انجمن عکاسان نوجوان کانون هرمزگان افتتاح شدبا حضور منصور نعیمی نویسنده، پژوهشگر، عکاس و فیلمساز، انجمن عکاسان نوجوان کانون هرمزگان رسما فعالیت خود را آغاز کرد.

به گزارش صبح ساحل، مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان هرمزگان صبح امروز(۲۰ مردادماه) در آئین معرفی منصور نعیمی، گفت: حضور استاد ارزشمند منصور نعیمی که از مفاخر استان هستند، در خانه خودشان کانون برایمان بسیار جای خوشبختی است و ایشان را سندی پر افتخار از افتخارات کانون هرمزگان می دانیم.

پروین پشتکوهی افزود: پیشینه عکاسی در کانون  به دهه پنجاه با حضور استاد نعیمی نخستین مربی عکاسی استان هرمزگان بر می گردد.

مدیرکل کانون با اشاره به خلاقیت و استعداد کودکان و نوجوانان هرمزگانی اظهار کرد: خورشید هرمزگان از دریا طلوع می کند و ما ظرفیت های بی نظیری در همه زمینه ها داریم.

وی افزود: امروز که اعضای هرمزگان تصمیم گرفته اند با تکیه بر گذشته پرافتخارشان حرکت دوباره ای را شروع کنند؛ شب و روز را بهم خواهند دوخت تا گام های بلندی را بردارند.

پشتکوهی اعلام کرد: از ده روز قبل فعالیت های این انجمن شروع شده است و امروز به طور رسمی این انجمن افتتاح می شود.

پشتکوهی اظهار کرد: طی این مدت اقداماتی همچون معرفی نماینده انجمن به تهران، تشکیل گروه رابطان انجمن عکاسی مراکز فرهنگی هنری استان و راه اندازی صفحه اینستاگرام انجمن انجام شد.

وی بیان کرد: در راستای پرورش استعدادها گروه مجازی انجمن عکاسان نوجوان، متشکل از مربیان رابط، اعضا نوجوان و ارشد علاقمند به عکاسی تشکیل شد.

مدیرکل کانون اظهار کرد: همزمان با هفته امامت و ولایت کانون استان با  برگزاری مهرواره عکس "نشانه ها" نمایشگاهی مجازی از آثار اعضای نوجوان و ارشد ۱۲ تا ۲۲ سال راه اندازی کرد.

پشتکوهی از دریافت ۴۶۵ اثر عکاسی خبر داد و اعلام کرد: بدین منظور نمایشگاه مجازی "نشانه ها"  در پرتال کانون هرمزگان و اینستاگرام انجمن با ۴۵ اثر از سراسر استان راه اندازی شد.

به گفته مدیر کل کانون هرمزگان این مهرواره به منظور کشف و پرورش استعدادهای عکاسی اعضای نوجوان و ارشد، با موضوع آزاد برگزار شد.

در ادامه این مراسم بخش هایی از فیلم "رنج سرمستی" به مناسبت ۷۰ سالگی استاد منصور نعیمی پخش شد.

منصور نعیمی مربی عکاسی و فیلمسازی دهه پنجاه کانون با اشاره به تاریخچه عکاسی در استان هرمزگان گفت: افتتاح کانون در سال های قبل انقلاب فرصت بزرگی برای نوجوانان علاقمند و با ذوق آن زمان بود.

عکاس مجموعه تلویزیونی امام علی(ع)، خاطرات بسیاری از گذشته های دور کانون و اعضا کارگاه هایش که امروز از هنرمندان و اشخاص صاحب نام استان هستند، را  بیان کرد.

این عکاس و فیلمساز برجسته هرمزگانی با تاکید بر اهمیت فراگیری الفبای دانش هنر عکاسی و  با اعلام آمادگی برای کمک به پیشبرد فعالیت های انجمن، اظهار کرد: خوشحالم که امروز هنر عکاسی به شکل تخصصی در کانون دنبال می شود و با این همه ذوق و استعدادی که در بچه های استان سراغ داریم، اتفاقات خوبی رقم خواهد خورد.

در بخش دیگر این مراسم مامک یحیی پور، رئیس کارگروه هنرهای تجسمی کانون کشور که به صورت مجازی در این مراسم حضور داشت ضمن تشکر از مدیر کل کانون و مربیان و کارشناسان استان، اظهار کرد: همان طور که می دانید.

عکاسی مانند هر هنری، زبان خاص خودش را دارد. آموختن این زبان به ما کمک می کند تا از طریق عکس هایی که می گیریم احساسات، افکار  و جهان پیرامون خود را به درستی برای دیگران (مخاطبان) بیان کنیم.

وی همچنین گفت: برای دستیابی به یک عکس خوب ابتدا باید اصول را آموخت، که از اهمیت زیادی در خلق یک اثر هنری برخوردار است، زیرا بدون دانستن قواعد و اصول، نوآوری و خلاقیت امکان ندارد.

یحیی پور افزود: گاه نوآوری در « نگاه عکاس» اتفاق می افتد گاه در «تکنیکی» که برای عکس به کار می برد و این گونه اندیشه ای تازه به بیننده منتقل می کند.

وی افزود: باید به خاطر داشته باشیم  آن چه که بیشترین تاثیر را در بالابردن سواد بصری ما دارد، دیدن و جستجو کردن موشکافانه است، «پس خوب ببینیم و زیاد مطالعه کنیم تا بتوانیم به ایده های ناب برسیم.

یحیی پور در پایان گفت: امیدوارم انجمن های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مانند همیشه راهبر اعضا خلاق و مربیان خوش فکر باشد و ما بتوانیم در کنار هم تجربیات ارزنده ای را برای هم بسازیم.

به گزارش ایسنا، در پایان این مراسم پروین پشتکوهی مدیر کل کانون استان هرمزگان به پاس ۵۰ سال خدمات استاد منصور نعیمی با اهدا تابلو فرش مزین به آیات قرآن کریم و گل از وی تقدیر کرد.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها