December 18, 2018 - ، ساعت 20:55
 
 
یادمان خلبان شهید مسعود محمدی برگزار شد


صبح ساحل، اجتماعی _ بیمارستان شهید محمدی، حتما این سوال برایمان پیش آمده که چرا اسم بیمارستان را به این نام نهاده اند و شهید محمدی کیست؟ آیا این شهید بزرگوار هرمزگانی است؟ دکتر یا کادر بیمارستان بوده؟ و... 

شهید مسعود محمدی نه پزشک بوده و نه از کادر درمانی. بلکه خلبان جان برکف ایران زمین بود که برای حفظ نام ایران، جان خود را از دست داد.

امیر سرلشکر مسعود محمدی در بیست و هفتم شهریورماه 1327 در تهران به دنیا آمد و پس از دریافت مدرک دیپلم، در شهریورماه 1347 به خدمت نیروی هوایی درآمد و یک سال بعد در 25 شهریورماه اولین پرواز را به انجام رساند. وی برای فراگرفتن آموزش هواپیمای جنگنده و بمب افکن f4، به آمریکا  رفت و در مردادماه 1350 پس از فارغ التحصیلی به میهن برگشت و در پایگاه هوایی شیرازمشغول خدمت شد.

به گفته سرلشکر امیر تسویه چی فرمانده پایگاه نهم شکاری هرمزگان(شهید عبدالکریمی)،  محمدی، در سال 1356 نیز برای طی دوره های استاد خلبانی عازم آمریکا شد و در اواخر همان سال  پس از کسب امتیاز و با افتخار به ایران برگشت. مسعود محمدی بلافاصله به پایگاه گردان شکاری تاکتیکی بندرعباس ملحق شد تا اینکه جنگ تحمیلی شروع شد و در همان آغازین جنگ آمادگی خود را در راه مبارزه با دشمن و حفاظت از آرمان های اسلامی اعلام کرد. این شهید بزرگوار در چهارم مهرماه 1359 برای پاسداری از آسمان ایران راهی بوشهر شد و از آنجا به شلمچه رفت و بعد از انجام ماموریت، در راه برگشت مورد موشک دشمن قرار گرفت و در آسمان که آرزوی دیرینه اش بود به درجه شهادت نائل آمد. وی که دارای  دو فرزند پسر است از اولین شهدای پایگاه هوایی در  بندرعباس بود که به همین منظور، در زمان افتتاح بیمارستان نام او را بر سر در این مرکز درمانی مزین گردیدتا همه با شنیدن نام این بیمارستان به یاد رشادتهای این شهید و شهدای میهن اسلامی باشند که برای نجات خاک سرزمین ایران  از جانشان گذاشتند.

هفته قبل به همت دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان، ریاست و روابط عمومی بیمارستان شهید محمدی بندرعباس و پایگاه امیر شهید خسرو عبدالکریمی به منظور ارج نهادن به مقام این شهدای گرانقدر، یادمان شهید سرلشکر خلبان مسعود محمدی در این بیمارستان برگزار و تندیس یادبود وی، با حضور مسولان رونمایی شد

گراميداشت  شهيد محمدي، ادامه دهنده راه شهيدان است

استاندار هرمزگان،  با تقدير از دانشگاه علوم پزشكي در برگزاري گراميداشت نام و ياد شهيد مسعود محمدي ابراز كرد: حركت دانشگاه علوم پزشكي هرمزگان و پايگاه نهم شكاري بندرعباس در آشنايي بيشتر مردم با نام و راه شهيد محمدي بسيار ارزنده است و اميد است اين حركت مستمر باشد.ابراهيم عزيزي تحقق اراده ملت ايران در برابر زورگويي مستكبران را از دستاورد بزرگ انقلاب اسلامي دانست و افزود : تحقق اراده ملت ايران در برابر مستكبران و زياده خواهان امروزه در سايه انقلاب اسلامي به جهانيان به اثبات رسيده است.وی   ابراز كرد :حركت ملت هاي آزادي خواه در سراسر دنيا نشات گرفته از انقلاب اسلامي ايران است و امروزه جهان با نشات از انقلاب اسلامي ايران يك صدا عليه نظام سلطه به پا خواسته اند. عزيزي تقويت روحيه خودباوري و ايثار و همدلي را از دستاورد انقلاب اسلامي دانست و خاطر نشان كرد :تقويت روحيه اميد و خودباوري و اعتماد به نفس از دستاورد بزرگ انقلاب در داخل و خارج از مرزهاي ايران اسلامي است.وي تصريح كرد : به بركت ايثار و از خودگذشتگي مرداني همچون شهيد محمدي اين دستاوردها به بار نشسته است.استاندار هرمزگان  يادآور شد: از وظايف مهم همه در انقلاب اسلامي مراقبت از راه و شيوه شهيدان گرانقدر است و اجراي اين برنامه ها ادامه دهنده راه شهداست.

مردم هرمزگان با یاد و نام شهید محمدی زندگی کرده‌اند

رييس دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني هرمزگان  در این مراسم  عنوان كرد: مردم هرمزگان با یاد و نام شهید محمدی زندگی کرده‌اند و امروزه نام بزرگ‌ترین بیمارستان که مزین به نام شهید دفاع مقدس است با خدمات تخصصی و فوق‌تخصصی شناخته‌تر شده است.دکتر محمد شکاری در ادامه سخنان به عملکرد این بیمارستان اشاره  کرد و با بیان اینکه در سال‌های اخیر خدمات فوق‌تخصصی در بیمارستان شهید محمدی بندرعباس افزایش یافته، در خصوص  اجرای طرح‌های زیرساختی در ارائه خدمات فوق تخصصی به بیماران گفت: راه‌اندازی بخش سنگ‌شکن با مدرن‌ترین تجهیزات، بخش پیوند کلیه، مرکز پرتودرمانی و شیمی‌درمانی از خدماتی است که به مردم در سال آینده در این بیمارستان ارائه خواهد شد.این مسئول هم‌چنین از راه‌اندازی مرکز پیشرفته و مدرن سوانح و سوختگی در سال آینده خبر داد و گفت: مرکز 34 تختخوابی سوانح و سوختگی با تجهیزات استاندارد و به ‌روز، گام مهمی در ارائه خدمات تخصصی در استان هرمزگان است.رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی هرمزگان افزایش خدمات تخصصی را از اولویت‌های درمانی در مرکز آموزشی درمانی شهید محمدی بندرعباس عنوان کرد و افزود: با ارتقای خدمات درمانی در بیمارستان بزرگ شهید محمدی رضایت‌مندی مردم نیز افزایش می‌یابدشكاري افتتاح بخش ويژه نوزادان ، طبقه همكف بيمارستان شهيد محمدي ، راه اندازي آمبولانس دريايي جزيره هرمز ، افتتاح 72 خانه بهداشت در سراسر هرمزگان ، راه اندازي مركز بستر درمان سيريك، آغاز ساخت ام آر آي ميناب و بندرلنگه را از مهمترين طرح هاي دانشگاه علوم پزشكي در دهه فجر عنوان كرد.ییس بیمارستان شهید محمدی بندرعباس گفت: طرح اولیه  این بیمارستان که بزرگترین بیمارستان استان است در سال 1346 یا 70 تخت تصویب شد که یک سال بعد با 220 تخت شروع به ساخت کرد که در 4 مهرماه  سال 1359 شروع به کار کرد و در حال حاضر 450 تخت مصوب و 22 بخش بستری مختلف شامل 3 کلینیک جنرال مرکزی، پوست و چشم است.دکتر منتظر قائم آمار تعداد مراجعان به کلینیک، اسکرین و فوریتها  در 6 ماه نخست سال جاری را 90هزارو 932 نفر ذکر کرد که به طور میانگین روزانه 489 نفر از خدمات این بخش ها استفاده کردند.وی تعداد اعمال جراحی، بستری، اورژانس را 5هزارو480 مورد، تعداد عمل جراحی قلب باز 78 مورد، آنژیوگرافی، آنالیز، ترمیم دریچه میترال و ... هزارو 189مورد و همچنین تعداد بیماران بستری را 12 هزارو 549 نفر ذکر کرد.

 ارسال شده: ساعت: 8:31

کلمات کلیدی: بیمارستان ، شهید محمدی ، کادر بیمارستان ، خلبان ، امیر سرلشکر مسعود محمدی ، نیروی هوایی ،

برچسب‌ها: اجتماعی
 
 
قطار بندرعباس از مسير روسيه به اروپا وصل مي شود

ازدواج و طلاق در هرمزگان افزایش یافت

ترنم عطر وجود حضرت علی اصغر(ع) در هرمزگان

حوزه انتخابی میناب، رودان، جاسک و بشاگرد 2 نماینده در مجلس خواهد داشت

«شهرداری» در ساری یک امتیاز شیرین گرفت