فرمانده انتظامی هرمزگان:

کلاهبردار 600 میلیارد تومانی، با وعده های کاذب تبلیغات در فضای مجازی دستگیر شدفرمانده انتظامی هرمزگان گفت: فردی که با استفاده از شیوه‌های متقلبانه و در قالب قراردادهای سرمایه‌گذاری، ۶۰۰ میلیارد تومان از شهروندان کلاهبرداری کرده بود توسط کارآگاهان پلیس بندرعباس دستگیر شد.

به گزارش صبح ساحل، سردار "غلامرضا جعفری" فرمانده انتظامی استان درخصوص این خبر گفت: در پی مراجعه و اعلام شکایت تعدادی از شهروندان به پلیس آگاهی و اعلام شکایت آنان مبنی بر کلاهبرداری از آنان، موضوع در دستور کار کارآگاهان اداره عملیات ویژه پلیس آگاهی استان قرار گرفت. وی افزود : با اقدامات گسترده اطلاعاتی و با بهره گیری از شیوه های پلیسی و تحقیقات جامع از مالباختگان مشخص شد فردی به نام "اسماعیل" با معرفی خود به عنوان مدیر عامل یک شرکت تجاری معلوم در شهرستان بندرعباس و تاجر صادر کننده میگو و وارد کننده لاستیک با وعده های کاذب و ایجاد تبلیغات گسترده در فضای مجازی اقدام به کلاهبرداری کرده است.

وی افزود:در تحقیقات فنی صورت گرفته مشخص شد متهم با استفاده از شیوه های متقلبانه و استفاده از عناوین سیاسی و دولتی و جلب اعتماد برخی از شهروندان با تنظیم قراردادهای سرمایه گذاری،  مجموعا 600 میلیارد تومان از سرمایه گذاران کلاهبرداری کرده است. 

جعفری با بیان اینکه با توجه به بیم فرار متهم از کشور ضمن هماهنگی با مقام قضائی، طی اقدامات گسترده فنی و اطلاعاتی محل اختفای متهم در بندرعباس شناسایی شد، گفت: ماموران با تشکیل اکیپی منسجم به محل اعزام و در یک عملیات ضربتی متهم را در مخفیگاهش دستگیر و در بازرسی از محل تعداد زیادی اسناد ، مدارک و سیستم های رایانه ای کشف و یک دستگاه خودرو سمند توقیف کردند.

فرمانده انتظامی استان اضافه کرد: متهم به پلیس آگاهی منتقل که در بازجویی های اولیه منکر هر گونه کلاهبرداری شد اما در مواجهه با اسناد و مدارک ارائه شده به جرم خود اعتراف کرد؛ همچنین در بازرسی از محل تعدادی اوراق گمرکی ساختگی مربوط به حمل و نقل کالا ، اسناد مربوط به حسابداری، سیستم های رایانه ای از محل فعالیت متهم کشف شد.

سردار جعفری با باین اینکه در ادامه تحقیقات انبار مربوط به شرکت نیز در یکی از روستاهای تابعه بندرعباس شناسایی و در بازرسی از انبار، مقادیری روغن با مارک مشخص کشف شد، گفت: پس از هماهنگی قضائی دفتر شرکت و انبار مذکور پلمب شد همچنین کارکنان شرکت مذکور و کلیه افراد مرتبط با این موضوع احضار که در تحقیقات صورت گرفته مشخص شد شرکت شرکت مورد نظر از ابتدای تاسیس تا کنون هیچ فعالیتی در خصوص صادرات و واردات انجام نداده است.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها