دروازه بان موفق فوتبال هرمزگان :

خیلی‌ها پیراهن تیم ملی را برازنده من می‌دانستند اما...در تیم نخل بندرعباس زیر نظر علی کمالی و حسن آزادی الفبای فوتبال را فرا گرفت. به صورت حرفه ای در تیم های آزادی، شهرداری بندرعباس، آلومینیوم المهدی، استقلال اهواز ، خلیج فارس میناب، استقلال خونسرخ ، پاریش بوستانو و فوتبال ساحلی شهرداری بندرعباس بازی کرده است .هم در فوتبال و هم در فوتبال ساحلی موفق بوده و افتخارات زیادی کسب کرده است. گفت وگوی اختصاصی صبح ساحل را با این دروازه بان موفق فوتبال با هم می خوانیم. ‌

لطفا خودتان را به صورت کامل معرفی کنید؟
منصور مدارایی هستم، متولد بیست و چهارم مردادماه  در بندرعباس
 دوران ورزشی شما چگونه آغاز شد؟
ورزش را به صورت حرفه ای از سن ۸ سالگی شروع کردم .
 الفبای فوتبال را در کدام تیم و با چه مربی آموختید؟
در تیم نخل بندرعباس زیر نظر علی کمالی و حسن آزادی که این دو مربی خیلی برام زحمت کشیدند.
 در فوتبال مدارس هم بازی کرده اید از فوتبال مدارس و افتخاراتی که در آن کسب کرده اید بگویید؟
بله ، سال های زیادی در تیم منتخب مدارس حضور داشتم و در  مسابقات مدارس دو قهرمانی در کارنامه دارم .
 در چه تیم هایی فوتبال بازی کرده اید ؟
در تیم های زیادی سابقه بازی دارم . به صورت حرفه ای در تیم های آزادی،شهرداری بندرعباس، آلومینیوم المهدی، استقلال اهواز ، خلیج فارس میناب، استقلال خونسرخ ، پاریش بوستانو و فوتبال ساحلی شهرداری بندرعباس بازی کرده ام.
 اوج فوتبال شما با کدام تیم و در زمان چه بازیکنانی شکل گرفت؟
در تیم شهرداری بندرعباس و آلومینیوم المهدی، همراه با بازیکنان خوب کشور مانندداوود سید عباسی،حسین آشنا، حمید فرزانه، علی قربانی، شاهین مجیدی ، جابر نصیری، مصطفی اقلی، اسماعیل واحدی، و محمد قاسمی به دوران اوج فوتبال خودم رسیدم.
 در چه پستی فوتبال بازی می کنید؟
دروازه بان هستم
 به سمت و سوی مربیگری رفته اید ؟
بله مدرک c مربیگری فوتبال و مدرک A فوتبال ساحلی ایران را  دارم و به امید خدا برای شرکت در کلاس های بالاتر و آسیا حتما اقدام می کنم.
 در فوتبال ساحلی هم بازی کرده اید ؟
بله فوتبال ساحلی را با یگان امواج خروشان زیر نظر حمید رضایی شروع کردم و سابقه چندین دوره حضور در تیم ملی را دارم و سال گذشته برای شهرداری بندرعباس و فولاد هرمزگان بازی کردم.
 وضعیت فوتبال ساحلی استان را چگونه می بینید؟
فوتبال ساحلی استان هر سال درحال پیشرفت است و خدارا شکر تیم های پایه و صنایع هم وارد این رشته شده اند. ما در فوتبال ساحلی در ایران حرف برای گفتن زیاد داریم . نماینده در لیگ برتر و لیگ یک داریم و شک نکنید اگر توجه به فوتبال ساحلی بیشتر و بهتر باشد با وجود استعدادهای زیادی که در استان وجود دارد هر سال برای قهرمانی در ایران که بهترین لیگ دنیا را دارد به میدان می رویم.
 در لیگ های فوتبال استان هم بازی کرده اید؟
بله، با تیم تربیت مقام دوم استان دارم ، باتیم استقلال خونسرخ و پاریش بوستانو دو سال پیاپی قهرمان استان شده ام .
 تاکنون شده از تیم های خارج از استان پیشنهاد داشته باشید؟
بله در فوتبال ساحلی هر سال چندین پیشنهاد داشتم و در حال حاظرهم دارم که سالیان قبل با مخالفت تیم  شهرداری نتوانستم به بیرون از استان بروم‌.
 چرا برخی ها دوست ندارند فوتبال هرمزگان به جایگاه بالاتری راه یابد؟
در فوتبال هرمزگان مشکلات مدیریتی زیادی وجود دارد و اشخاصی کنار فوتبال هستند که به خاطر منفعت خودشان نمی گذارند فوتبال در هرمزگان به جایگاه بالاتری برسد. وجود غیر فوتبالی ها در فوتبال هرمزگان کار را سخت کرده است .
 چه افتخاراتی کسب نموده اید؟
هفته های زیادی به عنوان بهترین بازیکن لیگ فوتبال ساحلی ایران معرفی شدم .  مقام چهارمی کشور، قهرمانی لیگ زیر گروه فوتبال با استقلال خونسرخ، نایب قهرمانی زیرگروه با شهرداری نوین ، دو قهرمانی و یک نایب قهرمانی فوتبال استان ، قهرمانی زیر گروه لیگ یک فوتبال ساحلی کشور ، مقام اول فوتبال ساحلی استان ، قهرمانی با تیم نخل بندرعباس در استان جز افتخارات من هستند.
 از  مربیان خود بگوئید ؟
عباس سرخاب ،نادر غبیشاوی ، خرمزی، حمید پولادوند ، رضا نوری زاده، داوود سید عباسی ، عبدالرضا پورسبز علی، محمد امین چرخنده، شهاب جهانگیری، حمید رضایی پور و بهزاد داداش زاده مربیان من بوده اند که از زحمات همه آن ها تشکر می کنم.
 الگوی فوتبالی شما چه کسانی بودند؟
در ایران وحید طالب‌لو و خارج از کشور، مارک اندره ترشتگن الگوهای فنی من هستند.
 کمی از فوتبال بندرعباس بگویید؟
متاسفانه فوتبال در بندرعباس شرایط خوبی ندارد و  هر سال بدتر
می شود.‌در گذشته تیم های زیادی مانند نایبند، خواجه عطاء ، آزادی ،آرش، خورشید ،شاهین، نخلاب، طوفان ، نخل و پرسپولیس حضور داشتند که الان اثری از آن ها وجود ندارد.  زمانی تیم  منتخب بندرعباس جلوی تیم های بزرگ کشور حرف برای گفتن داشت ولی اکنون  حال روز فوتبال بندرعباس خوب نیست.
 به نظرت فوتبال هرمزگان دوباره لیگ برتری خواهد شد؟
اگر مثل اهواز و تبریز برنامه ریزی و مدیریت درستی داشته باشیم و صنایع به صورت حرفه ای وارد شوند و به فوتبال استان کمک کنند بی‌شک باز هم شاهد نماینده ای از  استان در لیگ برتر کشور خواهیم بود.
 تعدادی از هم بازی های قدیمی خودتان را معرفی کنید ؟
محمد قاسمی، سیاوش پورنگ، حسین سبکرو ، منصور اسکندری، حبیب فرخی ، کمال جنکوک، مجتبی سلیمانی و  سعید محمود نیا تعدادی از هم بازی های من هستند.
 فکر می کنید در فوتبال به حق خودتان
 رسیده اید؟
خیر ، در استان و در این سال های اخیر در تیم ملی زیاد مورد بی مهری قرار گرفته ام . خیلی از مربیان پیراهن تیم ملی فوتبال ساحلی  را حق من
می دانستند اما چون حمایتی از من نشددست من از پیراهن تیم ملی کوتاه ماند.
 صمیمی ترین دوست فوتبالی خود را نام ببرید؟
محمد قاسمی و سید عمران ارجنگی دوستان فوتبالی من هستند.
 قشنگ ترین خاطره ورزشی شما؟
به همراه تیم آلومینیوم المهدی با تیم شهرداری تبریز در لیگ یک بازی کردم . تیم شهرداری تبریز که از  پیش  به لیگ یک فوتبال کشور صعود کرده بود فکر می کرد ما را هم شکست می دهد اما بازی درخشانی انجام دادیم و دو بر صفر به پیروزی رسیدیم و من  بهترین بازیکن زمین شناخته شدم از خاطرات خوب ورزشی من است.
 بدترین  خاطره ورزشی شما؟
هنگامی که در تیم ملی فوتبال ساحلی بودم  می خواستم به همراه تیم به اوکراین بروم که متاسفانه  کارت پایان خدمت سربازی  من آماده نشد و نتوانستم به همراه تیم ملی بروم که این موضوع بدترین خاطره ورزشی من است .
 چه توصیه ای به فوتبالیست های جوان دارید؟
اگر ورزش را به صورت حرفه‌ای انجام می‌دهند حتما حرفه ای زندگی کنند وگرنه با وجود همه استعدادی که دارند عمر ورزشی زیادی نخواهند داشت.
 نگفتی آبی هستی یا قرمز ؟
با افتخار استقلالی هستم
 تیم مورد علاقه شما در جهان؟
بارسلونا
 بهترین دروازه بان فوتبال هرمزگان از نگاه شما ؟
اول می گویم منصور مدارایی، پرویز کریمی،  مجتبی روشنگر  و عباس مدارایی
 بهترین مربی کنونی ایران؟
جواد نکونام‌
 بهترین مربی دنیا از نظر شما؟
پپ گواردیولا
 چرا حضور پیشکسوتان در ورزش فوتبال کمرنگ شده است؟
به دلیل بی توجهی و وجود غیر ورزشی ها  از پیشکسوتان استفاده نمی شود که این مشکل بزرگ ورزش تمام ایران است.
 دوست دارید برای ورزش هرمزگان چه خدمتی بکنید که به یادگار بماند؟
دوست دارم  همه تجربه و تلاشم به کار بگیرم  تا بتوانم در تیم های پایه  استان بازیکنان خوبی را بسازم و روانه فوتبال کشور کنم.
 زیباترین جای هرمزگان از نظر شما؟
زادگاه مادریم محله نایبند
 اوقات فراغت خود را چگونه سپری می کنید؟
با ماهی گیری و تمرین در ساحل
 از فوتبال استان بگویید فکر می کنید در جایگاه خودش قرار دارد ؟
به هیچ وجه فوتبال هرمزگان در جایگاه واقعی خودش نیست . ما از استعدادهای بومی خود چشم پوشی می کنیم و هیچ گونه امکاناتی برای پیشرفت در
اختیارشان  نمی گذاریم . از منابع مالی خودمان درست استفاده نمی کنیم. منابع مالی  مانند صنایع که
می توانند نقش خیلی پررنگی در فوتبال ما داشته باشند مانند بیشتر استان های کشور که بهترین بهره را از آن ها می برند.
 برای بازگشت باشگاه های قدیمی استان به صحنه ورزش چه پیشنهادی دارید؟
در حال حاظر نیاز به هم اندیشی بزرگان و پیشکسوتان استان و مسئولین مربوطه داریم تا با یک  برنامه مناسب شرایط را برای زنده کردن باشگاهای قدیمی فراهم کنیم.
 بهترین فوتبالیست های فعلی هرمزگان را معرفی می کنید؟
علی اسلامی، مهرداد آوخ، محمد امین درویشی، محمد قادری جز بهترین بازیکنان هرمزگان هستند.
 خانواده هم اهل ورزش هستند ؟
بله خواهرم محبوبه مدارایی، بازیکن سوپرلیگ بسکتبال کشور است و در  تیم خانه بسکتبال هرمزگان بازی می کند و برادر کوچیکترم عباس مدارایی،  دروازبان خوب این روزهای فوتبال استان است.
 کمی از مشکلات ورزش استان بگویید؟
در استان زیر ساخت های مناسب ورزشی یا نداریم یا اگر هم‌ داریم بسیار کم است. امکاناتی مانند ورزشگاه مناسب و با کیفیت، پزشکان حرفه‌ای ورزشی بسیار کم داریم برای یک مشکل باید به شهرستان ها برویم. برای کم شدن مشکلات باید از وجود پیشکسوتان و دلسوزان ورزش بیشتر بهره برد.
 و حرف آخر...
حرف دل و پایانی من این است که دیدمان نسبت به ورزشکاران بومی بهتر کنیم و از آن ها بیشتر حمایت کنیم. از تمامی کسانی که برای من زحمت کشیدند تشکر می کنم و امیدوارم بتوانم  برای استانم مفید واقع شوم.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها