انعقاد تفاهم نامه همکاری بین دادگستری هرمزگان و سپاه امام سجاد«ع»رییس کل دادگستری استان هرمزگان از انعقاد تفاهم نامه همکاری بین دستگاه قضایی استان و سپاه امام سجاد«ع» با هدف هم افزایی در جهت اجرای «طرح مصلحین خانواده» خبر داد.

به گزارش صبح ساحل، علی صالحی رییس کل دادگستری استان هرمزگان از انعقاد تفاهم نامه همکاری بین دستگاه قضایی استان و سپاه امام سجاد«ع» خبر داد.

وی هدف از امضای این تفاهم نامه همکاری را هم افزایی و تشریک مساعی در جهت اجرای «طرح مصلحین خانواده» برشمرد و اظهار داشت: همگام با اهداف متعالی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و در راستای عمل به منویات مقام معظم رهبری «مدظله العالی» در زمینه بسط و گسترش فرهنگ پیشگیری از وقوع جرم، صلح و سازش، اصلاح ذات البین و کاهش آسیب‌های اجتماعی ناشی از طلاق، تفاهم‌نامه‌ای تحت عنوان «طرح مصلحین خانواده» بین دادگستری کل استان هرمزگان و سپاه امام سجاد «ع» منعقد شد.

رییس کل دادگستری استان هرمزگان همچنین با اشاره به آموزه‌های دینی و بیان اینکه طلاق منفورترین حلال‌ها نزد خداوند است، ابراز داشت: این طرح در جهت کاهش آمار طلاق و آسیب‌های ناشی از این معضل اجتماعی در استان هرمزگان اجرا خواهد شد.

 صالحی در ادامه یادآور شد: اجرای طرح مصلحین خانواده می‌تواند در زمینه رفع سایر ناهنجاری‌ها از جمله کاهش اعتیاد، سرقت، قتل، پرخاشگری و مواردی از این دست که ریشه در طلاق دارند نیز تأثیرات بسزایی داشته باشد.

 رییس شورای قضایی استان هرمزگان خاطرنشان کرد: با تحکیم مودت و بسط و گسترش فرهنگ صلح و سازش میان زوجین به ویژه در مواردی که ریشه اصلی اختلافات سوتفاهم و رفتارهای قابل اصلاح می‌باشد، ضمن تقویت بنیان خانواده، شاهد کاهش آسیب‌های ناشی از طلاق و همچنین کاهش ورودی این قبیل پرونده‌ها به دستگاه قضایی خواهیم بود.

عالی ترین مقام قضایی استان هرمزگان مهم‌ترین اهداف این تفاهم‌نامه را کاهش ورودی پرونده‌های طلاق به مراجع قضایی به موازات ایجاد امید و صیانت از کانون گرم خانواده عنوان کرد و افزود: حوزه اجرای این طرح، کلیه شهرستان‌ها و حوزه‌های قضایی استان هرمزگان است که سپاه در آنجا دارای دوایر اجتماعی می‌باشد.

وی ضمن تقدیر از حضور فعال و مشارکت سازنده سپاه امام سجاد «ع» در عرصه‌های مختلف و همراهی با مردم استان، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را شجره طیبه و بازوی توانمند نظام عنوان کرد و بیان داشت: سپاه پاسداران با راه اندازی دفاتر و مراکز مشاوره در سطح شهرستان‌ها، تشکیل هسته‌های 3 نفره که متشکل از علما، معتمدین محلی و ریش سفیدان می باشد و همچنین  ارائه آموزش های لازم به همراه تربیت مربی، در «طرح مصلحین خانواده» حضوری مؤثر و ارزشمند خواهد داشت.

رییس کل دادگستری استان هرمزگان در خصوص روند اجرایی این طرح نیز اظهار داشت: دادگستری کل استان هرمزگان با بررسی صلاحیت اعضای هسته ها و حمایت از برگزاری دوره های آموزشی ، کلیه پرونده های مطروحه راجع به دعاوی خانوادگی را بنا بر تشخیص قاضی رسیدگی کننده به این هسته ها ارجاع می دهد و با همکاری در تبلیغات محیطی و راه اندازی سامانه ارتباط مجازی با اعضای هسته های مربوطه تلاش خواهد کرد تا از ارجاع همزمان پرونده های طلاق به هسته های مصلحین و بهزیستی جلوگیری شود.

وی در خاتمه اجرای این تفاهم نامه را گامی مؤثر در جهت استفاده از ظرفیت های علمی و عملی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری و معاونت اجتماعی سپاه پاسداران دانست که در راستای رفع مشکلات مردم و توسعه فرهنگ صلح و سازش بسیار حائز اهمیت خواهد بود.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها