فرماندار:

ممنوعیت فعالیت دستفروشان/ شهرداری ظرف یک هفته دستفروشان را ساماندهی کندفرماندار بندرعباس از ممنوعیت فعالیت هرگونه تبعه بیگانه مجاز و غیرمجاز به عنوان دستفروش در خیابان حافظ، عراقی و محدوده بازار روز خبرداد.

به گزارش صبح ساحل، عزیزالله کناری شامگاه پنجشنبه در نشست بررسی راهکارهای ساماندهی دستفروشان بندرعباس افزود: واحد تخلف شهرداری باید ظرف مدت یک هفته تمام دستفروشان فعال در خیابان‌های حافظ، عراقی و محدوده بازار را ساماندهی کرده و از فعالیت تمامی تبعه خارجی در این محیط جلوگیری نمایند.
وی بیان داشت: همچنین هموطنان ایرانی هم که این فضا را در اختیار دارند اما فعالیت نمی‌کنند و به دیگران اجاره داده‌اند، باطل نمایند. از این پس فقط اقشار آسیب پذیر و بانوان سرپرست خانوار پس از راستی آزمایی و ساماندهی شدن، مجاز به دستفروشی در مکان‌های یادشده هستند و شهرداری باید نتیجه آن را نیز به فرمانداری اعلام کند.
کناری ادامه داد: سایر اقشار بندرعباسی نیز  در صورت تمایل باید در چارچوب بازار و در فضاهای تجاری موجود با دریافت مجوز لازم فعالیت کنند و مدیریت مبارزه با تخلفات و سد معبر شهرداری نیز با قاطعیت و بدون چشم پوشی از فعالیت تبعه خارجی به صورت دستفروشی در محدوده‌های یادشده جلوگیری و سایر دستگاه های متولی نیز در صورت ضرورت همکاری کنند.
وی گفت: در طول این سال‌ها مسوولان شهری با وجود علم به این موضوع فقط برای کمک به حفظ بقای خانواده‌های ضعیف و ناتوان جامعه و جایگاه زنان سرپرست خانوار اغماض نموده و از مشکلات آن‌ها چشم پوشی کرده‌اند. 
فرماندار بندرعباس ادامه داد: این چشم پوشی سبب شده که در سال‌های اخیر قشرهای متعددی از جامعه با وجود داشتن توان مالی و جسمی لازم به این فعالیت روی آورده و خدمات شهری را شدید دچار مشکل نمایند و این معضل تا جایی پیش رفته که درصد بالایی از مغازه داران و کاسبان توانمند هم محل کسب خود را تعطیل کرده و به صورت دستفروشی در خارج از فضای مغازه فعالیت دارند.
وی گفت: حتی اخیرا نیز از این هم فراتر رفته و جمعیت بالایی از تبعه خارجی مجاز و غیرمجاز ساکن شهر به این کار روی آورده و ضمن اینکه این فرصت را از زنان سرپرست خانوار و خانوارهای بی بضاعت گرفته‌ و آن‌ها را نیز تهدید می‌کنند و برخی از فرصت طلبان و سودجویان داخلی نیز در این راه به آن‌ها کمک می‌کنند که جای بسی تاسف دارد. 
کناری بیان کرد: ادامه این روند غیرقابل تحمل می‌باشد و دستگاه های متولی باید سریع اقدام جدی در این خصوص بعمل آورده و جلوی این بی نظمی را بگیرند.
وی اضافه کرد: رواج و گسترش فعالیت دستفروشی در سطح شهرها با وجود سادگی و کم هزینه بودن، دارای تبعات منفی متعددی از نظر بی نظمی و نازیبا جلوه‌گر نمودن منظر شهری، فرار مالیاتی و بهداشتی و امنیتی نیز می‌شود. 

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها