احداث ۴ کانال جمع آوری آب های سطحی قشم/ خداحافظی با آب گرفتگی معابرمدیر امور شهری و روستایی سازمان منطقه آزاد قشم از احداث یک هزار و ٢٥٠ متر کانال بتنی و ایجاد صدها متر جوی و کانال فرعی برای دفع آب های سطحی و رفع آب گرفتگی های سطح شهر قشم با اعتباری بالغ بر ۸۰ میلیارد ریال خبر داد.

 

فرج طهماسبی در گفت و گو با صبح ساحل از قشم، با اعلام این خبر، بیان کرد: با هدف هدایت و دفع آب های سطحی شهری قشم چهار کانال بتنی در نقاط مختلف شهر ساخته شده و به بهره برداری رسیده است.
وی ادامه داد: دو کانال جمع آوری آب های سطحی حدفاصل چهارراه رسالت تا چهارراه فلسطین و همچنین میدان شهدا تا چهارراه رسالت به طول ۴۹۰ متر در ابعاد ۱۰۰ در ۱۲۰ سانتی متر در محدوده بالادست محله چابهار شهر قشم، به کانالی که پیش از این ساخته شده متصل گردیده و شرایط را برای دفع آب های سطحی این نقاط فراهم کرده است.
مدیر امور شهری و روستایی سازمان منطقه آزاد قشم افزود: همچنین کانالی برای دفع آب های سطحی در محدوده میدان دوحه تا حوضچه صیادی به ۲۱۱ متر مراحل اجرایی آن به پایان رسیده و آماده بهره برداری است.
طهماسبی گفت: در مجاورت میدان حافظ و سایت سمن نیز کانالی به طول ۵۶۰ متر و در ابعاد ۱۰۰ در ۱۵۰ سانتی متر در حال احداث ميباشد که در نتیجه عملکرد آن آب های سطحی ناشی از بارندگی در شهرک های سیستان، بوستان و گلستان به سمت دریا هدایت می شود.
وی تصریح کرد: چهارمین کانال دفع آب های سطحی شهر قشم در مجاورت مجموعه سیتی سنتر به سمت پارک زیتون قرار دارد که با ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی مراحل پایانی آماده سازی را طی می کند.
مدیر امور شهری و روستایی سازمان منطقه آزاد قشم ادامه داد: همچنین در راستای اصلاح معابر و با هدف رفع آبگرفتگی های حاصل از بارندگی، تاکنون صدها متر جوی و کانال فرعی در نقاط مختلف شهر احداث و به بهره برداری رسیده است.
به گفته طهماسبی؛ در مجموع یک هزار و  ٢٥٠ متر کانال بتنی و بیش از ۲ هزار متر کانال فرعی و جوی با هدف حل مشکل دفع آب های سطحی و رفع آبگرفتگی های سطح شهر قشم با اعتباری بالغ بر ۸۰ میلیارد ریال ایجاد شده است.
وی اضافه کرد: مدیریت امور شهری و روستایی در منطقه آزاد قشم متولی امور و فعالیت هایی است که به صورت رسمی یا غیررسمی در فرآیند توسعه شهر اثرگذار بوده و وظایفی فراتر از اختیارات  سایر ارگان های شهری را برعهده دارد.
مدیر امور شهری و روستایی سازمان منطقه آزاد قشم در پایان خاطرنشان کرد: حسب دستورات مدیرعامل محترم سازمان منطقه آزاد قشم و با برنامه ریزی و تلاش های صورت گرفته توسط مدیریت فنى و زيربنايى و مديريت امور شهرى و روستايى معاونت عمرانى این سازمان، امیدواریم با بهره برداری از این پروژه ها، شاهد حل این مشکل در سطح شهر باشیم.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها