June 22, 2018 - ، ساعت 02:22
 
 
جشن بزرگ « نارنگی چن»در بهشت پنهان هرمزگان


صبح ساحل ، اقتصادی - فرماندار شهرستان حاجی آباد از برگزاری جشن برداشت نارنگی در دوم بهمن ماه در شهر فارغان شهرستان حاجی آباد با حضور مسئولان و باغداران پرتلاش خبر داد.

بهرام پوراشرف  اظهار کرد: شهرستان حاجی آباد دارای اقلیم متفاوت از مناطق معتدل سرد و تقریباً گرمسیری و نیمه‌گرمسیری است و این شرایط آب و هوایی امکان تنوع کشت انواع محصولات زراعی و باغی را در این شهرستان فراهم کرده است. وی افزود: محصولات قابل کشت از گندم و جو گرفته تا ذرت و کنجد و انواع غلات،  صیفی جات، خرما و اکثر درختان میوه گرمسیری و تا حدودی سردسیری، حاجی آباد را در هرمزگان متمایز کرده است.

 فرماندار حاجی آباد افزایش نقش مردم در اقتصاد مقاومتی و مردمی کردن اقتصاد، کاهش تصدی گری دولت و بهبود فضای کسب و کار را از اهداف برگزاری این جشنواره دانست و افزود: تولید ثروت حلال و تقدیر و تشکر از باغداران از دیگر اهداف جشنواره نارنگی است. وی با بیان اینکه این جشنواره در یکی از باغات روستای تیدر از توابع شهر فارغان برگزار می شود، تصریح کرد: ایجاد غرفه های متعدد جهت معرفی آئین و آداب و سنن مردم فارغان، معرفی صنایع دستی و پخت غذاهای محلی و اجرای موسیقی محلی از برنامه های جنبی این جشنواره است. مدیر جهادکشاورزی شهرستان حاجی آباد نیز در این باره اظهار کرد: بخش فارغان قطب مهم مرکبات هرمزگان به ویژه نارنگی به شمار می رود. وی سطح زیرکشت مرکبات حاجی آباد را 3600هکتار عنوان کرد و گفت: بخش فارغان با 1200 هکتار سطح زیرکشت نارنگی یک سوم مرکبات شهرستان را به خود اختصاص داده است. محمدعلی علی پور افزود: با متوسط عملکرد 12تن در هکتار سالانه بیش از 14هزار و 400 تن نارنگی از باغات فارغان برداشت می شود. وی تصریح کرد: برای ایجاد تنوع کشت همچنین اصلاح باغات موجود اقدام لازم انجام شده و در سال‌های اخیر با ترویج و تشویق باغداران سطح زیرکشت شهرستان توسعه یافته است. مدیر جهادکشاورزی شهرستان حاجی آباد خاطرنشان کرد: برگزاری جشن برداشت نارنگی در منطقه فارغان می‌تواند نسبت به ترویج و تشویق باغداران برای رسیدن به اهداف عالی‌تر گام موثری باشد.ارسال شده: ساعت: 9:39

کلمات کلیدی: فرماندار شهرستان حاجی آباد ، برگزاری جشن برداشت نارنگی ، بهرام پوراشرف

برچسب‌ها: اقتصاد
 
 
پیش بینی62 شعبه اخذ رای در حاجی آباد

راه اندازی کارخانه فروکروم درحاجی آباد

جشن نارنگی چین در حاجی آباد

ممنوعیت بکارگیری نیروهای فاقد مجوز گزینش در مدارس غیردولتی