مدیرکل تعاون و کار هرمزگان:

با جذب فارغ التحصیلان دانشگاهی؛ کارفرمایان معافیت بیمه‌ای دریافت می‌کنندمدیرکل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان از ابلاغ اصلاحیه دستورالعمل اجرایی طرح مشوق بیمه کارفرمایی خبر داد و گفت: در راستای اجرای این طرح، کارفرمایان استان در صورت جذب فارغ التحصیلان دانشگاهی، از پرداخت 23 درصد حق بیمه سهم کارفرما معاف هستند.
هادی ابراهیمی افزود: در طرح مشوق بیمه‌ای معادل حق بیمه سهم کار فرما بعلاوه سه درصد سهم بیمه بیکاری (در مجموع به میزان 23 درصد حداقل دستمزد تعیین شده از سوی شورایعالی کار) در نظر گرفته شده که در چارچوپ این دستورالعمل ، ماهانه از سوی دولت (وزارت تعاون ، كار و رفاه اجتماعي ) به حساب كارفرمايان واجد شرايط واریز می‌شود و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و واحدهای استانی و شهرستانی وظیفه نظارت بر طرح را عهده‌دار هستند.
وی اضافه کرد: تمام کارفرمایان کارگاه‌ها و موسسات مشمول این دستورالعمل بر اساس آیین نامه اجرایی بند (الف) تبصره (18) قانون بودجه سنواتی برنامه ششم توسعه در صورت بکارگیری نیروی کار جدید، مشمول استفاده از مشوق های بیمه ای، حداکثر به مدت 2سال خواهند بود.( تا پايان برنامه ششم توسعه )
ابراهیمي اظهارداشت: افرادی که از مزایای دوره مقدماتی طرح کارورزی (دوره سه ماهه) در کارگاه ها و موسسات مشمول دستورالعمل اجرایی طرح استفاده کرده اند، حداکثر تا 21 ماه می توانند از مشوق بیمه‌ای استفاده کنند.
مدیرکل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان ، مدرک تحصیلی لیسانس یا بالاتر، داشتن حداکثر 38 سال سن که مدت زمان خدمت وظیفه به حداکثر سن افراد ذکور اضافه می شود، ثبت نام در سامانه (کارورزی) و داشتن سابقه بیمه تامین اجتماعی که حداکثر از 36 ماه تمام کمتر باشد را از شرایط احراز نیروی کار جدید در این دستورالعمل ذکر کرد.
ابراهیمی گفت:  یکی از شرایط برخورداری کارفرما از مشوق بیمه‌ای در این دستورالعمل داشتن مجوز فعالیت از مراجع رسمی کشور و داشتن کد بیمه کارگاهی و ثبت نام در سامانه کارورزی است.
وی  افزود: تعداد نیروی کار جدید بر اساس نیروی کار مازاد بر بیشترین تعداد بیمه شدگان2 ماه قبل از ثبت نام کارگاه در زمان ثبت نام در سامانه تعیین می‌شود.
طرح مشوق بیمه کارفرمایی بر اساس موضوع بند الف تبصره 18 قانون بودجه سنواتی برنامه ششم توسعه و در چارچوب سیاست های اقتصاد مقاومتی با هدف تحرک بخشی به بازار کار کشور، حمایت از کارفرمایان و صاحبان کسب و کارهای آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا و ایجاد اشتغال با ترغیب و تشویق کار فرمایان کارگاه‌های تولیدی و خدماتی به استفاده از نیروی کار جدید تهیه و ابلاغ شده است بر اساس اصلاحیه دستورالعمل اجرایی طرح مشوق بیمه کارفرمایی،435 نفر سهم اشتغال بنگاههای اقتصادی استان هرمزگان است.
لازم بذكر است دفاتر مشاوره شغلي و كاريابي هاي غير دولتي داراي مجوز از اداره كل تعاون ، كار و رفاه اجتماعي آمادگي ارايه مشاوره و ثبت نام جويندگان كار و كارفرمايان جهت بهره مندي در طرح مذكور را دارند.

غیرقابل انتشار: 1
برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها