معرفی بهترین عکس‌های سال از طبیعتموزه تاریخ طبیعی لندن بهترین عکس‌های مربوط به طبیعت را انتخاب کرد.

 

به گزارش صبح ساحل، موزه تاریخ طبیعی در لندن هرسال بهترین عکس‌های مربوط به طبیعت و حیات وحش را انتخاب می‌کند. در آلبوم زیر هم بهترین عکس سال ۲۰۲۰ را می‌بینید و هم عکس‌هایی که به مرحله نهایی رقابت برای برنده شدن جایزه رسیده بودند.

 

سرگئی گورشکوف، جایزه بهترین عکس حیات وحش سال ۲۰۲۰ را از آن خود کرد. یک ببر ماده در جنگل شرق سیبری درخت کاجی را بغل کرده است. عکاس سرشناس روسی برای ثبت این لحظه هیجان‌انگیز ۱۱ ماه با دوربینی مجهز به لنز تله انتظار کشید.
 
 معرفی بهترین عکس‌های سال از طبیعت
 
داوران مسابقه عکس میمون دماغ‌دراز را به عنوان بهترین پرتره سال انتخاب کردند. دماغ این میمون‌ها، که فقط در جزایر بورنئو زندگی می‌کنند، مثل خرطوم دراز می‌شود. دماغ مانع غذا خوردن آنها می‌شود، اما حواس دیگر آنها را تقویت می‌کند. عکس را موگنس ترول دانمارکی گرفته است.
معرفی بهترین عکس‌های سال از طبیعت
 
عکسی که عکاس چینی سوندا کای در کرانه فیلیپین از یک ماهی مرکب کوچک گرفته، برنده جایزه بهترین عکس آبزیان شد. داوران در این دور از مسابقه در یک رقابت آنلاین حدود ۴۹ هزار تصویر را از عکاسان حرفه‌ای و آماتور بررسی کردند. صد عکاس به دور نهایی رسیدند.
 معرفی بهترین عکس‌های سال از طبیعت
 
این قورباغه شیشه‌ای، جانوری نادر است که تنها در اکوادور وجود دارد و نوع آن رو به انقراض است. قورباغه زیر باران عنکبوتی شکار کرده و در حال تناول آن است. این عکس که توسط خایمه کولبراس از اسپانیا برداشته شده، جایزه بهترین عکس را در بخش رفتار دوزیستان و خزندگان دریافت کرد.
معرفی بهترین عکس‌های سال از طبیعت
 
کوه اتنا در سیسیل فعال‌ترین آتشفشان اروپا شناخته می‌شود. لوچانو گاودنسیو از ایتالیا با این عکس جایزه محیط زیست را از آن خود کرد. تصویر حالتی نمادین دارد که همچون فریادی از عمق زخمی روباز انسان را به تأمل درباره سرنوشت زمین وا می‌دارد.
 معرفی بهترین عکس‌های سال از طبیعت
 
ماکاک، میمونی بچه‌سال در زنجیر به بازار فروش حیوانات در بالی عرضه شده است. میمون در غل و زنجیر نگاهی اندوهگین دارد. او چون برده‌ای بی‌زبان از طبیعت آزاد ربوده شده و به شهر آدمیان آمده است، با سرنوشتی تلخ. عکس از پل هیلتون.
معرفی بهترین عکس‌های سال از طبیعت
 
لینا هایکینن، دختر نوجوان فنلاندی با این عکس در کاتگوری عکاسان ۱۵ تا ۱۷ ساله شرکت کرده و برنده شده است. در این عکس روباهی زیرک و زیبا که یک غاز وحشی را در شکاف صخره شکار کرده، جلو دوربین غافلگیر شده است. این عکس با نگاهی عاشقانه به طبیعت برداشته شده است.
معرفی بهترین عکس‌های سال از طبیعت
 
 سام سلوس، که سن او باید بین ۱۱ تا ۱۴ سال باشد، این دلقک‌ماهی را با دوربین خود در آب‌های اندونزی شکار کرده است. سام از باز بودن دهان ماهی شگفت‌زده شد، اما بعد به او توضیح دادند که ماهی اینجا در دام "خزه‌های گوشتخوار" گرفتار بوده است.
 معرفی بهترین عکس‌های سال از طبیعت
 
فرانک دشاندول، عکاس فرانسوی، از این دو زنبور در نزدیکی خانه‌اش در نورماندی عکاسی کرده است. زنبورها در حال ورود به سوراخ لانه هستند. تصویر با آمادگی کامل و شاتری فوق‌العاده سریع عکاسی شده است.
معرفی بهترین عکس‌های سال از طبیعت
 
این گربه‌سانان بازیگوش اهل استپ‌های کینگای در تبت هستند، شمال غربی چین. شانیوان لی، عکاس چینی هنگامی در کمین گربه‌ها نشست که آنها در جستجوی آذوقه بودند، اما ناگهان مادر بچه‌های خود را از خطر آگاه کرد و همگی فرار کردند.
 معرفی بهترین عکس‌های سال از طبیعت
منبع:دویچه‌وله
برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها