توسعه زیرساخت های مواصلاتی در شهرسان بشاگرد در دستور کار استاندار هرمزگاناستاندار هرمزگان برای پیگیری تعهدات بنیاد برکت در راستای تکمیل رینگ دور جزیره هرمز و جلب مشارکت این نهاد برای توسعه راه های مواصلاتی شهرستان بشاگرد و همچنین سرمایه گذاری در بخش پرورش آبزیان، با محمد مخبر رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش صبح ساحل، فریدون همتی صبح امروز(۲۹ مهرماه) در خصوص نشست با رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)، ضمن قدردانی از مشارکت بنیاد برکت در راستای توسعه مناطق محروم، از آغاز فاز دوم و تکمیلی رینگ جزیره هرمز با قول  تخصیص سهم اعتبار ستاد اجرایی فرمان امام (ره) و بنیاد برکت خبر داد.

وی افزود: فاز دوم رینگ دور جزیره هرمز به طول ۱۰ کیلومتر و با اعتبار بیش از ۳۰ میلیارد تومان به‌زودی آغاز خواهد شد.

استاندار هرمزگان با بیان اینکه جزیره هرمز به‌دلیل شرایط خاص اقلیمی از مقاصد مهم گردشگری است و دولت برای توسعه زیرساخت‌ها در این جزیره کمر همت بسته است، گفت: در فاز نخست این طرح که به طول ۱۰ کیلومتر اجرا شد، بلوار ۱۴.۶ متری و دو خط عبوری ۲ متری برای پیاده‌روی و مسیر دوچرخه‌سواری نیز احداث شده است.

همتی همچنین از توسعه زیرساخت های مواصلاتی در شهرسان بشاگرد خبر داد و بیان کرد: برای تکمیل و توسعه راه‌ها در بشاگرد اعتباری نزدیک به دو هزار میلیارد تومان نیاز است، اما علی‌رغم کمبود اعتبارات در این حوزه، از سال گذشته ۱۸۰ کیلومتر از راه های این شهرستان با تخصیص از محل ردیف اعتباری طرح توسعه سواحل مکران در حال بازگشایی است و احداث ۱۳۰ کیلومتر راه آسفالته نیز در دستور کار مجموعه دولت در استان قرار دارد.

استاندار هرمزگان با بیان اینکه با تخصیص اعتبار ۱۰ میلیارد تومانی برای بازگشایی یک قطعه راه  در شهرستان بشاگرد از سوی ستاد اجرایی فرمان امام(ره) موافقت شد، عنوان کرد: توسعه راه های مواصلاتی در بشاگرد توسعه در دیگر بخش ها را نیز به همراه خواهد داشت و امیدواریم با تلاش دولت و مشارکت دیگر نهادهای اثرگذار حاکمیتی، مشکلات مردم صبور و متدین بشاگرد هر چه زودتر رفع شود.

همتی همچنین به ظرفیت‌های سرمایه گذاری در هرمزگان اشاره کرد و گفت: با توجه به سواحل گسترده این استان، سرمایه گذاری در بخش پرورش آبزیان و بچه ماهی فرصت مناسبی برای ارزآوری است که بنیاد برکت با مشارکت در این طرح ها می تواند در ایجاد اشتغال نقش مهمی ایفا کند.

وی همچنین با اشاره به راه‌اندازی مرکز نرسری سایت پرورش ماهی نیکسا به عنوان بزرگترین تولید کننده لارو ماهی در غرب آسیا که در هرمزگان فعالیت دارد، اظهار کرد: با توجه به نیاز کشور و واردات این نوع بچه ماهی که سالیانه هزینه های هنگفتی برای تولیدکنندگان به همراه دارد، طرح تولید بچه ماهی در کشور توسط سرمایه گذار این طرح تشریح و موافقت اولیه از سوی ستاد اجرایی فرمان امام (ره) برای مشارکت اعلام شد.

همتی افزود: این طرح بنا به توافق صورت گرفته طی دو فاز انجام خواهد شد که با اجرای آن، نه تنها نیاز تولیدکنندگان کشور تأمین می شود بلکه امکان صادرات لارو ماهی نیز وجود خواهد داشت و اشتغالزایی عظیمی ایجاد خواهد کرد.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها