November 18, 2018 - ، ساعت 22:14
 
 
رییس پلیس اطلاعات و امنیت استان خبر داد؛
جزییات استفاده از معافیت مجازات دارندگان سلاح های جنگی و شکاری غیرمجاز


صبح ساحل ، حوادث -دارندگان سلاحهای جنگی و شکاری غیر مجاز  با تحویل اسلحه های خود از مجازات مقرر در قانون معاف می شوند.

رییس پلیس اطلاعات و امنیت عمومی استان با بیان این مطلب گفت:به موجب  ماده 16 قانون مجازات قاچاق اسلحه و مهمات و دارندگان سلاح و مهمات غير مجاز مصوب هفتم شهريورماه سال يکهزار و سيصد و نود، دارندگان سلاح و مهمات غير مجاز در استان اعم از سلاح جنگي وشکاري از تاريخ چهارم آبانماه سال جاری به مدت شش ماه لغايتچهارم اردیبهشت سال 91 فرصت دارند تا با تحويل داوطلبانه سلاح ومهمات غير مجاز خود به مراکز نظامي و انتظامي يا امنيتي از مجازات مقرر درقانون معاف شوند.سرهنگ احمد دادستانی افزود:دارندگان سلاح شكاری غیرمجاز درصورت تحویل داوطلبانه سلاح به مراجع نظامی و انتظامی ، از مجازات قانونی معاف و سلاح شكاری استرداد و مجوز قانونی برای آن صادر می شود.

وی در ادامه بیان کرد: اميد است دارندگان سلاح و مهمات غير مجاز از اين فرصت به نحو مطلوب استفاده کرده و ضمن تحويل سلاح و مهمات غير مجاز خود از مزاياي پيش بيني  شده در قانون استفاده نمايند. وی تاکید کرد: بديهي است پس از پايان اين مهلت دستگاه قضايي استان با افراد متخلف وفق موازين قانوني و با شدت برخورد خواهد نمود. سرهنگ دادستانی از رشد 25 درصدی تحویل اسلحه به مقامات قضایی و انتظامی خبر داد.

  طرح جمع‌آوری چاقو های غیر متعارف

ماموران پلیس اطلاعات و امنیت عمومی استان به منظور کاهش جرایم اجتماعی و پاکسازی صنوف آلوده، طرح جمع آوری چاقوهای غیر متعارف  در واحدهای صنفی در حال اجرا است.

رئیس پلیس اطلاعات و امنیت عمومی استان در این خصوص گفت: چاقوی غیر متعارف که هر کس به وسیله آن تظاهر به قدرت نمایی کند یا آن را وسیله مزاحمت برای دیگر اشخاص یا اخاذی و تهدید  قرار دهدجمع آوری می‌شود. سرهنگ دادستانی جمع‌آوری این گونه سلاح‌های سرد از واحدهای صنفی را بالغ بر 600 مورد ذکر کرد و یادآور شد: صاحبان واحدهای صنفی از فروش این گونه چاقوها خودداری نمایند.

 رشد 16 درصدی برخورد با اراذل و اوباش

این مقام انتظامی با اشاره به اجرای طرح برخورد با اراذل و اوباش گفت: از اول سال جاری تا کنون، 246 طرح برخورد با ارازل و اوباش اجرا شد که این عملکرد در مقایسه با مدت مشابه به سال قبل، 16 درصد رشد داشته است.

سرهنگ دادستانی با بیان اینکه اکثر طرح ها در محلات بندرعباس به اجرا درآمده اظهار داشت: این افراد دارای سوابق شرارت، تیراندازی، ایجاد رعب و وحشت، ایجاد اخلال عمومی، ضرب و شتم و قدرت نمایی هستند. وی این را هم اضافه کرد که تمام ارازل و اوباش شاخص  دستگیر شدند و در حال حاضردر زندان به سر می برند.

 طرد اتباع بیگانه غیر مجاز

سرهنگ دادستانی به رشد 58 درصد توقیف خودروهای که اتباع بیگانه غیرمجاز  با آن جابجا می‌شدند اشاره کرد و اظهار داشت: در سال جاری اقدامات خوبی در خصوص جمع‌آوری اتباع بیگانه،دستگیری افراد دخیل در امر ورود این گونه اتباع صورت پذیرفته و در حال حاضردر حال انجام است.

وی افزود:بر اساس مصوبات شورای عالی امنیت، خودروهای که با آن اقدام به جابجایی اتباع بیگانه غیر مجاز شود به مدت 6 ماه توقیف می‌گردد. سرهنگ دادستانی تصریح کرد: از ابتدای سال تا کنون 10 باند ورود و خروج اتباع بیگانه شناسایی و دستگیر شدند. وی ادامه داد: با افرادی که با جعل مدارک خود را ایرانی معرفی کرده بودند برخورد کردیم که  این امر در مقایسه با سال گذشته  42 درصد رشد داشته است.

 کاهش 42 درصدی ورود مشروبات الکلی خارجی

سرهنگ دادستانی ازجمع‌آوری مشروبات الکلی خارجی و کاهش 43 درصدی ورود این گونه مشروبات سخن گفت و تصریح کرد: در 10 ماهه گذشته، پنج کارگاه تهیه و توزیع مشروبات الکلی دست ساز کشف شده است.

پلمپ واحدهای صنفی متخلف

وی همچنین در ادامه سخنان به طرح ارتقا امنیت اجتماعی در خصوص پلمپ و فک پلمپ واحدهای صنفی متخلف اشاره کرد که نسبت به سال گذشته 44 درصد رشد داشته است.

وی از طرح بازدید پلیس از تفرجگاه ها ، بوستان ها ، واحدهای فرهنگی مجتمع‌های تجاری و ... خبر داد.

برخورد با بدپوششان و جمع آوری تجهیزات ماهواره

سرهنگ دادستانی از رشد  166 درصدی اخذ تعهد از بد پوششان در اجرای طرح برخورد با بدپوشی خبر داد.

این مقام انتظامی در رابطه باجمع

‌آوری تجهیزات ماهواره گفت: کشف تجهیزات ماهواره نسبت به سال گذشته 581 درصد رشد نشان می دهد.

 

 ارسال شده: ساعت: 11:54

کلمات کلیدی: سرهنگ دادستانی

برچسب‌ها: حوادث