آغاز طرح «برق امید» در هرمزگانمدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان هرمزگان از آغاز طرح برق امید ویژه مشترکین برق خانگی خبر داد.

   

به گزارش صبح ساحل، هاجر عبدی افزود: در این طرح مشترکینی که کمتر از الگوی تعیین شده در هر ماه برق مصرف کنند، در دسته مشترکین کم مصرف قرار میگیرند و قبض برق آنها از این ماه رایگان می شود.
وی ادامه داد: هزینه های برق مصرفی در استان هرمزگان شامل دو تعرفه تابستان و زمستان می شود که تعرفه تابستان از ابتدای فروردین تا پایان آذر و تعرفه زمستان از ابتدای دی ماه تا پایان اسفند محاسبه می شود. مشترکینی که در تعرفه تابستان در هر ماه کمتر از ۴۰۰ کیلووات و در تعرفه زمستان کمتر از ۸۰ کیلووات برق مصرف کنند در رده مشترکان کم مصرف قرار می گیرند و قبض برق آنها بصورت رایگان محاسبه می شود.
طبق آخرین محاسبه مصرف برق مشترکین، حدود ۲۰ درصد مشترکین خانگی شامل مشترکین کم مصرف هستند که هزینه برق آنها از این ماه رایگان محاسبه می شود.
عبدی اضافه کرد: هدف از اجرای این طرح اصلاح الگوی مصرف برق مشترکین خانگی و آموزش مشترکین پرمصرف جهت قرار گرفتن در گروههای مشترکین خوش مصرف و در نهایت کم مصرف میباشد.

وی خاطرنشان کرد: بیشترین میزان مصرف برق در خانوارها مربوط به کولر، ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی و آبگرمکن است .

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها