شهردار بندرعباس:

لزوم مشارکت شهروندان در مدیریت شهری/ سامانه نظام پیشنهادات شهروندان راه اندازی می‌شودشهردار بندرعباس از راه اندازی سامانه نظام پیشنهادات به منظور دریافت نظرات شهروندان در خصوص بخش های مختلف مدیرت شهری و خدمات در حال ارائه، خبر داد

به گزارش صبح ساحل، عباس امینی‌زاده در جمع خبرنگاران در این خصوص اظهار کرد: مشارکت شهروندان در امور مدیریتی شهر یکی از ضروریات است.

وی با اشاره به اینکه بخشی از این نگاه معطوف به مشارکت فکری است، افزود: شهرداری‌ها به عنوان نهادی که بیشترین خدمات عمومی را به شهروندان ارئه می‌کنند، همواره در جامعه شهری مورد نقد و بررسی فراوان قرار می‌گیرند.

شهردار بندرعباس با تاکید بر اینکه ارتباط بین شهروند و شهرداری‌ها دوسویه است، خاطرنشان کرد: نظرسنجی عمومی یکی از راه‌های تعیین میزان رضایتمندی و توفیق برنامه‌های شهرداری است که این مسئله در دستور کار قرار گرفته و اجرایی شده است.

امینی‌زاده ضمن اشاره به تعریف پیشنهاد، بیان کرد: در تعریف ما برای دریافت پیشنهادات، هر نوع ایده، ابتکار، نظر و راهکار که عملی و کارا باشد و در راستای بهبود فعالیت‌ها و فرایندهای انجام کار، ارتقای بهره‌وری و کیفیت، صرفه‌جویی و کاهش هزینه‌ها، افزایش ایمنی و سلامت، افزایش رضایتمندی کارکنان و مراجعین که به طور مستقیم یا غیر مستقیم با وظایف شهرداری بندرعباس مرتبط باشد، پیشنهاد تلقی می‌شود.

این مقام مسئول در انتها نیز با اظهار اینکه «‌پیشنهاد» برای ما یک رویکرد اصلاحی دارد و از آنها حداکثر بهره را می‌بریم، تاید کرد: شهروندان از تمامی اقشار می توانند با مراجعه به سایت شهرداری بندرعباس در بخش خدمات الکترونیک، پیشنهادات خود را ثبت کنند.

اضافه می‌شود، بر این اساس، شکایت‌ها یا تقاضاها از افراد و واحدها، موضوعات بی‌ربط با مسایل و فعالیت‌های شهرداری بندرعباس، پیشنهادهای مبهم یا بیان بدیهیات، پیشنهادی که اجرای آن مقرون به صرفه نبوده و از لحاظ عملی قابل اجرا نباشد، موضوعاتی است که پیشنهاد تلقی نمی‌شود.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها