January 16, 2019 - ، ساعت 06:10
 
 
جشن بزرگ « نارنگی چن»در بهشت پنهان هرمزگان


صبح ساحل ، اقتصادی - فرماندار شهرستان حاجی آباد از برگزاری جشن برداشت نارنگی در دوم بهمن ماه در شهر فارغان شهرستان حاجی آباد با حضور مسئولان و باغداران پرتلاش خبر داد.

بهرام پوراشرف  اظهار کرد: شهرستان حاجی آباد دارای اقلیم متفاوت از مناطق معتدل سرد و تقریباً گرمسیری و نیمه‌گرمسیری است و این شرایط آب و هوایی امکان تنوع کشت انواع محصولات زراعی و باغی را در این شهرستان فراهم کرده است. وی افزود: محصولات قابل کشت از گندم و جو گرفته تا ذرت و کنجد و انواع غلات،  صیفی جات، خرما و اکثر درختان میوه گرمسیری و تا حدودی سردسیری، حاجی آباد را در هرمزگان متمایز کرده است.

 فرماندار حاجی آباد افزایش نقش مردم در اقتصاد مقاومتی و مردمی کردن اقتصاد، کاهش تصدی گری دولت و بهبود فضای کسب و کار را از اهداف برگزاری این جشنواره دانست و افزود: تولید ثروت حلال و تقدیر و تشکر از باغداران از دیگر اهداف جشنواره نارنگی است. وی با بیان اینکه این جشنواره در یکی از باغات روستای تیدر از توابع شهر فارغان برگزار می شود، تصریح کرد: ایجاد غرفه های متعدد جهت معرفی آئین و آداب و سنن مردم فارغان، معرفی صنایع دستی و پخت غذاهای محلی و اجرای موسیقی محلی از برنامه های جنبی این جشنواره است. مدیر جهادکشاورزی شهرستان حاجی آباد نیز در این باره اظهار کرد: بخش فارغان قطب مهم مرکبات هرمزگان به ویژه نارنگی به شمار می رود. وی سطح زیرکشت مرکبات حاجی آباد را 3600هکتار عنوان کرد و گفت: بخش فارغان با 1200 هکتار سطح زیرکشت نارنگی یک سوم مرکبات شهرستان را به خود اختصاص داده است. محمدعلی علی پور افزود: با متوسط عملکرد 12تن در هکتار سالانه بیش از 14هزار و 400 تن نارنگی از باغات فارغان برداشت می شود. وی تصریح کرد: برای ایجاد تنوع کشت همچنین اصلاح باغات موجود اقدام لازم انجام شده و در سال‌های اخیر با ترویج و تشویق باغداران سطح زیرکشت شهرستان توسعه یافته است. مدیر جهادکشاورزی شهرستان حاجی آباد خاطرنشان کرد: برگزاری جشن برداشت نارنگی در منطقه فارغان می‌تواند نسبت به ترویج و تشویق باغداران برای رسیدن به اهداف عالی‌تر گام موثری باشد.ارسال شده: ساعت: 9:39

کلمات کلیدی: فرماندار شهرستان حاجی آباد ، برگزاری جشن برداشت نارنگی ، بهرام پوراشرف

برچسب‌ها: اقتصاد
 
 
پیش بینی62 شعبه اخذ رای در حاجی آباد

راه اندازی کارخانه فروکروم درحاجی آباد

جشن نارنگی چین در حاجی آباد

ممنوعیت بکارگیری نیروهای فاقد مجوز گزینش در مدارس غیردولتی

قشم به 30 مدرسه جدید نیاز دارد