قاچاق لپ تاپ از عراق و امارات/ عامل اصلی، نرخ بالای دلار استرئیس اتحادیه فناوران رایانه از رونق وادارت غیررسمی لپ تاپ های دست دوم به کشور خبر داد.

به گزارش صبح ساحل، به نقل از تجارت نیوز، رئیس اتحادیه فناوران رایانه تهران گفت:  واردات غیررسمی لپ تاپ‌های دست دوم به کشور گرفته است و لپ تاپ‌های دست دوم از عراق و امارات متحده عربی به طور قاچاق وارد کشور می‌شود. به گفته او این لپ تاپ‌ها بیشتر از طریق فضای مجازی و کانال‌های تلگرامی و اینستاگرامی به مردم فروخته می‌شوند و کمتر مغازه‌ای به طور رسمی این دستگاه‌ها را به فروش می‌رساند.

«محمدرضا فرجی» به علت واردات غیررسمی این لپ تاپ‌ها اشاره کرده و تاکید داشته که دلیل گستردگی قاچاق لپ‌تاپ‌ها به افزایش قیمت دلار و سخت شدن ثبت سفارش این کالاها از طریق مراجع رسمی ارتباط دارد. 

از واحدهای صنفی دارای پروانه لپ تاپ بخرید

رئیس اتحادیه فناوران رایانه به مردم توصیه کرده که خریدهای خود را از  واحدهای صنفی دارای پروانه لپ تاپ انجام دهند تا خدمات پس از فروش دریافت کنند و یا بتوانند خرید خود را به راحتی پیگیری نمایند و اگر مشکلی در خریدشان به وجود آمد، آن را با کمک اتحادیه رفع نمایند: «توصیه ما به مردم این است که چنانچه قصد خرید لپ‌تاپ‌های دست دوم را دارند از واحدهای صنفی یا فروشگاه‌های دارای پروانه خرید کنند؛ چرا که اعضای صنف فناوران رایانه دفترچه فروش لپ تاپ‌های دست دوم را دارند و فروش لپ تاپ‌های دست دوم تجاری با دست دوم داخلی کاملا متفاوت است.»

به گفته فرجی لپ تاپ‌های دست دوم خارجی کیفیت مطلوب را ندارد: «واحدهای صنفی دارای پروانه با هماهنگی پلیس آگاهی ناجا مجوز دفترچه‌های فروش کالاهای دست دوم را دارند. بنابراین چنانچه برخی افراد بخواهند لپ تاپ خود را بفروشند واحدهای صنفی با اخذ کپی کارت ملی و آدرس منزل و پیوست آنها به کالاهای مورد نظر مجوز فروش این کالاها را دارند که مبادا این کالای فروخته شده دزدی نباشد.»

باید گفت با شروع فصل آموزش و مدارس و دانشگاه‌ها، نیاز کاربران به دستگاه‌های الکترونیکی نظیر لپ‌تاپ به علت آموزش مجازی بیشتر شده و به نظر می‌رسد با توجه به نرخ بالای دلار، کاربران بیشتر تمایل به خرید دستگاه دست دوم در این زمینه را دارند تا بتوانند از پس هزینه‌های خرید یک دستگاه لپ‌تاپ بربیایند.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها