کارگروه ویژه حمایت از صنعت کشتی سازی در هرمزگان راه اندازی می‌شوداستاندار هرمزگان گفت: توانمندی بسیاری در حوزه ساخت کشتی در مجموعه کشتی سازی استان وجود دارد که برای حمایت بیشتر از این صنعت، کارگروهی ویژه بزودی راه اندازی می‌شود.

به گزارش صبح ساحل، فریدون همتی شامگاه چهارشنبه 18 تیرماه در نشست استانداران سراسر کشور با معاون اول رییس جمهوری و وزیر کشور که از طریق ارتباط ویدئو کنفرانس برگزارشد، افزود:صنعت کشتی سازی در هرمزگان از زیرساخت‌های مهم کشور است وتوانایی وسیعی درحوزه مهندسی و نیروهای فنی در عرصه کشتی سازی در هرمزگان وجود دارد.
وی خاطرنشان کرد: برای نخستین بار تعمیر کشتی‌های ۳۳۰ هزار تنی درمجتمع کشتی سازی بندرعباس انجام شد.
استاندار هرمزگان همچنین به ظرفیت تجارت ملوانی در سواحل جنوب کشور اشاره کرد و گفت: خواهان ایجاد کمیته‌ای متشکل از وزارت کشور، وزارت صنعت، معدن وتجارت و بانک مرکزی جهت رفع مشکلات و اجرایی شدن مناسب آیین نامه قانون تجارت ملوانی هستیم.
همتی تصریح کرد: از این طریق امکان صادرات محصولات تولیدی در هرمزگان و در مقابل آن واردات کالاهای مورد نیاز با استفاده از ظرفیت آن‌ها و ملوانان استان و سایر استان‌های جنوبی کشور وجود دارد که موجب ایجاد اشتغال نیز خواهدشد.
وی بااشاره به اهمیت و ضرورت توجه ویژه به اقتصاد دریا محور، عنوان کرد: پرورش ماهی و میگو ظرفیت بسیار مهمی در راستای ایجاد اشتغال، درآمدزایی و ارزآوری در استان‌های ساحلی جنوب کشور بویژه هرمزگان محسوب می‌شوند.
استاندار هرمزگان ادامه داد: باید با تخصیص منابع از این حوزه حمایت صورت گیرد تا جهش خوبی در زمینه پرورش ماهی و میگو ایجاد شود که این امر موجب اشتغالزایی و تثبیت و افزایش جمعیت در نوار ساحلی جنوب کشور خواهدشد.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها