بندر خمیر به شبکه شهرهای جهانیِ یادگیرنده یونسکو پیوستدبیرکل کمیسیون ملی یونسکو - ایران از پیوستن سه شهر تهران، اصفهان و بندر خمیر به شبکه شهرهای جهانیِ یادگیرنده یونسکو خبر داد.

به گزارش ایسنا، حجت‌الله ایوبی با بیان این‌که با پیوستن سه شهر تهران، اصفهان و بندر خمیر به شبکه شهرهای جهانیِ یونسکو، ۱۴ شهر ایرانی دارای جایگاهی جهانی شده‌اند، تاکید کرد: کشورمان با سابقه چندین هزارساله تمدنی از پایه‌گذاران مفهوم شهر و شهرنشینی است. تجربه ایرانی ـ اسلامیِ سبک زندگی شهری و شهرنشینی فرصتی برای تبادل فکر و فرهنگ و اندیشه با جهانیان پیدا کرد.

او افزود: به دنبال فراخوان عضویت شهرهای جهان در "شبکه شهرهای یادگیرنده یونسکو" توسط موسسه یادگیری مادام‌العمر یونسکو در آلمان برای سال ۲۰۲۰ میلادی و پیگیری بخش آموزش کمیسیون ملی یونسکو، پرونده سه شهر تهران، اصفهان و بندرخمیر توسط شهرداری‌های این شهرها با نظارت بخش آموزش کمیسیون ملی تکمیل و به این موسسه ارسال شد.

به گفته ایوبی، موسسه یادگیری مادام‌العمر یونسکو پس از بررسی پرونده‌های شهرهای مذکور، موافقت خود را با پیوستن آن‌ها به شبکه شهرهای یادگیرنده اعلام کرد و گواهینامه عضویت این سه شهر در شبکه شهرهای یادگیرنده یونسکو با امضای دیوید آچورنا - مدیر موسسه یادگیری مادام‌العمر یونسکو - از سوی این سازمان صادر شد.

به گزارش روابط عمومی کمیسیون ملی یونسکو، هدف از ایجاد این شبکه، ارتقای یادگیری مادام‌العمر و افزایش سطح آگاهی شهروندان در جهت ایجاد شهرهای یادگیرنده پایدار از طریق توانمندسازی فردی و اجتماعی، توسعه اقتصادی و پیشرفت فرهنگی و توسعه پایدار است.

در طول سال‌های گذشته شهرهای شیراز، کاشان، بهبهان، اراک، مشهد، شهر جدید هشتگرد و یزد به عضویت این شبکه درآمده‌اند.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها