راه اندازی هنرستان علوم و فنون دریایی در بندرعباسفرمانده منطقه یکم امامت نداجا در آئین انعقاد تفاهم نامه همکاری بین منطقه یکم نیروی دریایی ارتش و آموزش و پرورش هرمزگان گفت: هنرستان وابسته علوم و فنون دریایی با اولویت اشتغال و بکارگیری دانش آموختگان این هنرستان در رشته‌های مورد نیاز نیروی دریایی ارتش راه اندازی می‌شود.

 

به گزارش صبح ساحل، بنا بر اعلام روابط عمومی ارتش، امیر دریادار دوم ستاد مجتبی محمدی در آئین انعقاد تفاهم‌نامه همکاری بین منطقه یکم نیروی دریایی ارتش و آموزش و پرورش استان هرمزگان اظهار کرد: درصد بالایی از نیرو‌های نظامی حوزه دریایی ارتش در بندرعباس مستقر هستند که سهم استان هرمزگان در جذب نیرو‌های متخصص رضایت بخش نیست.

 
وی افزود: جذب نیرو‌های بومی مسائل و مشکلات مختلف نیرو‌های غیر بومی را ندارند و در همین راستا جذب نیروی بومی در اولویت و رویکرد جدید نیروی دریایی قرار گرفته است و برای تحقق این هدف به دنبال توسعه هنرستان علوم و فنون دریایی در ناحیه دو بندرعباس هستیم.
 
دریادار دوم محمدی ادامه داد: این هنرستان می‌تواند یکی از منابع مهم تربیت و تأمین نیروی انسانی کارآمد و ماهر در رشته‌های مختلف مورد نیاز نیروی دریایی ارتش باشد.
 
فرمانده منطقه یکم امامت نداجا از اولویت جذب و به کارگیری فارغ التحصیلان این هنرستان در نیروی دریایی ارتش خبر داد و گفت: هنرستان علوم و فنون دریایی ناحیه دو بندرعباس با محوریت رشته‌های مورد نیاز نیروی دریایی ارتش نظیر دریانوردی، مخابرات و الکترونیک، مکانیک دریایی و ... در سال جدید اقدام به جذب نیرو می‌کند و دانش آموختگان این هنرستان‌ها بعد از اخذ دیپلم در اولویت بکارگیری و جذب در نیروی دریایی ارتش قرار دارند.
 
دریادار دوم محمدی اضافه کرد: نیروی دریایی ارتش می‌تواند در زمینه فراهم آوردن زیر ساخت‌ها و تأمین تجهیزات و نیز در اختیار قرار دادن نیرو‌های متخصص به آموزش و پرورش یاری رساند تا با همکاری دوجانبه شرایط تربیت نیروی انسانی بومی بیش از پیش مهیا شود.
 
همچنین موسی دادی زاده مدیرکل آموزش و پرورش استان هرمزگان با تقدیر از دیدگاه آینده نگر و جامع فرمانده منطقه یکم نیروی دریایی ارتش گفت: این پنجمین هنرستان علوم و فنون دریایی است که در استان هرمزگان و در راستای تأمین نیروی انسانی مورد نیاز نیروی دریایی ارتش و بنادر و دریانوردی راه اندازی می‌شود.
وی افزود: راه‌اندازی این چنین هنرستان‌هایی در استان هرمزگان با دارا بودن بیش از ۹۰۰ کیلومتر مرز‌های آبی می‌تواند گام مؤثری در تحقق منویات مقام معظم رهبری مبنی بر توسعه اقتصاد دریا محور باشد.
 
دادی زاده تصریح کرد: ما ضمن استقبال از پیشنهاد نیروی دریایی ارتش در ایجاد هنرستان علوم و فنون دریایی، در به ثمر رسانیدن این مهم از هیچ کوشش و همکاری دریغ نمی‌کنیم.

منبع:میزان

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها