بندرعباس-زاهدان-تهران

سرمایه‌گذاری در مجتمع بندری شهید رجایی گامی بلند برای شکست تحریم‌ها

آغاز اعطای وام 300 میلیون ریالی مسكن مهردرهرمزگان

پیمانكار جدید، راه آهن بندرعباس- شیراز را احداث می کند

بهره برداري از 30هزار واحد مسکن مهر تا پايان سال