دادستان عمومی و انقلاب جزیره قشم:

بنزین جایگاه‌های سوخت قشم استاندارد استدادستان عمومی و انقلاب جزیره قشم از استاندارد بودن و نبود هیچ گونه آلایندگی و آب در سوخت جایگاه های قشم خبر داد.

به گزارش صبح ساحل، رضا صفایی شب گذشته(۳۱ شهریورماه) در جمع خبرنگاران، با اشاره به دستور العمل نظارت بر حفظ حقوق عامه از سوی ریاست قوه قضاییه و جلوگیری از ایراد خسارت به عموم مردم، افزود: بعد از وصول گزارشات مردمی در خصوص نارضایتی عمومی و توزیع بنزین با کیفیت نامطلوب،از سوی دکتر صالحی رییس کل دادگستری استان هرمزگان به اینجانب مأموریت داده شد در اسرع وقت موضوع را بررسی و اقدام لازم در جهت بازدید از کلیه مجاری عرضه فرآورده های نفتی شهرستان قشم صورت گیرد.

وی اظهار کرد: در تاریخ ۲۵ شهریور با حضور نماینده دادستان، نیروی انتظامی و کارشناس شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی نمونه گیری از نازل های فروش و تست مخازن سوخت موجود در جایگاه ها انجام شد.

دادستان عمومی و انقلاب قشم تصریح کرد: نتایج بررسی های کارشناسی نشان می دهد هیچگونه آلودگی، آب و افزودنی غیر مجاز در سوخت جایگاه ها مشاهده نشده است و شائبه تغییر رنگ بنزین توزیع شده در جایگاه ها به دلیل اضافه کردن آب به بنزین صحیح نیست.

وی با اشاره به اینکه رنگ بنزین هیچ اثری در تعیین نوع استاندارد آن ندارد، اظهار کرد: اساسا بنزین بدون رنگ است و تولیدکنندگان با هدف ارزیابی بنزین تولید شده در پالایشگاه به آن رنگدانه اضافه می‌کنند، بنابراین ممکن است حتی بنزین یورو۴ براساس انتخاب تولیدکننده به رنگ‌های متفاوتی عرضه شود و رنگ بنزین نشان‌دهنده کیفیت بنزین نیست لذا به نظر می رسد ارائه بنزین یورو ۵ در جایگاه ها و تفاوت رنگ بین این نوع بنزین با بنزین یورو ۴ باعث ایجاد این شائبه شده است.

صفایی با اعلام اینکه هر زمانی متوجه تخلف در عرضه بنزین به هر شکل ممکن در سرتاسر شهرستان قشم آن باشیم به طور حتم با متخلفان براساس قانون برخورد خواهد شد.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان قشم یادآور شد: اگر شهروندان از عرضه بنزین آلوده در جایگاه خاص اطلاع دارند، مراتب را به این دادستانی برای پیگیری و انجام آزمایش فنی اعلام کنند.

به گزارش صبح ساحل، گلایه ساکنین جزیره قشم از کیفیت نامرغوب بنزین در جزیره، موجب شده‌بود دادستان جزیره با دستور ویژه خواستار رسیدگی به این موضوع شود.

 کیفیت پایین بنزین در جزیره قشم موجب گلایه صیادان قایق‌دار این شهرستان شده ابود که به دنبال این موضوع ،  سخنگوی شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه‌هرمزگان هم در 22 شهریورماه اعلام کرد که توزیع بنزین از محل بارگیری تا تحویل به جایگاه‌های سوخت نظارت می‌شود و امکان کاهش کیفیت وجود ندارد. 

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها