افزایش تخلیه و بارگیری کالاهای یخچالی در بنادرشرق هرمزگانمدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر گفت: ۴۰ هزار ۶۱۶ تی.ای.یو کالای کانتینر یخچالی از ابتدای سالجاری تا پایان تیرماه در بنادر شرق هرمزگان تخلیه و بارگیری شد که در همسنجی با پارسال ۹۸ افزایش داشته است.

حمیدرضا محمدحسینی روز دوشنبه در تشریح عملکرد چهار ماهه بنادر شرق هرمزگان اظهارداشت: بیشترین کالای صادر شده از طریق کانتینرهای یخچالی شامل میوه و سبزیجات و فرآورده‌های لبنی بوده است.
وی بیان داشت: این کالاها از طریق بنادرشهید باهنر، جاسک و سیریک به کشورهای هدف صادر شده است.  
مدیر بنادر شرق هرمزگان یادآورشد: در مدت یاد شده همچنین ۶۷۴ هزار و ۱۸۱ تن کالا در بنادر شرق استان تخلیه و بارگیری شد که ۹۰ هزار و ۱۷۲ تن با افزایش ۱۶۲ درصدی به صادرات کالای نفتی اختصاص یافته است.

۱۷۵۶ شناور در بنادر شرق هرمزگان پهلو گرفت
مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر گفت: از ابتدای سال جاری تا پایان تیرماه یکهزار و ۷۵۶ فروند شناور در بنادر شرق هرمزگان پهلودهی شده که از این میزان ۱۷۸ فروند از شناورها بالای هزار تن بوده است.
 اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر با بهره گیری از ۲  بندر تجاری و مسافری در مرکز و پنج بندر تابعه در شرق هرمزگان، در حوزه‌های مسافری، تجارت و گردشگری دریایی فعالیت می‌کند.

منبع: ایرنا

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها