تحریم کالاهای فرانسوی در کویت در پی انتشار کاریکاتور پیامبر اکرمدر پی اصرار رئیس‌جمهور فرانسه به ادامه انتشار کاریکاتورهای توهین‌آمیز علیه پیامبر اکرم صلی‌الله‌علیه‌وسلم، شرکت‌های کویتی از تحریم کالاها و تولیدات فرانسوی خبر دادند.
به گزارش صبح ساحل و به نوشته تسنیم، اتحادیه شرکت‌های تعاونی کویت در واکنش به اظهارات اخیر امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهور فرانسه که علیه پیامبر اسلام حرمت‌شکنی کرده بود، تمامی محصولات تولید فرانسه را از بازارهای کویت جمع‌آوری کرد.
در این اقدام ۵۰ شرکت تعاونی کویتی مشارکت و اعلام کرده‌اند تا اطلاع ثانوی کالاهای تولید فرانسه را از بازارها و شعبات خود جمع‌آوری کرده و به فروش نمی‌رسانند.
از سوی دیگر، برخی از فروشگاه‌ها و مراکز تجاری کویت در واکنش به اظهارات رئیس‌جمهور فرانسه با نصب پلاکاردهایی  از آغاز تحریم کالاهای فرانسوی خبر داده‌‌اند.
این در شرایطی است که فعالان و بِلاگرهای جهان عرب نیز با انتشار مطالبی به‌طور گسترده خواستار تحریم کامل کالاها و تولیدات فرانسوی در کشورهای اسلامی و عربی شدند.
فعالان فضای مجازی در کشورهای مراکش، الجزایر، مصر، کویت، بحرین، عربستان و دیگر کشورها از اقدام فعالان کویتی استقبال کرده و خواستار اقدام مشابه مسئولان کشورهای خود شده‌اند.
همچنین بسیاری از کاربران، تصاویر پروفایل خود در شبکه‌های اجتماعی نظیر توئیتر، فیسبوک و دیگر شبکه‌ها را به تصاویری از نام پیامبر اسلام تغییر داده و با این اقدام انزجار خود را از هتاکی مقامات فرانسوی علیه پیامبر اسلام نشان داده‌اند.
فعالان مسلمان در کشورهای مختلف لیست‌هایی از محصولات و تولیدات فرانسوی تهیه کرده و خواستار تحریم آنها شده‌اند.
ماکرون اخیرا در اظهاراتی با وقاحت اعلام کرده بود که فرانسه همچنان به انتشار کاریکاتورهای توهین‌آمیز علیه پیامبر اسلام ادامه خواهد داد؛ امری که با واکنش تند مسلمانان روبرو شده است.

این مسأله را می‌توان نشانه خشم شهروندان عرب و کاربران صفحات اجتماعی در کشورهای عربی به خاطر حملات تند مکرون علیه مسلمان در فرانسه دانست که به بهانه اقدام جوان چچنی در کشتن معلم تاریخی که تصاویر کارتونی اهانت آمیز به پیامبر اسلام را نشان داده بود، انجام شده است.

پس از شروع موجب خشم مردمی در میان ملل مسلمان، فعالان در شبکه‌های اجتماعی یک کمپین تحریم کالاهای فرانسوی را با هشتگ "تحریم کالاهای فرانسوی" در کنار " مکرون به پیامبر اهانت می‌کند" و "پیامبر ما خط قرمز ماست" را راه‌اندازی کردند.

این کمپین که در شبکه‌های اجتماعی شکل گرفته است، با هدف آسیب زدن اقتصادی به دولت فرانسه صورت می‌گیرد که پس از حوادث نژادپرستانه علیه مسلمانان زن در فرانسه، حد و مرز اهانت به دین مبین اسلام را زیر پا گذاشته، همچنان که مسلمانان را در کشورش زیر فشار قرار داده است.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها