تبعیض نژادی در ابتلای کودکان به کرونا نقش دارد؟برخی گزارش‌های منتشر شده از رسانه‌های آمریکا نابرابری‌های نژادی را در کودکان مبتلا به کرونا نشان می‌دهد. براساس دو گزارش دولتی هشدار دهنده که روز جمعه منتشر شد، برخی اختلاف‌ها بین شمار کودکان مبتلا به کرونا مخاطره آمیز است.


به گزارش صبح ساحل، یکی از مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های ایالات متحده به بررسی کودکان مبتلا به کرونا که نیاز به بستری داشتند، پرداخت. این بررسی نشان داد که کودکان لاتین تبار ۸ برابر و کودکان سیاه پوست ۵ برابر کودکان سفیدپوست به کرونا مبتلا شده اند.


گزارش دوم مواردی از سندرم نادر مرتبط با ویروس را در کودکان مورد بررسی قرار داده است. مشخص شد که تقریباً اکثر کودکان مبتلا به این سندرم، اسپانیایی یا سیاهپوستند. اخیرا موضوع شیوع کرونا باعث شده است که توجه نهاد‌های دوستدار حقوق بشر به سمت این موضوع جلب شود که چرا تعداد مبتلایان به کرونا بین کودکان رنگین پوست بیشتر است و به عبارتی شکاف طبقاتی ایجاد کرده است.

در همین حال، تأثیر ویروس روی کودکان به یک مسئله سیاسی تبدیل شده است. رئیس جمهور ایالات متحده و برخی دیگر از مقامات دولت، مدارس را برای بازگشایی دوباره تحت فشار قرار داده اند، گامی که باعث می‌شود والدین بیشتری بتوانند به سر کار و اقتصاد برگردند.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها