آموزش حقوق شهروندیآیا میدانستید طبق ماده ای ۶۶۹ قانون مجازات اسلامی و ماده ۲۴ قانون مدنی نصب تابلوی پارک=پنجری جرم است و مجازات حبس دارد!
هر روز ممکن است شما در شلوغی شهر به دنبال جای پارک برای خودرویتان باشید،و فضای خالی را مشاهده کنید اما با تابلوی پارک=پنجری مواجه شوید.یا حتی شما برای جلوگیری از پارک سایر خودروها جلوی منزلتان یا ساختمانتان اقدام به نصب تابلوی پارک=پنجری بفرمائید،آیا تا کنون از خود پرسیده اید که نصب این گونه تابلوها جلوی درب منازل و خیابان ها قانونی هست یا خیر؟طبق ماده ای ۶۶۹ قانون مجازات اسلامی:هرگاه کسی دیگری را به هر نحو تهدید مالی کند،اعم از اینکه به این واسطه :تقاضای انجام امر یا ترک فعلی را نموده یا ننموده باشد به مجازات شلاق تا۷۴ضربه یا زندان از دو ماه تا دو سال محکوم خواهد شد. و همچنین طبق ماده ۲۴ قانون مدنی:هیچ کس نمیتواند کوچه و خیابان هایی که بن بست یا مسدود نیست را تحت تملک قرار دهد.
بنابراین نصب هر گونه تابلوی پارک ممنوع،یا تهدید به پنجری خودروها در کوچه و خیابان هایی شهر جرم محسوب میشود و میتوان از متخلفین در دادسرا شکایت کرد.و این تابلو فقط باید روی در پارکینگ و اگر جای دیگر از دیوار خانه بزنید و پارک کردن در آن محل را نیز برای مردم ممنوع کنید اگر نهادهای مربوط مانند شهرداری باخبر شوند با متخلف برخورد میکنند.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها