November 19, 2018 - ، ساعت 00:21
 
 
فرمانده پلیس دریابانی هرمزگان خبرداد :
دستگیری 28 خدمه هفت فروند لنج عربستانی


  صبح ساحل ، حوادث -   فرمانده پلیس دریابانی هرمزگان گفت: در چند روز گذشته هفت فروند لنج عربستانی با 28 خدمه و ناخدا  که هندوستانی اما ساکن عربستان  هستند در  آب‌های لاوان دستگیر شدند.سرهنگ محمد ایزدی در جمع خبرنگاران افزود: این شناورها برای صید غیرمجاز به آب‌های جزیره  لاوان ورود کرده بودند که توسط ماموران دریابانی استان هرمزگان  دستگیر شده و در اختیار مقامات مربوطه قرار گرفتند.وی از توقیف یک فروند لنج عمانی در 25 فروردین ماه جاری گفت: این شناور  به هدف صید غیرمجاز به آب‌های استان وارد شده بود که در هنگام توقیف200 کیلوگرم ماهی حلال  و  150 کیلوگرم ماهی حرام کشف شد . سرهنگ ایزدی این شناور را دارای سه خدمه هندی و ساکن کشور عمان دانست.سرهنگ  ایزدی به توقیف شناورهای غیر مجاز بر اساس  نشست‌های مشترکی با مقامات پلیس اماراتی و دیگر کشورهای منطقه جنوب خلیج فارس اشاره کرد که در پروتکل مرزی با کشورهای جنوبی خلیج فارس ،هر شناور غیرمجازی در آب‌های کشورهای امضاکننده پروتکل دستگیر شد، توقیف شود.

  5 میلیون لیتر سوخت در دریا

فرمانده پلیس دریابانی هرمزگان از کشف یک میلیون لیتر سوخت قاچاق در یک ماهه اخیر اشاره داشت و افزود:در طول سال 92 در مجموع توسط نیروهای دریابانی و انتظامی استان 25 میلیون لیتر سوخت قاچاق کشف و توقیف شده است.سرهنگ ایزدی این را هم اشاره کرد که در  مجموع کشفیات سوخت در حوزه دریابانی ازبیش از یک میلیون لیتر در سال 89 به 15 میلیون لیتر در سال 92 رسیده است. وی با بیان اینکه  در طی یک ساله سال گذشته قاچاقچیان گازوییل، اعتراف کردند پنچ میلیون لیتر سوخت در هنگام دستگیری به دریا ریخته‌اند گفت: این افراد با هدف کمتر کردن جرم با پمپ‌های موجود در شناورهای حامل این گونه سوخت در آب‌های هرمزگان به دریا ریخته اند.ایزدی جریمه و مجازات ریختن سوخت در دریا از جریمه حمل سوخت قاچاق را چند برابر دانست.این مقام مسوول در ادامه  در خصوص  ریختن سوخت پس از کشف در محیط زیست توسط قاچاقچیان و در برخی مواقع به وسیله پلیس  گفت: تکلیف سوخت کشف شده توسط قاضی مشخص می‌شود. و اینکه سوختی که توسط پلیس در محیط زیست ریخته می‌شود ناخالص و با برخی از اقلام کم‌خطرتر برای محیط زیست مخلوط است.سرهنگ ایزدی این را هم تاکید کرد که برای مقابله با قاچاق سوخت و هر نوع قاچاق در آبهای کشور عزیزمان با قاچاقچیان برخورد خواهیم کرد و یگانهای مرزی آمادگی و توان مقابله با هر جرمی در دریا را دارند.

  توقیف  188 فروند شناور فعال در قاچاق

فرمانده دریابانی هرمزگان در خصوص عملکرد یک ماهه از توقیف  188 فروند شناور فعال در حوزه‌های مختلف قاچاق در آب‌های استان، اشاره کرد و گفت: در این مدت یک فروند شناور 33 فوت با موتور 85 اسب بخار که به طرز  ماهرانه ای طراحی شده بود تا خودروهای از کشورهای حاشیه خلیج فارس به طور قاچاق وارد کشور کند با یک دستگاه خودرو میتوبیشی ساخت کشور ژاپن به ارزش  200 میلیون تومان توقیف شدو در این زمینه دو نفر متهم و مقادیری قطعات خودرو و تجهیزات ماهواره ای کشف و ضبط و به دستگاه های قضایی ارجاع داده است.

 دستگیری 330 نفر اتباع غیر مجاز

سرهنگ ایزدی افزود:در این مدت 330 نفر تبعه افغان غیر مجاز در استان دستگیر شده که برخی از آنها یا از طریق مرز خارج شده اند و مابقی در زندان بسر می برند.وی از کشف دو محموله مواد مخدر به مقدار 520 کیلوگرم مواد افیونی  و دستگیری 11 نفر، کشف68 دستگاه ماهواره، بیش از شش میلیون نخ سیگار،426 راس احشام . بیش از دو هزار توپ پارچه و 33 قلم جنس قاچاق که از طریق دریا وارد کشور می شد در این مدت بیان کرد.

 

 

 ارسال شده: ساعت: 8:53

کلمات کلیدی: فرمانده پلیس دریابانی هرمزگان ، هفت فروند لنج عربستانی ، با 28 خدمه و ناخدا که هندوستانی ، سرهنگ محمد ایزدی ، توقیف یک فروند لنج عمانی

برچسب‌ها: حوادث
 
 
دریا را برای مزاحمان اقتصادی ناامن میکنیم

شناورهای اسقاطی تا زمان رفع نقص اجازه تردد ندارند

دستگیری هزارو 800 قاچاقچی و 2هزار تبعه بیگانه

امنیت مرزها رسالت مهم مرزبانان و مرزنشینان