June 21, 2018 - ، ساعت 14:49
 
 
انتقاد شدید آیت ا... نعیم آبادی امام جمعه بندرعباس از وضعیت نان در بندرعباس؛
چرا کسی مسوولیت وضعیت نامناسب نان در بندرعباس را نمی پذیرد


صبح ساحل، سیاسی _  نماینده ولی فقیه درهرمزگان وامام جمعه بندرعباس گفت: والدین عوامل پیروزی وعزت انقلاب اسلامی ایران را به فرزندان خود بازگو كنند و آن را یك تكلیف انقلابی در دهه فجر بدانند.

 آیت الله غلامعلی نعیم آبادی درخطبه های نمازجمعه این شهر افزود: باید فرزندان ما بدانند كه قبل از انقلاب كشور ومنطقه ای كه درآن زندگی می كنیم از لحاظ امكانات و تجهیزات درچه سطحی بوده و امروز به بركت پیروزی انقلاب به لحاظ نظامی، سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، دینی، علمی واقتصادی پیشرفت كرده والگویی برای سایر كشورهای جهان شده است.وی بیان داشت: توجه به گذشته برای اینكه فرزندان ما قدرداشته های خود را بدانند خیلی مهم است و بدانند كه دشمن امروز از حرف های نو ما درعالم سیاست و ازجریانی كه به عنوان استكبار ستیزی بوجود آورده ایم، می ترسد. امام جمعه بندرعباس درادامه سخنان خود به مسئله گرانی های غیرمنطقی در بازار اشاره و گفت: دستگاه های نظارتی و فرمانداران در تنظیم بازار دقت ونظارت بیشتری داشته باشند. آیت الله نعیم آبادی اظهارداشت: یكی از راه های كنترل قیمت در بازار تعیین قیمت برروی اجناس و كالاهاست وقراردادن قیمت هرچیز روی آن جنس و برخورد با متخلف درصد بسیاری از گرانی ها را كاهش می دهد. وی همچنین باتوجه به گران شدن قیمت نان و عدم كیفیت آن بیان داشت: درگران شدن قیمت نان وعدم كیفیت آن هیچ كس خود را مقصر نمی داند واگر بنا باشد همه درامر حاكمیت دخالت كنند پس كسانی كه دراین زمینه پست گرفته اند، چكاره هستند. نماینده مردم هرمزگان درمجلس خبرگان رهبری دربحث انتخابات مجلس نهم نیز گفت: دربحث انتخابات بایستی براساس هدایت های رهبری حركت كرده و نیروهای ارزشی كه به درد مجلس آید انتخاب كنیم و به وابستگان ثروت رای ندهیم. آیت الله نعیم آبادی خاطرنشان كرد: بدانید مجلس در راس امور قراردارد و وظیفه شرعی ما نیز درصحنه انتخابات حضور و دقت هرچه بیشتر است و شورای نگهبان ومسوولان اجرایی تقاضا داریم دقت بیشتری در صلاحیت كاندیداهای انتخاباتی داشته باشند. امام جمعه بندرعباس همچنین مناسبت های هفته را از جمله هفته وحدت، میلاد حضرت رسول اكرم(ص) وامام جعفرصادق(ع) و روز نیروی هوایی را نیز تبریك گفت.

 امام جمعه حاجی‌آباد: تفرقه و اختلاف آب به آسیاب دشمن ریختن است

امام جمعه حاجی‌آباد گفت: امروز بیشتر از هر زمان دیگر به وحدت نیاز داریم در شرایط کنونی تفرقه و اختلاف بین مسلمین آب به آسیاب دشمن ریختن است. حجت‌الاسلام والمسلمین روح‌الله مختاری در خطبه‌های نماز جمعه این شهر افزود: برکات الهی در سایه وحدت و همدلی ایجاد می‌شود جامعه اسلامی در تمام دنیا باید واحده باشند تا با هم هستیم هیچ قدرتی توان تعرض ندارد. وی ادامه داد: هر جا وحدت باشد نصرت خداوند است و اگر اختلافی ایجاد شود ضعیف شده و دشمن بر ما غلبه می‌کند. مختاری با اشاره به بیانات رهبری در دیدار با جوانان مسلمان کشورهای اسلامی بیان داشت: همه این جوانان در چند موضوع اتفاق نظر داشتند. الگوی همه این‌ها برای خیزش ایران اسلامی بود، هدف جوانان مسلمان مسئله فلسطین و حذف اسرائیل بود. وی افزود: جوانان حامل بشارت‌های بزرگی به دنیا هستند مجموعه جهان در موقعیت حساسی قرار گرفته و مارکسیست و لیبرالیسم شکست خورده و جهان به این نتیجه رسیده که برنامه‌های مادی جوابگو نیست. خطیب جمعه حاجی‌آباد در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به فشارهای سیاسی بر علیه سوریه بیان داشت: سوریه خط مقدم دفاع از فلسطین است. تمام دنیا دست به دست هم داده‌اند تا این خط مقدم را بشکنند. وی خطاب به آل‌صعود گفت: کی می‌خواهید بیدار شوید و از سرنوشت این نامبارکها درس عبرت بگیرید شما که پشت صحنه دست به آمریکا و اسرائیل می‌دهید بدانید که هر کسی در مقابل خداوند قرار گیرد محکوم به شکست است. امام جمعه حاجی‌آباد در پایان ضمن گرامیداشت دهه‌ی فجر خواستار برپایی و ارج نهادن به این روزهای تاریخی شد و از تلاش‌ها و زحمات همه‌ی مسوولین به منظور بهره‌برداری از پروژه‌ها تقدیر و تشکر نمود.

 امام جمعه جاسک: ملت ما از تحریم‌های اتحادیه اروپا باکی ندارد

امام جمعه موقت جاسک ضمن سفارش نمازگزاران به تقوای الهی و دوری از گناه در خصوص خلقت انسان و دستور خدا به جانشینی انسان بر روی زمین و سجده ملائکه بر او مطالبی بیان کرد. حجت‌الاسلام پاک‌نژاد با اشاره به دهه مبارک فجر گفت: دهه فجر دهه نورانی و ایام الله است. وی بر هر چه باشکوهتر کردن برنامه‌های دهه فجر در جاسک تاکید کرد. وی هفته وحدت را به عموم مسلمانان شیعه و سنی تبریک گفت و با اشاره به انتخابات مجلس نهم بیان کرد: دو مسئله را در نظر داشته باشیم اول حضور گسترده مردم در پای صندوق‌های رای و دیگر انتخاب فرد اصلح که سفارش شهدا و امام شهدا است. امام جمعه موقت جاسک در خصوص یوم‌الله 22 بهمن و شرکت مردم در راهپیمایش در این روز برزگ تاکید کرد: حجت‌الاسلام پاک‌نژاد به تحریم نفت که اروپائیان و آمریکا بدنبال بوجود آمدن آن هستند اشاره کرد و گفت: ملت ما از این تحریم ها باکی ندارد. وی علت اصلی پیروزی انقلاب اسلامی را وحدت و همدلی مردم و معنویت و مذهب و اثل توحید و رهبری امام (ره) دانست.

 امام جمعه بندرلنگه: هفته وحدت ، فرصت مناسبی برای نزدیکی مسلمانان با یکدیگر است

امام جمعه بندرلنگه به فرا رسیدن هفته وحدت اشاره کرد و گفت: مسلمانان و همه پیروان نبی اکرم حضرت محمد (ص) با اتحاد و وحدت ، دشمنان را در رسیدن به هدف ایجاد اختلاف بین مذاهب ناکام کردند. حجت‌الاسلام رکنی افزود: هفته وحدت زمان مناسبی برای نزدیکی مسلمانان بخصوص شیعه و سنی با یکدیگر است. وی در بخش دیگری از خطبه‌های نماز به گرامیداشت هفته دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت : با گذشت سی‌و دو سال از پیروزی انقلاب اسلامی راه امام ، اهداف و آرمان او توسط فرزند خلف آن حضرت یعنی مقام عظمای  ولایت در کشور دنبال شده و می‌شود. امام جمعه بندرلنگه با اشاره به نوزدهم بهمن 57 روز نیروی هوایی گفت: همافران انقلابی در این روز با برگزاری رژه‌ حماسی خود در مقابل امام (ره) بیعت خود را با ولایت پیوند دادند و با این حرکت کمر رژیم طاغوت شکسته شد. حجت‌الاسلام رکنی برخورد ناشایست دبیرکل سازمان ملل با خانواده‌های شهدا فلسطین را محکوم کرد. وی در ادامه به نهمین دوره انتخابات مجلس اشاره کرد و گفت: حضور حداکثری مردم در پای صندوقهای رای باعث تداوم انقلاب اسلامی خواهد شد .

 امام جمعه میناب: رای خود را نفروشید وبا چلو کباب و پول معامله ومعاوضه نکنید

امام جمعه میناب با بیان اینکه "پشت سر مردم با احدی پیمان نبسته‌ است"، گفت: شایعاتی مبنی بر حمایت بنده از کاندیدایی خاص در شهرستان شیوع پیدا کرده که به جد این شایعات را تکذیب می‌کنم.حجت‌الاسلام و‌المسلمین میرزا حسین معتمدی‌فر در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با بیان خدمات انقلاب اسلامی ایران اظهار داشت: ایران اسلامی به نقطه‌ای رسیده که کاملاً بدون وابستگی به قدرت‌ها، استقلال خود را حفظ کرده است. وی با اشاره به این‌که امام خمینی(ره) زحمات معصومان را جامعه عمل پوشاند افزود: شکل‌گیری انقلاب اسلامی به واسطه امام راحل با تمام تلاش‌ها و خدمات فقها در زمان غیبت برابری می‌کند.معتمدی‌فر هم‌چنین با اشاره به دیدار جوانان کشورهایی که به تازگی در آنها انقلاب شده با رهبری انقلاب، گفت: این دیدار شامل دو برداشت قالب و محتوایی بود.خطیب جمعه میناب افزود: برخلاف دیدگاه دشمنان در ایجاد پروژه ایران‌هراسی، جمهوری اسلامی به مأمن و ماوای استکبارستیزان و صهیونیست‌ستیزان تبدیل شده است.وی با بیان اینکه حضور جوانان به ویژه جوانان کشورهای عربی و اظهار علاقه به رهبر انقلاب از عنایات الهی است، بیان داشت: کشورهای منطقه اکنون ایران را تکیه‌گاه اسلام دانسته و تئوری آنان بر این اعتقاد است که رهبر ایران رهبر آزادی‌بخش دنیا است.

وی ابراز داشت: جای جوانان پاکستان، امارات، قطر و عمان در این همایش خالی بود و این کشورها باید از خواب بیدار شوند.معتمدی‌فر در ادامه افزود: مسئولان باید برپایی گردهمایی‌ها و هزینه‌های کم و کارآیی مفید را از رهبر انقلاب بیاموزند.وی هم‌چنین با اشاره به میلاد پیامبر اکرم(ص) و آغاز هفته وحدت گفت: اسلام قائل به وحدت جامعه بشری، ادیان الهی و ابراهیمی و وحدت پیروان دین اسلام است که باید براساس راهکارهای اساسی به آن توجه داشت.امام جمعه میناب افزود: برای تحقق وحدت و حفظ یکپارچگی باید دست دشمنان را در وحدت و جلوگیری از اختلاف دید و هر فرقه ضمن عمل به فتوای علمای خویش، عصمت انبیا الهی را در نظر داشته باشد.وی وحدت را مهمترین دستاورد انقلاب برشمرد و اضافه کرد: انقلاب ایران بعد از گذشت 33 سال از عمر با برکت خود به تمامی شعارهای خویش رسیده است.معتمدی‌فر با بیان این‌که صدا و سیما به شخص تعلق ندارد، اظهار داشت: از صدا و سیما می‌خواهیم که خدمات انقلاب را خورد نکند.وی با تاکید بر حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن و انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی گفت: دشمنان به حضور مردم در این دو عرصه مهم سال چشم دوخته‌اند. خطیب جمعه میناب ضمن اشاره به خواست رهبر معظم انقلاب در خصوص انتخابات مجلس بیان کرد: انتخابات باید در فضای رقابتی، سالم و آرام برگزار شود.وی در ادامه با بیان اینکه شایعاتی در میناب شیوع پیدا کرده، گفت: من برای سفر زیارتی امام هشتم به مشهد مقدس رفته بودم در حالی که عده‌ای با درست کردن شایعه، سفر من را برای حمایت افرادی به تهران نسبت داده‌اند.وی گفت: من به عنوان امام جمعه نوکر مردم هستم و پشت سر مردم با احدی پیمان نبسته‌ام.معتمدی‌فر خطاب به مردم میناب گفت: رأی خود را نفروشید و با چلوکباب معامله و معاوضه نکنید.وی بیان داشت: میناب نماینده‌ای به مجلس می‌فرستد که ضمن رساندن صدای مردم به گوش دنیا، مطیع فرامین رهبری، ولایت و حافظ خون شهیدان باشد.امام جمعه میناب در بخش دیگری از خطبه‌ها از مردم خواست تا در انتخابات مراقب "دو جریان انحرافی و فتنه" باشند.

امام جمعه هرمز: با تعطيلی تردد دريايي كمر جزيره هرمز خميده تر شده است

 

نماز پر صلابت جمعه اين هفنه جزيره هرمز به امامت حجت الاسلام والمسلمين سيد سجاد موسوي امام جمعه هرمز و با حضور جمع كثيري از نماز گزاران جمعه در محل مسجد جامع هرمز اقامه شد .

 

خطيب جمعه هر مز درخطبه نخست ضمن تو صيه خود و نماز گزاران به رعايت تقواي الهي به بحث انسان از ديدگاه قرآن پرداخت حجت السلام موسوي  در خطبه دوم با گراميداشت ايام الله دهه فجر و تبريك ميلاد نبي  گرامي اسلام افزود دهه فجر يا آور سر آغاز استقرار حكومت اسلامي است حكومتي كه آرزوي همه انبيا ء و اوليا و صلحا بوده است . وي نيز گفت بر ما فرض است كه به نسل جوان بگوييم كجا بوديم الان كجاهستيم چراكه دشمنان در جنگ نرم اعنقادات جوانان را نشانه رفته اند  و دهه فجر فرصتي است براي واكاويي دستاوردهاي انساني ارزشي علمي و غيره كه خداوند در پر تو اسلام زير پرچم ولايت فقيه بر اين ملت ارزاني داشته است.امام جمعه هرمز با اشاره به فرمايشات مقام معظم رهبري  گفت اكنون ايران اسلامي را با نام امام خميني (ره) در دنيا مي شناسند  و بدون نام امام شناخته شده نيست اين لطفي است  كه از ناحيه خداوند بر ملت ما عنايت شده است  و زعامت  و رهبري پس از امام بر عهده خلف صالحش فرزند رسوالله امام خامنه اي نهاده است كه بركات امروز ايران اسلامي مر هون ولايت فقيه است انشا الله تا ظهور حضرت حجت ابن الحسن (عج) زير پرچم اسلام و زعامت ولايت فقيه و رهبري فرزانه مقام معظم رهبري بر عهدمان با امام امت و شهدامان استوار بمانيم . ايشان در ادامه با  اشاره به هفته وحدت گفت : در طول دوران پيروزي شكوهمند انقلاب اسلامي استكبار به اشكال گوناگون سعي در تفرقه ملت و نفوذ و سقوط اين نظام داشته اما به فضل الهي، ملتي كه اتصال به حلقه ولايت فقيه دارد سست نمي شود. وي نيز گفت  از مصاديق تفرقه و اختلاف افكني بحث تاريخي پيرامون ميلاد پيامبر گرامي اسلام بود كه با درايت بنيانگذار انقلاب اين هفته را هفته وحدت ناميدند  و پيامي كه قرآن و اسلام براي امت خود دارد  و پر هيز از  اختلاف و تفرقه پيام قرآن و نداي پيامبر اسلام و اهل بيت طاهرينش است . موسوي استكبار از تفرقه و اختلاف بين امتهاي اسلامي سود مي برد و حال كه بيداري اسلامي در منطقه شكل گرفته بايد بيشتر مواظب بود  و به فرموده مقام معظم رهبري بايد مراقب طراحي هاي دشمني و توطئه چيني آنان باشيم . حجت السلام موسوي  در بخش ديگري از سخنان خود گفت حال كه انتخابات نزديك است بايد با شور و حضور گسترده در پاي صندوقهاي راي بار ديگر دشمنان را ناكام گذاشته و همه دست انداركاران انتخابات بويژه كانديدا ها  و طرفداران آنان با رقابتي سالم اخلاق اجتماعي را بر همه چيز ترجيح دهند و بدانيد كه انتخابات عرصه قدرت طلبي نيست بلكه محك حضوري آگاهانه درراستاي خدمت به ولي نعمتان خود است . امام جمعه هرمز در پايان با اشاره به حادثه تلخ غرق شدن شناور دريايي و جان باختن هموطنانمان گفت سهل انگاري و بي احتياطي مي تواند جان عده زيادي را به خطر بيندازد و جانعه اي را داغدار كند  و اين سهل انگاري به هر شكل مذموم و از ناحيه همه اشخاص مطرود است . وي نيز گفت آنچهكه بسيار مهم است  و همه به آن اذعان داريم حفظ جان همه مسافرين راه دريايي است كه بايد مورد توجه مسئولين و تعاونيهاي قايقداران باشد و اين نكته بسيار ازرشمند است . وي نيز گفت اما از عواقب و پس لرزه اين بي احتياطي آشكار و حادثه دلخراش نبايد باعث بي نظمي كاري يا اختلال معيشتي عده زيادي بشود . ايشان افزود توجه به تردد شناورهاي مجاز در مسيرهاي دريايي بسيار پسنديده  و مطلوب است كه بايد از سالها قبل در دستور قرار مي گرفت  اين خواسته مردم جزيره هرمز ازمسئولين نيز بوده اما به يكباره و به اين بهانه و بدون برنامه ريزي در راستاي معيشت بخش زيادي از مردم اين جزيره كه بيكاري تعدادزيادي را به همراه داشته توجيهي ندارد . خطيب جمعه هرمز نيز گفت با تعطيل شدن يكباره تردددريايي معمول كمر خميده مردم اين جزيره از عدم رونق اقتصادي خميده تره شده وي نيز گفت جا دارد مسئولين امر به صورت ضربتي با رعايت ايمني دريايي در راستاي توجه به اشتغال قايقداران چاره انديشي كنند هر چند وضعيت تردد شناورهاي موجود ايمن هست اما در بحث جابجايي رضايت بخش نيست و مشكلاتي براي اهالي ايجاد شده است اميدوايم زودتر مرتفع شود.

 

 امام جمعه قشم: انقلاب اسلامی عزت را برای ملت ایران به ارمغان آورد

 

امام جمعه قشم گفت: انقلاب اسلامی عزت و سربلندی را برای مردم ایران به ارمغان آورده است. حجت الاسلام احمد حسن زاده در خطبه های نماز پرشكوه جمعه قشم در سومین روز دهه مبارك فجر افزود: ملت ایران برای پیروزی این انقلاب در 10روز فاصله ورود حضرت امام خمینی(ره) تا 22بهمن، حماسه ای تاریخی آفریدند. وی دهه مبارك فجر را فرصتی تاریخی برای ملت ایران خواند و گفت: در این 10 روز ملت ایران به رهبری داهیانه رهبر كبیر انقلاب رژیم شاه را به زباله دان تاریخ سپردند. به گفته وی تا پیش از انقلاب اسلامی نگاه استكبار جهانی به مردم ایران نگاهی شبیه به برده بود و آنها ارزشی به هویت، تاریخ و فرهنگ غنی ایران اسلامی قائل نمی شدند. امام جمعه قشم با اشاره به اینكه دهه مبارك فجر میثاق ملت ایران با آرمان های بلند امام و شهداء است تصریح كرد: قطعا نمود عینی این میثاق را ملت ایران در 22بهمن با حضور گسترده خود در راهپیمایی ها نشان خواهد داد. حجت الاسلام حسن زاده در بخش دیگری از این خطبه ها با تبریك میلاد پیامبر رحمت (ص) و آغاز هفته وحدت گفت: این هفته یكی از ابتكارات و بركات انقلاب اسلامی ایران است و ما باید در همه زمینه ها به وحدت برسیم. وی وحدت را یك اصل اسلامی دانست و گفت: اگر جهان اسلام از این اصل غفلت نمی كرد فلسطین به عنوان پاره تن اسلام زیر چكمه دژخیمان رژیم صهیونیستی قرار نمی گرفت. امام جمعه قشم وجود وحدت در شهرستان قشم را نیز در قالب وحدت شیعه وسنی مثال زدنی و افتخارآمیز خواند و یادآور شد: حضور همه اقشار این شهرستان، چه شیعه و چه سنی، در راهپیمایی 22بهمن و انتخابات مجلس نهم در 12اسفند ماه سال جاری، تلاش های تفرقه افكنانه دشمنان را نقش برآب خواهد كرد. وی همچنین با اشاره به حادثه تلخ غرق شدن تعدادی از گردشگران در دریا خواستار توجه ویژه به مقوله تردد بین بندرعباس و جزایر اطراف از سوی مسئولان ذیربط شد و گفت: در این مقوله هم باید جان مسافران و هم امكان فعالیت مجاز صاحبان شناورها مورد توجه قرار بگیرد. قبل از خطبه های نماز جمعه این هفته قشم فرمانده حوزه مقاومت بسیج سپاه قشم نیز طی سخنانی با تبریك ایام الله دهه فجر از افتتاح افزون بر 20پروژه در این ایام از سوی این حوزه خبر داد. سرهنگ پاسدار محمد مرودی با تشریح اوضاع سیاسی دولت آمریكا و ناتوانی رییس جمهوری این كشور در زمینه های مختلف، نتیجه گرفت كه با بیداری اسلامی در كشورهای خاورمیانه و شمال آفریقا، همانطور كه مقام معظم رهبری هم گفته اند، مقدمات نابودی استكبار جهانی فرا رسیده است.

 

 امام جمعه موقت كیش: نهال انقلاب اسلامی با نثار خون شهدا تبدیل به درخت تنومندی شده است

 

امام جمعه موقت كیش با بیان اینكه نهال انقلاب اسلامی با نثار خون شهدا تبدیل به درخت تنومندی شده است، یادآور شد: با پیروزی انقلاب اسلامی، آرمانها و ارزش های معنوی و الهی زنده شدند و هم اكنون این روشنایی تمامی جهان را نورانی كرده است. حجت الاسلام 'رحمان یوسف پور' در خطبه های نماز جمعه این هفته كیش افزود: با پیروزی انقلاب اسلامی مردم ایران در بهمن 57، اسلام تولدی دوباره یافت و 'اسلام ناب محمدی(ص)' را به عنوان یك قدرت سیاسی جدید در عرصه معادلات بین المللی وارد كرد. وی با بیان اینكه قبل از انقلاب هزاران مستشار آمریكایی از ایران حق توحش می‌گرفتند، اضافه كرد: نسل جوان باید بداند كه پس از پیروزی انقلاب اسلامی، آن تحقیرها و توهین ها به افتخارات ما در اداره ی هشت سال جنگ و ایستادن در مقابل تمام دنیا،حضور در المپیادهای علمی، نانوتكنولوژی، تكنولوژی هسته ای و صدها پروژه عظیم تحقیقاتی و صنعتی تبدیل شده است. یوسف پور در بخش دیگری از سخنان خود به هفته وحدت اشاره كرد و گفت: استكبار جهانی به سركردگی آمریكای جنایتكار هر لحظه علیه نظام فعالیت می كنند و به دنبال ایجاد تفرقه در بین مسلمانان هستند. وی حفظ وحدت و اتحاد بین مسلمانان را تنها راه مقابله با توطئه های دشمنان دانست و تاكید كرد: اگر اسلام در معرض خطر قرار بگیرد شیعه و سنی باید همه در یك صف قرار گیرند و از اسلام و ارزش های آن حمایت و دفاع كنند.

 ارسال شده: ساعت: 8:51

کلمات کلیدی: نماینده ولی فقیه درهرمزگان ، نمازجمعه ، انقلاب ، تحریم‌های اتحادیه اروپا ، كنترل قیمت در بازار

برچسب‌ها: سیاست
 
 
بی خیالی نسبت به جان مردم میناب درست نیست

پرداخت 57457 فقره وام مسکن به روستاییان هرمزگان گروه اقتصادی:

سینما انقلاب بندرعباس تخریب شد

نقش استرس‌های شغلی در مراکز صنعتی و تولیدی استان هرمزگان

افتتاح 442پروژه عمرانی درهرمزگان