December 16, 2018 - ، ساعت 14:09
 
 
رییس جمهور در جمع مردم بندرعباس:
هرمزگان به قطب اقتصادی ایران تبدیل خواهد شد


صبح ساحل، سیاسی _ رییس جمهوری اسلامی ایران در خصوص ویژگی های استان هرمزگان و مردم این سرزمین سخن گفت و ابراز داشت :هرمزگان دیار بزرگان و تاریخ سازان می باشد.به گزارش ایرنا، ' محمود احمدی نژاد' در بدو ورود به فرودگاه بین المللی بندرعباس در قالب چهارمین دور از سفرهای استانی دولت به این استان، هرمزگان افزود:نام هرمزگان و بندرعباس مترادف با استعمارستیزی، استكبار ستیزی، عدالت خواهی و استقلال طلبی ملت ایران است. احمدی نژاد اظهارداشت:هرمزگان، سرزمین دیار نخل ، آفتاب ، آب و همه زیبایی های طبیعیت است و بالاتر از همه این زیبایی های طبیعت، زیبایی های انسانی این استان و ایمان های مستحكم، اراده های راسخ، اندیشه های بلند وهمت های تاریخ ساز مردان و زنان مومن و صمیمی این دیار است. رییس جمهور، مردم استان هرمزگان را مردمی صمیمی و دوست داشتنی توصیف كرد و گفت: مردم این دیار با هوشمندی طی صدها سال از همه مرزهای فرهنگی و سیاسی ایران دفاع كرده اند و نام بندرعباس و مردم عزیز این دیار در تاریخ ایران می درخشد. احمدی نژاد افزود: تاریخ ایران جز صفا و صمیمیت و عزتمندی ، كار ، تلاش و خدمت و فداكاری چیز دیگری از این سرزمین ثبت نكرده است.

برنامه های هیات دولت در سفر چهارم به هرمزگان

احمدی نژاد همچنین مهمترین بخش از برنامه های سفر استانی هیات دولت به هرمزگان را بطور مختصر مورد اشاره قرار داد و گفت: در این سفر وزرا و معاونین رییس جمهور به تمام شهرستان های استان سفر می كنند و روند پیشرفت مصوبات سه سفر قبلی را مورد بررسی قرار می دهند. رییس جمهور خاطرنشان كرد:هریك از وزرا از پروژه های مربوط به حوزه وزارتخانه خود بازدید می كنند و جلسات لازم را برای پیشرفت این پروژه ها و رفع موانع احتمالی در روند اجرای آنها برگزار می كنند. احمدی نژاد،برگزاری جلسه شورای عالی اشتغال به منظور رفع مسایل و مشكلات مربوط به بیكاری در استان را یكی دیگر از برنامه های سفر هیات دولت به استان هرمزگان ذكر كرد. رییس جمهور با بیان این كه اولین برنامه كاری وی در این سفر سه روزه عرض ارادت به مردم بندرعباس و سخنرانی در اجتماع باشكوه مردم این شهر خواهد بود، گفت كه در طول این سفر سه روزه به همه شهرستان های استان هرمزگان سفر خواهد كرد. احمدی نژاد همچنین با اشاره به برنامه هایی كه برای برگزاری جلسه دیدار با منتخبان و ایثارگران و صاحب نظران استان پیش بینی شده است این جلسات را از دیگر برنامه های كاری خود در سفر به هرمزگان ذكر كرد وافزود: در این سفر نیز مثل سایر سفرهای استانی جلسه هیات دولت در بندرعباس تشكیل خواهد شد. رییس جمهورهمچنین دیدار با یك مقام خارجی را از جمله برنامه های خود در طول سفر به بندرعباس ذكركرد. احمدی نژاد اظهار داشت: در این سفر ابتدا مصوبات سه سفر قبلی بررسی می شود و مصوباتی كه تا كنون هیچ پیشرفتی نداشته و یا به طور كامل اجرا نشده است در این سفر مورد بررسی قرار می گیرد تا موانع پیش روی اجرای آنها برطرف شود و اجرای آنها تسریع شود. رییس جمهور همچنین اظهار داشت كه اگردر این سفر به موارد جدیدی بربخوریم كه تصویب مصوبه و تصمیم گیری در خصوص آنها برای استان ضروری باشد این كار را انجام خواهیم داد.

  ‌صحبت های مردم تمام شهرستان های هرمزگان را می شنوم

رییس جمهور دربدو ورود به هرمزگان درفرودگاه بین المللی شهرستان بندرعباس گفت:‌صحبت های مردم تمام شهرستان های هرمزگان را می شنوم . دكتر 'محمود احمدی نژاد' درفرودگاه بین المللی شهرستان بندرعباس در جمع خبرنگاران اظهار داشت : خوشحال هستم كه به هرمزگانی آمدم استانی كه به جز زیبایی های طبیعی و خدادادی از زیبایی انسانی برخورداراست. احمدی نژاد در ادامه برنامه های دور چهارم سفر استانی خود به استان هرمزگان را تشریح كرد و بیان داشت : در این سفر به همه 13 شهرستان استان هرمزگان سفر خواهم كرد و با مردم این شهرستان از نزدیك دیدار وصحبت های آنان را می شنوم . وی ادامه داد: دردورچهارم سفر استانی هیات دولت به هرمزگان وزرا به تمام شهرستان های این استان سفرمی كنند و تك تك پروژه های مصوب دوره های قبلی را بازدید و بررسی می كنند و در صورت انجام نشدن دلیل آن را پیگیری ودر صورت نیاز مصوبه های جدید را تصویب خواهند كرد.

 پاسخ رییس جمهوری به ابراز احساسات ساحل نشینان هرمزگانی

رییس جمهوری اسلامی ایران كه حدود دو ساعت قبل در جریان چهارمین سفر استانی هیات دولت وارد بندرعباس شده است مورد استقبال گرم ساكنان سواحل نیلگون خلیج همیشه فارس قرار گرفت و شخصا از نزدیك به ابراز احساسات آن ها پاسخ گفت.

 محمود احمدی نژاد با عبور از میان خیل عظیم مردم استقبال كننده و پاسخ به ابراز احساسات آنها در ورزشگاه تختی حضور یافت و هم اكنون در حال سخنرانی در این اجتماع پرشور است. رییس جمهوری در مسیر منتهی به ورزشگاه تختی در حالی كه در حلقه جمع انبوهی از استقبال كنندگان از خادمان مردم قرار داشت با رویی گشاده و لبخند به لب و با دست دادن با مردم و تحویل گرفتن شاخه های گل و نامه های مردمی به ابراز احساسات استقبال كنندگان پاسخ گفت. با وجود اینكه مسیر فرودگاه تا ورزشگاه تختی بندرعباس در حالت معمولی تنها حدود 15 دقیقه است ...      

ولی به دلیل ازدحام استقبال كنندگان طی این مسیر برای رییس جمهوری و هیات همراه بیش از دو ساعت طول كشید. رییس جمهوری هم اكنون در حال سخنرانی در جمع پرشور تعداد قابل توجهی از ساحل نشینان هرمزگانی است. در این میان به دلیل نبود فضای كافی در داخل ورزشگاه شمار زیادی از مردم در خیابان های اطراف حضور یافته اند.

 تصمیم دولت برای تغییر وضعیت نیروهای قراردادی شركتی عمومیت دارد

رییس جمهوری اسلامی ایران با تاكید بر عزم نظام اسلامی از جمله دولت بر تحقق عدالت در جامعه تاكید كرد: تصمیم دولت مبنی بر این كه نیروهای قراردادی شركتی دستگاه های دولتی، وابسته به خود دستگاه ها شوند، عمومیت دارد. محمود احمدی نژاد در اجتماع پرشور مردم بندرعباس در نود و نهمین سفر استانی دولت افزود: همه كسانی كه از طریق شركت های خدماتی در دستگاه های دولتی مشغول ارایه خدمت هستند مشمول این مصوبه دولت هستند. رییس قوه مجریه با تاكید بر این كه این تصمیم دولت همه مجموعه های اینچنینی را در بر می گیرد، خاطرنشان كرد: این تصمیم درباره همه نیروها با این وضعیت در مجموعه های نظیر پالایشگاه ها، كارخانه فولادسازی، كشتی سازی و آلمینیوم سازی باید اجرا شود. رییس جمهوری با تاكید بر عزم دولت بر تحقق عدالت تصریح كرد: هر روزی كه در اجرای این تصمیم تعلل شود در واقع بی عدالتی و تضییع حقوق كارگران است. احمدی نژاد با بیان اینكه مسئولیت رهبر معظم انقلاب اسلامی، رییس جمهوری، قوه قضاییه و مجلس شورای اسلامی اجرای عدالت است، افزود: اگر قرار است عمران و آبادانی در كشور صورت بگیرد، باید همه جا آبادی شود و دور افتاده ترین روستاها در كشور در نگاه حاكمان نسبت به سایر مناطق یكسان و مساوی باشند. رییس جمهوری تصریح كرد: مهم ترین ماموریت دولت، اجرای عدالت در داخل و صحنه بین الملل است؛ براساس عدالت، كارها را باید جلو برد و در توزیع بودجه های عمرانی و سرمایه گذاری های كشاورزی و صنعتی باید پایه كار را بر عدالت قرار داد. احمدی نژاد با بیان اینكه توزیع سهام عدالت، هدفمندی یارانه ها، توزیع منابع و تسهیلات در بخش های گوناگون به همراه سفرهای استانی در راستای اجرای عدالت است، خاطرنشان كرد: اجرای عدالت به همان شدتی كه برای توده ها خوشایند است، برای اقلیت خودخواه و زیاده خواه سخت است.

عده ای پیشرفت كشور و رفاه مردم را به نفع خود نمی‌دانند

رییس جمهوری با بیان اینكه اجرای عدالت در داخل كشور مخالفانی دارد، گفت: عده كمی هستند كه پیشرفت كشور، رفاه توده های مردم، آبادانی كشور، تولید و توزیع عادلانه را به نفع خود نمی دانند.احمدی نژاد ادامه داد: این عده در برابر هر گامی كه برای اجرای عدالت برداشته می شود، مخالفت و سنگ اندازی می كنند، آشكارا از اینكه حق مردم به خود مردم داده شود، ناراحت و عصبانی هستند و مخالفت می كنند. رییس جمهوری با تاكید بر اینكه حرف ما روشن است، گفت: 50 سال ثروت این ملت در جیب عده ای قلیل بوده است، همه باید بسیج شویم و كاری كنیم كه ثروت تك تك ملت در جیب خود ملت باشد. رییس قوه مجریه با اشاره به اینكه از ابتدای سال می دانستم كسانی كه ضد عدالت بوده و می خواهند مفت و بیشتر ببرند، با هدفمندی یارانه ها مخالف هستند، گفت: این عده به دنبال فتنه گری و اخلال در اقتصاد هستند تا آن را به گردن اجرای قانون هدفمندی یارانه ها بیاندازند. احمدی نژاد توضیح داد: آنها می خواستند شیرینی این كار بزرگ را كه ملت ایران انجام داد و در برابر جهان درخشید را به كامشان تلخ كنند.

بازی ارز و سكه، بازی هماهنگ خارجی ها و داخلی ها بود

رییس جمهوری با بیان اینكه بازی ارز و سكه، بازی هماهنگ خارجی ها و داخلی ها بود، اظهار داشت: گوشه كنار هم برخی همكاران غفلت كرده و موضوع را جدی نگرفتند، فكر كردند كه مسلط هستند بدین ترتیب آن عده بازی مصنوعی برای قیمت ارز و طلا ایجاد كردند. وی با یادآوری اینكه این اقدامات در حالی بود كه دخایر ارز و طلای ایران در طول تاریخ بی نظیر است، گفت: آنها می خواهند نفت ما را تحریم كنند. به حدی ارز در كشور وجود دارد كه اگر یكی دو سال هم نفت نفروشیم كشور به خوبی اداره می شود و آرزوی دشمنان را به دلشان خواهد گذاشت.

توطئه ها خنثی می شود

احمدی نژاد با بیان اینكه 'همكاران مشغول هستند و به فضل الهی این توطئه ها خنثی خواهد شد'، اظهار داشت: 'می دانید زمان یكه یك آدم ناجوانمرد سنگی را در چاه می اندازد صد نفر باید تلاش كند این سنگ را از چاه بیرون آورند، اما همه دنیا بداند ملت ایران همه سنگ های در چاه انداخته را درخواهد آورد و به سر مستكبران خواهد كوبید.' رییس قوه مجریه با بیان اینكه برخی از خوشحالی مردم ناراحت هستند، گفت: زمانی كه 60 تا 70 درصد مردم در نوروز و تابستان به مسافرت می روند، برخی از آن ناخرسندند كه چرا 120 میلیون سفر انجام شده، چرا مردم مسافرت رفته اند، و در استدلال این سخن خود می گویند كه بنزین مصرف می شود. احمدی نژاد در پاسخ این عده گفت: ما بنزین را برای چه كسی می خواهیم؟، برای مردم می خواهیم، همین مردم صرفه جویی كردند، همین ملت انقلاب كرد و ما را سر كار آورد، ما باید از شادی مردم خوشحال و از غصه های مردم ناراحت باشیم. رییس جمهوری خطاب به این عده گفت: شما هم اشتباه و تصور می كنید با سنگ اندازی در مسیر عدالت به جایی می رسید، بدانید این ملت برای رسیدن به قله های عدالت تصمیم خود را گرفته است و هر كسی جلوی ملت ایران بایستد ملت آن را به زباله دانی تاریخ خواهد فرستاد.

 ملت ایران اجازه تضییع حقوق خود را به هیچ كس نمی دهد

رییس جمهوری اسلامی ایران با تجلیل از روحیه دشمن ستیزی مردم كشورمان تاكید كرد: ملت ایران اجازه تضییع حقوق خود را به هیچ كس نمی دهد. 'محمود احمدی نژاد' در اجتماع پرشور مردم بندرعباس در قالب چهارمین سفر استانی دولت به استان هرمزگان افزود: هركس بخواهد به حقوق ملت ایران تجاوز كند، همین جوانان بندرعباسی كافی هستند تا آنچنان توی دهان آنها بزنند كه راه خانه شان را گم كنند. رییس شورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اقدامات خصمانه دشمنان تاكید كرد: همه مشكل آنها با ملت ایران این است كه این معادلات ظالمانه آنها را نپذیرفته است، ملت ما نه به كسی ظلم می كند و نه زیر بار ظلم می رود. وی در این رابطه افزود: آنها می خواهند مانند زمان طاغوت 'ثروت' و 'شرافت' ملت ایران را زیر پای خود لگد مال كنند و همه دعوای آنها ناشی از این موضوع است.

عدالت مهمترین ماموریت پیامبران

رییس جمهوری همچنین در ابتدای سخنان خود مطالبی را در مورد مكتب پیامبر گرامی اسلام (ص) بیان كرد و گفت: پس از دعوت به توحید، مهمترین ماموریت پیامبران دعوت به عدالت بوده است، خدای متعال همه هستی و وجود انسان را بر اساس عدالت خلق كرده است. احمدی نژاد با تصریح بر اینكه هیچ شرایطی نباید مانع از اراده انسان برای اجرای عدالت باشد، اظهار داشت: دوستی ها و حتی دشمنی با دشمنان نیز نباید مانع از اعمال عدالت شود. وی با اشاره به اینكه فرمان الهی این است كه حتی در رابطه با دشمنان به عدالت رفتار شود، گفت: خدای متعال گفته كه مبادا رفتارها، تجاوزها و خودخواهی های دشمنان باعث شود كه از مرز عدالت خارج شوید. رییس جمهوری با بیان اینكه در عرصه جهانی همه مشكلات ناشی از بی عدالتی قدرت های بزرگ است، گفت: قدرت های بزرگ حاضر هستند همه جهان را به خاك و خون بكشند تا جیب های خود را پرپول سازند؛ عده قلیلی در راس چند كشور برای خود حق بیشتری قائل هستند و درهمه امور سایر ملت ها دخالت می كنند. وی با بیان اینكه برخی قدرت ها سرمایه، فرهنگ و شخصیت ملت ها را غارت می كنند، تصریح كرد: در برخی از كشورهای اطراف ما پایگاه های نظامی ایجاد كرده اند تا از منافع مستكبران و ظالمان حفاظت كنند و هزینه آن را از جیب ملت ها به نام فروش سلاح و اینكه آمده ایم تا امنیت شما را تامین كنیم، پرداخت كنند. احمدی نژاد تاكید كرد: انرژی، نفت، ثروت و موجودیت ملت ها را به غارت می برند، در حالی كه عامل اصلی نا امنی خود آنها هستند؛ ملت ها با هم مشكلی ندارند و با هم دوست و صمیمی هستند. وی با بیان اینكه توده های مردم اهل تجاوز، غارت و چپاول نیستند، گفت: تجاوز، جنگ، درگیری و غارت را مستكبران طراحی می كنند. رییس جمهوری با انتقاد از اینكه قدرت ها استقلال، نفت، و حیثیت ملت ها را می برند و هزینه آن را نیز از خود آنها می گیرند، افزود: صدام را خودشان وادار به جنگ با ایران و كویت كردند و بعد به عنوان منجی وارد شدند و او را كنار زدند. احمدی نژاد اظهار داشت: آنها 180 میلیارد دلار هزینه از بابت كنار زدن صدام را به حساب كشورهای حاشیه خلیج فارس زدند و دارند پولش را نیز می گیرند؛ تازه اگر حسابرسی نیز شود معلوم نیست كه برای آن جنگ حتی 10 میلیارد دلار هزینه كرده باشند. وی با اشاره به مسائلی كه در افغانستان و پاكستان رخ می دهد، خاطرنشان كرد: اخیرا با مسئولانی از افغانستان دیدار كردم و بحث شد كه 1300 میلیارد دلار در افغانستان خرج كرده اند؛ به خدا دروغ می گویند. رییس جمهوری افزود: یك كلاس درس 19 هزار دلار خرجش شده است، 50 هزار دلار از حساب مردم گرفته می شود و این یعنی غارت در غارت، چپاول در چپاول. احمدی نژاد با تاكید بر ظلم ستیزی ملت ایران، خطاب به قدرت های مستكبر گفت: اینجا بندرعباس است، همین مردم، پدران این مردم روزی در همین آب ها و سرزمین درسی فراموش ناشدنی به استعمار آن زمان پرتغالی ها و بعد انگلیسی ها دادند.

 اجرای تمام مصوبات تا پایان دولت دهم/ تلاش برای كاهش آورده مسكن مهر

رییس جمهوری اسلامی ایران گفت: دولت دهم مصمم است تا پایان دوره فعالیت خود تمامی مصوبات و قول های داده شده را عملیاتی كند. محمود احمدی نژاد در ادامه سخنان خود در جمع پرشور مردم بندرعباس در دور چهارم سفرهای استانی با اشاره به سه سفر انجام شده هیات دولت به استان هرمزگان، اظهارداشت: در این سفرها تصمیماتی گرفته شد كه بخش زیادی از آن اجرا شده، بخشی در دست اجرا و بخشی دیگر نیز كاری انجام نشده است. رییس قوه مجریه خاطرنشان كرد: هیات دولت روز پنجشنبه در جلسه خود در وهله نخست آن تصمیماتی كه اصلا اجرا نشده را مورد بررسی قرار می دهد تا ببیند كه به چه علتی انجام نشده و آیا بودجه كم داشته، مانعی بوده و یا آن كه از نظر مطالعات جواب نداده است. رییس جمهوری با تاكید بر بررسی این دلایل ابراز امیدواری كرد كه مشكلات مربوط به تصمیماتی كه اجرا نشده اند در این نشست برطرف شود. احمدی نژاد با بیان این كه هیات دولت در ادامه بررسی های خود به مصوباتی می پردازد كه در دست اجرا است و برخی از آنها شروع شده، اما كند جلو می رود ادامه داد: هیات دولت تلاش می كند تا اگر برای اجرای این مصوبات بودجه كم داشته باشند و یا مشكلی داشته باشد آنها را بر طرف كند. وی گفت: هیات دولت در بخش سوم، پیشنهادات جدید و موضوعاتی كه در سفرهای قبل از قلم افتاده و یا در آن زمان مهم نبوده اند اما امروز مهم تشخیص داده شده است را دنبال می كند.

تلاش برای یكسان شدن میزان واردات و صادرات كشور

رییس جمهوری در ادامه با بیان این كه واردات كشور همیشه 10 تا 12 برابر صادرات بوده است گفت: معنای آن این است كه تولید ملی كشور ضعیف است و واردات مصرف عمده كشور را تامین می كند اما طی این چند سال تلاش شده تا صادرات ما به واردات نزدیك شود. احمدی نژاد افزود: درسال 1384 و ابتدای دولت نهم میزان واردات كالا بیش از 36 میلیارد دلار و صادرات كالا 6.8 ( شش ممیز هشت دهم) میلیارد دلار بود یعنی میزان صادرات كشور نزدیك به یك پنجم واردات بود. وی اظهارداشت: تولید كنندگان و صادركنندگان و مسوولین كنار هم نشستند و كارگر و كارفرما تصمیم گرفتند تا این فاصله را طی چند سال كم كنند به طوری كه در سال 1390 صادرات ما از مرز 45 میلیون دلار گذشت و واردات ما چیزی كمتر از 60 میلیارد دلار؛ یعنی نسبت یك پنجم (صادرات به واردات) تبدیل شد به سه چهارم. رییس جمهوری در ادامه ابراز امیدواری كرد كه امسال صادرات با واردات كشور برابر شود و معنای آن این است كه كار برای جوان ایرانی و تولید ثروت در خدمت و جیب ایرانی باشد.

دولت در ایجاد 2.5 میلیون شغل تقریبا تنها بود

احمدی نژاد در بخش دیگری از سخنان خود با تاكید بر اینكه امروز، روز سازندگی و تولید است، گفت: باید عظمت و توانایی های ملت ایران را به رخ دنیا كشیده شود و این امر در گرو كار است. رییس جمهوری با اشاره به وظایف دولت و ملت برای سازندگی و تولید گفت: وظایفی بر عهده دولت و ملت است اما آن بخشی كه بر عهده دولت است، نخست زمینه سازی برای ایجاد اشتغال جوانان عزیز و غیور كشور است. رییس قوه مجریه با تاكید بر اینكه مصمم هستیم همه توان خود و موجودی دولت را در خدمت اشتغال جوانان به كار گیریم، ادامه داد: در سال 90 تصمیم گرفته شد2.5میلیون شغل ایجاد شود، كارهای بسیاری انجام شد، اما دولت در این عرصه تقریبا تنها بود. رییس جمهوری با بیان این نكته كه برخی نه تنها در این زمینه همراهی نكردند بلكه مخالفت هم كردند، اضافه كرد: مهم نیست، چرا كه ملت و دولت با هم كار را جلو خواهند برد. احمدی نژاد با اشاره به آمار آرایه شده در خصوص اشتغالزایی گفت: تاكنون تقریبا این هدفگذاری محقق شده است و گروهی مامور بررسی و ارایه گزارش شده اند.وی اضافه كرد كه تا امروز به فضل الهی و همت جوانان و كارفرمایان، بیش از یك میلیون و 600 هزار اشتغالزایی تایید شده است و بررسی بقیه آن نیز ادامه دارد و زمانی كه اتمام یافت، گزارش آن به مردم ارایه می شود. رییس جمهوری با تاكید بر اینكه باید دست به دست هم دهیم، گفت: امسال نیز هدف گذاری ایجاد 2.5 میلیون شغل است، امیدواریم با این میزان اشتغالزایی در سراسر كشور، همه جوانان فرصت برخورداری از شغل مناسب را پیدا كنند.

دولت به دنبال كاهش میزان آورده مردم در طرح مسكن مهر است

رییس قوه مجریه با اشاره به اجرای طرح مسكن مهر در كشور از جمله در استان هرمزگان گفت: در این استان و بخصوص شهر بندرعباس آورده ای كه از متقاضیان تقاضا می كنند خیلی بالا و بین هشت تا 12 میلیون تومان است كه بسیاری از مردم این منطقه توانایی پرداخت این پول را ندارند. وی افزود: در نشست هیات دولت از وزیر پرتلاش مسكن خواهیم خواست و ما نیز كمك می كنیم كه با حداقل آورده مردم این استان بتوانند صاحب مسكن شوند.

شناسایی پروژه های اصلی و تحول آفرین در استان هرمزگان

رییس جمهوری در ادامه با بیان این كه امسال دولت یك برنامه دیگر را در دستور كار قرار داده است خاطرنشان كرد: دولت تمام پروژه های اصلی و تحول آفرین و مهم استانها از جمله استان هرمزگان را شناسایی كرده است. احمدی نژاد افزود: ما قبل از سال نو جلسات فراوانی برای این پروژه ها داشتیم و بنا بر این است كه ان شاء الله همه پروژه های اصلی مصوب دولت نهم و دهم در همین دولت دهم به پایان برسد.

25 طرح بزرگ برای استان هرمزگان در دست اجرا است

رییس جمهوری خاطرنشان كرد: هیات دولت برای استان هرمزگان 25 طرح بزرگ با 14 هزار و 400 میلیارد تومان بودجه درنظر گرفته است كه تمام بودجه تامین و در اختیار دستگاهها قرار گرفته است كه باید به سرعت كار كنند و امیدواریم اینها را تمام كنند. رییس جمهوری تصریح كرد: احداث پل قشم - بندرعباس كه از پروژه های تاریخی و بزرگ كشور است و پروژه فولاد استان هرمزگان از جمله این طرح ها است. احمدی نژاد ضمن ابراز امیدواری نسبت به این كه استان هرمزگان بزودی به یكی از قطب های بزرگ فولاد كشور تبدیل شود گفت: بزرگترین پروژه پالایشگاهی كشور نیز در بندرعباس در حال اجرا است كه بودجه آن تامین شده و امیدوارم تا پایان دوره دولت دهم پروژه بزرگ ' ستاره خلیج فارس' نیز به بهره برداری برسد.

هرمزگان به قطب اقتصادی ایران تبدیل خواهد شد

رییس جمهوری گفت: ان شاء الله استان هرمزگان در آینده ای نزدیك به بزرگترین قطب اقتصادی ایران عزیز تبدیل خواهد شد. احمدی نژاد افزود: مردم ایران وظیفه خود را به خوبی می داند و همیشه به آن عمل كرده است. وی اظهارداشت: ما امكانات ،مجوزها، تسهیلات، پشتیبانی و راهنمایی را انجام می دهیم و كار و تلاش هم از شما خواهد بود ؛ من مطمئنم جوانان، كارآفرینان، كارگران، صنعتگران، صیادان و كشاورزان عزیز هرمزگان همانگونه كه در طول تاریخ مظهر شرافت، نجابت و شجاعت بودند در دوره آبادانی هم پیشگام و پیش قراول ملت ایران خواهند شد. رییس جمهوری ادامه داد: به خاطر همه خوبی های هرمزی ها و بندری ها در طول تاریخ تشكر می كنم؛ تاریخ ایران از مردم هرمزگان، بندرعباس ، جزایر و بنادر جز خوبی، بزرگواری ،صفا و صمیمیت ثبت نكرده و هرگز هم ثبت نخواهد كرد. احمدی نژاد گفت: همچنین به خاطر حضور حماسی امروز مردم در خیابان ها و لطف و بزرگواری مردم هرمزگان نسبت به خادم كوچك خودشان چه در انتخابات و چه در صحنه های گوناگون تشكر می كنم.

 احمدی نژاد در حاجی آباد: رییس جمهور: اجرای هدفمندسازی یارانه ها امسال باید تكمیل شود

رییس جمهوری اسلامی ایران با بیان این كه دولت امسال كارهای مهمی در پیش دارد گفت: امسال باید اجرای هدفمند سازی یارانه ها تكمیل شود. احمدی ن‍ژاد در نخستین روز از سفر استانی به هرمزگان در اجتماع باشكوه مردم حاجی آباد افزود: موضوعاتی نظیر مسكن ، راه ، ایجاد كارخانجات و از همه مهمتر تلاش همگانی برای ایجاد اشتغال برای همه جوانان ایران از جمله مهمترین كارهایی است كه دولت باید در سال جاری انجام دهد. وی با تاكید بر ساختن ایران اسلامی براساس عدالت اشاره كرد و افزود: دولت در سال جاری علاوه بر اجرای گام دوم هدفمندی یارانه‌ها و تكمیل مسكن مهر و عمران كشور دوكار مهم در دستور كار خود قرار داده است كه اولین قدم تلاش همگانی برای ایجاد اشتغال جوانان كشور است كه دولت همه توان خود را بسیج كرده تا با كمك مردم یك كار مهم و تاریخی را به سر انجام برساند. رییس جمهوری توسعه صنعت و معدن را از دیگر اقدامات پیش روی دولت عنوان كرد و گفت: دولت در حد توان خود برای فعال كردن استعدادهای معدنی و صنعتی در سراسر كشور اقدام خواهد كرد. احمدی نژاد با بیان اینكه نزدیك به 60 سال دولت‌های متوالی همواره تمامی درآمد نفت را در بودجه سالانه خود هزینه كرده‌اند،افزود:یكی از آرزوهای ملت ایران این بود كه بخش اصلی درآمد نفت در جهت سرمایه‌گذاری برای توسعه كارخانجات، كشاورزی و ایجاد اشتغال هزینه شود كه طی دو سال اخیر با تاسیس صندوق توسعه ملی، دولت توانست سالانه بیست درصد از درآمد نفتی كشور را برای ملت ذخیره كند. وی با تاكید بر گسترش تولید و سرمایه‌گذاری ملی در دو بخش كشاورزی و صنعت و معدن، خاطر نشان كرد: سرتاسر ایران اسلامی استعداد لازم برای رسیدن به این هدف را دارا است و با برنامه‌ریزی انجام شده در تمام استان‌ها ستاد ویژه انقلابی برای توسعه كشاورزی ایجاد شده است كه در این ستاد استانداران و فرمانداران اختیارات كامل از ناحیه دولت در زمینه توسعه كشاورزی را دارند. رییس جمهوری با بیان اینكه این عرصه میدان تلاش عمومی در جهت توسعه كشاورزی است، تصریح كرد: در حال حاضر 35 میلیارد دلار از درآمد نفتی كشور در صندوق توسعه ملی برای سرمایه‌گذاری در كارنجات، معادن، كشاورزی و ایجاد اشتغال ذخیر شده است كه می توان با استفاده از آن این بخش را رونق داد.احمدی نژاد در ادامه سخنان خود با بیان اینكه پیامبران همواره برای زندگی سعادتمند و پیشرفت انسان مجاهدت كردند، گفت:بندگی خدا رمز و راز همه پیشرفت‌ها و سعادت‌های عالم است. وی با اشاره به اینكه مشكلات جامعه بشری در طول تاریخ از ناحیه كسانی است كه به جای بندگی خدا به دنبال بندگی شیطان، قدرت، كشتار و چپاول ثروت ملت‌ها و استكبار بوده اند، ‌افزود:تنها راه رسیدن به آزادی، كمال، عدالت ، عزت و شرافت، حركت و تلاش در مسیر بندگی و رضایت خدا است. رییس جمهور اظهار داشت:خداوند كه قدرت و روزی همه انسان‌ها در اختیار او قرار دارد برای هر موجود مسیر سعادت كمال و عدالت قرار داده و او را در شرایط اعتدال خلق كرده است. احمدی نژاد با بیان اینكه آزادی یكی از آرزوهای بشر در طول تاریخ بوده است، گفت: آزادی بالاترین هدیه الهی به انسان بوده و این به معنای آن است كه انسان بتواند آزادانه بیندیشد و با انتخاب مسیر درست در جهت پیشرفت و تعالی خود حركت كند. وی در ادامه بندگی خدا را ورود به مسیر بی‌نهایت شهادت، كمال و صراط مستقیم الهی دانست و گفت: خدا را سپاسگزارم كه ملت ایران در این مسیر قرار دارند و پرچم عزت ایران را برافراشتند و هیچگاه گردن خود را در برابر هیچ كابوسی خم نكرده و نمی‌كنند. احمدی نژاد در بخش دیگری از سخنان خود مردم شهرستان حاجی آباد را انسان‌هایی شریف، نجیب و انقلابی دانست و گفت:‌ مردم این شهرستان مردمانی پرتلاش و قانع هستند كه اندیشه‌ها و تلاش آنها همواره موجب بركت، نعمت و رحمت برای ملت بزرگ ایران بوده است.

وی با اشاره به اینكه شهرستان حاجی‌آباد دارای تاریخی طولانی و ارزش‌های الهی و انسانی است، اظهار داشت: مردم این شهرستان در صحنه‌های گوناگون ایمان، شرافت و شجاعت ممتاز و نمونه بودند و همواره با كار و تلاش خود از استقلال، عزت و فرهنگ ملت ایران صیانت می‌كنند.احمدی نژاد با اشاره به سه سفر گذشته دولت به استان هرمزگان تصریح كرد: 95 مصوبه طی سه سفر گذشته برای شهرستان حاجی‌آباد به تصویب دولت رسیده است كه از این تعداد 55 مصوبه در بخش‌های مختلف راه، گازرسانی و بهداشت عمران روستایی انجام شده، 13 مصوبه در دست اجرا قرار دارد و برای 30 مصوبه هیچ اقدامی صورت نگرفته است كه در جلسه استانی دولت برای رفع موانع پیش روی اجرای این مصوبات تصمیمات لازم اتخاذ خواهد شد.

 رئیس جمهور در جمع مردم بستک: برنامه‌های وسیع دولت در بخش کشاورزی و صنعت در سال "تولید ملی"

رئیس جمهور گفت:‌ دولت برنامه‌ای وسیع برای تولید ملی دارد. محمود احمدی‌نژاد در جمع مردم این شهر در استادیوم تختی با بیان اینکه امروزه کشورهای اسلامی دچار مشکلاتی عدیده‌ای شده‌اند، اظهار داشت: تمام این مشکلات ریشه در عدم توجه کافی به اوامر قرآن به ویژه در حوزه وحدت دارد.وی با بیان اینکه امروزه استکبار جهانی در کشورهای همسایه غارتگری و چپاول به راه انداخته، افزود: سربازی را روانه کوچه و پس کوچه‌های روستائی می‌کنند و تفنگ به دست مردم آن روستا را به خاک و خون می‌کشد و سپس برای تبرئه خودشان آن سرباز را دیوانه و روانی معرفی می‌کنند که باید گفت دیوانگان هزاران نفرند که آسایش مسلمانان را گرفته‌اند.رئیس جمهور با بیان اینکه چند هزار مردم فلسطین را در خانه‌هایشان زندانی کرده‌اند و اگر امروز وضعیت کشوری همانند سومالی به اینگونه است باید توجه داشت که ریشه تمام بدبختی‌ها دور شدن از قرآن است.احمدی‌نژاد با بیان اینکه مردم بستک عاشق قرآن هستند، اظهار داشت: مردم این منطقه پیشاپیش همه علاقه‌ای ویژه به این کتاب آسمانی و دستورات الهی نشان داده‌اند.وی با بیان اینکه طی سه دوره گذشته سفر 80 مصوبه در راستای توسعه بستک توسط دولت به تصویب رسیده است، گفت: 46 مصوبه از این تعداد اجرائی، 20 مصوبه در دست اجرا و در مورد 14 مصوبه نیز تاکنون هیچ اقدامی نشده است که در نشست هیئت دولت در بندرعباس دلایل عدم اجرائی شدن تعداد مصوبه مذکور را بررسی و پیگیری می‌کنیم.احمدی‌نژاد بیان داشت: طرح‌های مهمی همانند گازرسانی به بستک، احداث خط انتقال آب شیرین و تکمیل و تجهیز بیمارستان این شهر از جمله طرح‌های مهمی است که تا پایان دولت دهم تحقق می‌یابد.رئیس جمهور ادامه داد: ایران شایستگی و استحقاق تبدیل شدن به زیباترین کشور را دارد.وی در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به برنامه‌های کلان دولت طی سال 91 ابراز داشت: دولت برنامه‌ای وسیع برای تولید ملی تدوین و تکمیل کرده است و در این راستا تمام امکانات را برای توسعه بخش‌های کشاورزی، دامپروری و صنعت به کار می‌گیرد.

 مردم هرمزگان نقش خود را درعرصه های مختلف انقلاب به اثبات رسانده اند

استاندار هرمزگان گفت: این استان با مردمی نجیب، شریف وقدرشناس همواره نقش خود را درعرصه های مختلف انقلاب به اثبات رسانده است. ابراهیم عزیزی درمراسم استقبال از رییس جمهوری در ورزشگاه تختی بندرعباس ضمن قدردانی از چهارمین سفر رییس جمهوری وهیات دولت به استان افزود: مردم خونگرم وولایتمدار استان هرمزگان در مبارزات نظام ستم شاهی، جنگ تحمیلی هشت ساله و دفاع از تمامیت ارزی كشورمان حضور فعال خود را به اثبات رسانده و وجود شهدا، جانبازان و آزادگان دراستان بیانگر این تعهد، تدین وپیوند دوستی مردم غیرتمند استان است. وی بیان داشت: مردم غیور وهمیشه درصحنه خلیج فارس همواره آمده اند تا پیام دولت خویش را دریافت كنند و 5/27 درصد مشاركت در نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی نسبت به دوره گذشته بیانگر این تعامل و همیاری است. نماینده عالی دولت دراستان هرمزگان ادامه داد: مرز دسترسی به آبهای آزاد، داشتن نعمت خدادادی نفت وگاز، پتانسیل های شیلاتی، اشراف به تنگه هرمز و جزایر منحصر به فرد آن و قرارگیری در كریدور شمال وجنوب موقعیت ویژه به استان هرمزگان بخشیده و آن را به استانی استراتژیك درعرصه ملی تبدیل كرده است. عزیزی اضافه كرد: دولت نهم ودهم اهتمام ویژه ای در جهت عمران وآبادانی مناطق شهری وروستایی به عمل آورده و تحقق بخشی درزمینه تحول وتوسعه اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی واشتغال و غیره از عمده آرزوهای دیرینه مردم این منطقه است. وی درادامه خطاب به ریاست جمهوری بیان داشت: از این كه خطه نیلگون خلیج فارس و مردم قناعت پیشه را برای دیدار مجدد برگزیده و با وجود اخلاص و مهروزی و پیام های آزادی بخش صمیمانه سپاسگذاریم. استاندارهرمزگان درپایان اظهارامیدواری كرد: این سفر نیز همانند سایر سفرهای استانی به هرمزگان منشا خیرات وبركات ارزشمندی خواهدبود. هیات دولت ورییس جمهوری در چهارمین سفر به استان هرمزگان قرار است به مدت سه روز در شهرهای استان هرمزگان حضور یافته و به بررسی مشكلات مردم از نزدیك بپردازند.

 نماینده ولی فقیه در هرمزگان خواستار حل مشكلات كشاورزی و اشتغال استان از سوی هیات دولت شد

نماینده ولی فقیه در هرمزگان خواستار حل مشكلات بخش های كشاورزی و اشتغال استان از سوی رییس جمهور و هیات دولت شد. به گزارش ایرنا، آیت الله 'غلامعلی نعیم آبادی' در مراسم استقبال از رییس جمهور در ورزشگاه تختی بندرعباس اظهار داشت: امروز كشاورزان هرمزگان با مشكلات بسیاری مواجه هستند و آنچه را تولید كرده اند بر روی دستانشان مانده است. وی مشكل پیازكاران هرمزگان را یك مشكل بسیار جدی و مهم دانست و از هیات دولت خواست تا فكری به حال این موضوع داشته باشند. نماینده مردم هرمزگان در مجلس خبرگان رهبری مشكل مرغداران و ماهیگیران استان را به عنوان بخش دیگری از مشكلات مردم استان مطرح كرد.

آیت الله نعیم آبادی با اشاره به اهمیت بخش فرهنگی در جامعه تصریح كرد: در زمانی كه استكبار برای از بین بردن اندیشه های راستین اسلامی برنامه ریزی دقیقی كرده ، بخش فرهنگی باید به صورت جدی در این سفر مورد توجه باشد. نماینده مردم هرمزگان در مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان كرد: هیات دولت كارهای خوبی در بخش فرهنگی انجام داده كه باید اسوه ای برای آیندگان باشد. وی از مسكن مهر به عنوان یكی از اقدامات مثبت دولت نهم و دهم یاد كرد و گفت: پروژه مسكن مهر امید را در میان مردم ایجاد كرده است.ارسال شده: ساعت: 8:29

کلمات کلیدی: رییس جمهوری اسلامی ایران ، هرمزگان ، محمود احمدی نژاد ، چهارمین دور از سفرهای استانی ، استعمارستیزی ، عدالت خواهی ، دیار نخل ،

برچسب‌ها: سیاست
 
 
قطار بندرعباس از مسير روسيه به اروپا وصل مي شود

ازدواج و طلاق در هرمزگان افزایش یافت

ترنم عطر وجود حضرت علی اصغر(ع) در هرمزگان

حوزه انتخابی میناب، رودان، جاسک و بشاگرد 2 نماینده در مجلس خواهد داشت

«شهرداری» در ساری یک امتیاز شیرین گرفت