آمارها از بالا رفتن میانگین سن ازدواج دختران هرمزگانی خبر می دهندطبق آماری که از سوی اداره‌کل ثبت احوال استان، هرمزگان در جایگاه بیستم ازدواج در کشور ایستاده، میانگین سن ازدواج دختران بالاتر رفته و میزان موالید نیز کاهش نسبی داشته است.

 

به گزارش صبح ساحل، طبق آمارهای اعلام‌ شده از سوی اداره کل ثبت احوال هرمزگان، میزان ولادت نوزاد در سال گذشته کاهش داشته است.

در این رابطه سرپرست اداره کل ثبت احوال هرمزگان اظهار داشت: در سال 98 تعداد ولادت‌های ثبت شده 34 هزار و 714 مورد بوده است.

راشد رشیدی در زمینه آمار ازدواج تصریح کرد: سال گذشته 11 هزار و 524 مورد ازدواج ثبت شده که هرمزگان در کل موارد ثبت شده ازدواج در کشور رتبه بیستم را دارد.

وی پیرامون آمار طلاق افزود: سال گذشته نیز، 2 هزار و 922 رویداد طلاق در استان ثبت شده که از این حیث هرمزگان رتبه بیست و هشتم در کشور را دارد.

سرپرست اداره کل ثبت احوال هرمزگان، خاطرنشان کرد: میانگین سن ازدواج مردان در استان 26.4 سال و زنان 22.5 سال است و میانگین سن طلاق مردان در استان 34‌.8 و زنان 30.4 سال است.

در سال 97 طبق گفته مدیرکل وقت اداره کل ثبت احوال هرمزگان، 37 هزار و 934 ولادت در استان ثبت شده بود که نشان دهنده کاهش بیش از 3 هزار نفری ولادت در سال 98 است.

داوید صادقی همچنین میانگین سن ازدواج هرمزگان در سال 97 را در مردان 26 سال و زنان 20 سال اعلام کرد که افزایش جزیی سن ازدواج در مردان و نیز افزایش چشمگیر آن در زنان را نشان می‌دهد.

البته طبق آمار اعلام شده از سوی سازمان ثبت احوال در سال 97 و 8، در کشور میانگین سن دامادها 27.5 سال و میانگین سن عروس‌ها 23.4 سال در نخستین ازدواج بوده است که در مجموع هرمزگان میانگین سنی کمتری در ازدواج دارد.

منبع:تسنیم

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها