رییس کل دادگستری استان هرمزگان تأکید کرد

توسعه زیرساخت ها برای امکان ملاقات الکترونیک زندانیان/ اتخاذ تدابیر ویژه جهت اعطای تسهیلات قانونی به بانوان و سالمندان زندانیرییس کل دادگستری استان هرمزگان ضمن تأکید بر حفظ کرامت و حقوق زندانیان از مسئولین زندان خواست تدابیر ویژه ای برای اعطای تسهیلات قانونی به بانوان و سالمندان زندانی اندیشیده شود.

 

به گزازش صبح ساحل، رییس کل دادگستری استان هرمزگان ضمن تأکید بر حفظ کرامت و حقوق زندانیان از مسئولین زندان خواست تدابیر ویژه ای برای اعطای تسهیلات قانونی به بانوان و سالمندان زندانی اندیشیده شود

طی جلسه ای با حضور رئیس کل دادگستری استان هرمزگان در خصوص شتاب بخشی به اجرای مفاد دستورالعمل ساماندهی امور زندانیان وکاهش جمعیت کیفری بحث و تبادل نظر شد.
علی صالحی رییس کل دادگستری استان هرمزگان در جریان این نشست با تأکید بر لزوم اجرای سیاست های ابلاغی از سوی ریاست معزز قوه قضاییه ، یادآور شد: کاهش جمعیت کیفری در راستای استفاده مناسب و هدفمند از ظرفیت بازدارندگی حبس به عنوان مجازاتی برای اصلاح مجرمین و همچنین ارتقاء امنیت جامعه از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
صالحی با تأکید بر این که مجازات حبس صرفاً باید در جرائم خاص و خشن مورد تأکید قرار گیرد افزود: ضرورت دارد افرادی که جرایم سبک غیرعمد مرتکب شده اند و سابقه کیفری ندارند با استفاده از تأسیسات حقوقی و صدور آرای جایگزین حبس، راهی زندان نشوند.
وی تصریح کرد : با استفاده از ظرفیت های قانونی و مفاد دستور العمل ریاست معزز قوه قضاییه، تعیین تکلیف زندانیان بازداشتی و تحت قرار به صورت ویژه دنبال خواهد شد و انتظار می رود، قضات با صدور قرارهای تأمین متناسب با جرم تا حد امکان از ورود افراد به زندان و ماندگاری آنان در بازداشت جلوگیری نمایند.
مقام عالی قضایی استان، فعال تر شدن مددکاری زندان ها را در جهت اجرای این دستورالعمل حائز اهمیت برشمرد و خواستار ورود میدانی، عملیاتی و با برنامه ریزی دقیق برای تحقق این امر شد.
صالحی در ادامه ضمن تأکید بر حفظ کرامت و حقوق زندانیان از مسئولین زندان خواست تدابیر ویژه ای برای اعطای تسهیلات به بانوان و سالمندان زندانی اندیشیده شود.
رییس کل دادگستری استان هرمزگان همچنین بر ضرورت توسعه زیرساخت ها  برای امکان ملاقات الکترونیک زندانیان تأکید کرد و خاطر نشان ساخت: انجام دادرسی های الکترونیک و همچنین بازدید های مستمر قضات از طریق ویدئو کنفرانس و ابزار های نوین ارتباطی می تواند در کنار بازدیدهای حضوری به اجرای بهتر قوانین ، دستور العمل ها و بخشنامه ها کمک نماید.
برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها