پایان ماراتن دانش آموزان هرمزگانی برای ورود به مدارس استعدادهای درخشانمدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان گفت: چهار هزار و ۲۲۰ دانش آموز دختر و پسر کلاس ششم ابتدایی با سراسر کشور برای ورود به پایه هفتم مدارس استعدادهای درخشان باهم به رقابت پرداختند.

به گزارش صبح ساحل، موسی دادی زاده سرخایی روز جمعه افزود: این آزمون برای تصاحب ۳۰۶ کرسی پایه هفتم متوسطه اول مدارس استعدادهای درخشان روز گذشته برگزارشد.

وی بیان داشت: تمام حوزه‌های امتحانی گند زدایی و ضدعفونی شده و همه دانش آموزان با فاصله اجتماعی و الزام استفاده از ماسک در جلسه امتحان حاضر شدند.

مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان اظهارداشت: آزمون ورودی به پایه دهم در استان نیز برای جذب ۳۸۲ دانش آموز امروز جمعه دهم مردادماه ۹۹ از ساعت ۹ صبح و در محل حوزه‌هایی که در کارت‌های ورود به جلسه تعیین شده، برگزار می‌شود.

دادی زاده یادآورشد: در سال تحصیلی (۹۸-۹۹) تعداد یکهزار و ۸۲۴ نفر در مدارس پسرانه و دخترانه استعدادهای درخشان استان مشغول به تحصیل شدند.

وی یادآورشد: ۱۶ مدرسه استعدادهای درخشان در هرمزگان وجود دارد که هشت مدرسه مربوط به متوسطه اول و هشت مدرسه نیز در متوسطه دوم است

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها