وزیر خارجه عربستان مدعی شد ایران مشکل بزرگی برای آینده سوریه استوزیر خارجه عربستان سعودی در اظهاراتی مدعی شد ایران خطری بزرگ برای آینده سوریه و هویت آن به حساب می‌آید.

 

به گزارش صبح ساحل، «فیصل بن فرحان» وزیر خارجه عربستان سعودی در سخنانی بی اساس مدعی شد ایران همچنان خطری بزرگ برای آینده سوریه و هویت آن به حساب می‌آید.

وزیر خارجه عربستان در ادامه ادعا‌های خود گفت: ایران پروژه‌ای خطرناک برای تسلط بر منطقه از طریق بکارگیری شبه نظامیان فرقه گرایش و نیز برافروختن جنگ‌های داخلی دارد.

او در ادامه ادعا‌های خود گفت: شبه نظامیان فرقه گرا و نیز گروه‌های تروریستی، دو روی یک سکه به شمار می‌روند.

فیصل بن فرحان همچنین تصریح کرد: عملیات بازسازی سوریه منوط بر آغاز روند حل و فصل سیاسی واقعی است که زیر نظر سازمان ملل متحد انجام شود.

او بار دیگر بر پیگیری روند سیاسی در سوریه تأکید کرد و گفت: راه حل سیاسی، تنها راه حل بحران سوریه به شمار می‌رود.

اظهارات خصمانه وزیر خارجه عربستان در حالی بیان می‌شود که روز گذشته نیز وزیر مشاور عربستان در امور خارجه در اظهاراتی خصمانه خواهان تمدید تحریم تسلیحاتی علیه ایران شد.

عادل الجبیر، وزیر مشاور عربستان در امور خارجه در کنفرانسی مطبوعاتی از بررسی و گفتگو درباره آنچه به شکلی ادعایی و واهی، مسأله ضرورت مقابله با «اقدامات مجرمانه ایران» خوانده شده بود، با برایان هوک، فرستاده ویژه آمریکا در امور ایران خبر داد.

عادل الجبیر در ادامه اظهارات خصمانه خود با تکرار ادعا‌های بی اساس، مسئولیت مسلح کردن گروه‌های تروریستی در سوریه و جهان از جمله انصارالله یمن را بر عهده ایران دانست. این در حالی است روز گذشته رسانه‌ها اعلام کردند برایان هوک، نماینده وزارت خارجه آمریکا در امور ایران با «فیصل بن فرحان بن عبدالله» وزیر خارجه عربستان سعودی دیدار و گفتگو کرده است.

منبع:خبرنگاران جوان

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها