مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان:

پیشنهاد نامگذاری یک خیابان و میدان به نام کتاب/ایجاد بوستان و خانه کتاب در بندرعباسمدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان گفت: بوستان و خانه کتاب در بندرعباس ایجاد می شود.

به گزارش صبح ساحل، «رضا کمالی زرکانی» در شصت و پنجمین نشست شورای فرهنگ عمومی استان هرمزگان اظهار کرد: علاوه بر ایجاد بوستان و خانه کتاب،پیشنهاد نامگذاری یک خیابان و میدان به نام کتاب ارایه شده است. وی در خصوص ارایه گزارش وضعیت کتاب و کتابخوان در استان افزود: هم اکنون تعداد باشگاه های کتابخوانی استان 175 مورد،روستاهای دوستدار کتاب 24 مورد،اهدای کتاب بیش از 20هزار جلد،چاپ کتاب148عنوان،خرید کتاب مولفان استان360عنوان در سال گذشته رسیده که بین 70 تا سیصد درصد رشد داشته ایم.


مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان در ادامه افزود: علاوه بر موارد فوق شش شهر استان به جشنواره دوستدار کتاب راه یافتند.کمالی زرکانی با بیان اینکه 200 اثر از استان به جشنواره پویش کتاب راه یافت که 20 درصد کل آثار بود، عنوان کرد: هرمزگان جزء پنج استان پر فروش نمایشگاه های کتاب در کشور معرفی شد.وی اضافه کرد: در جام باشگاه های کتابخوانی کودک و نوجوان دبیرخانه بندرعباس و بندر لنگه بعنوان فعال ترین دبیرخانه های کشور معرفی شدند.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها