محموله دام قاچاق در قشم کشف شدفرمانده مرزبانی استان هرمزگان از شناسایی محل دپوی غیر مجاز دام های قاچاق و کشف یک هزار و 135 راس احشام قاچاق خبر داد.

 

به گزارش صبح ساحل، سردار "حسین دهکی" در تشریح این خبر اظهار داشت: مرزبانان پایگاه دریابانی قشم در اجرای طرح مبارزه با قاچاق کالا و ارز با انجام اقدامات اطلاعاتی و عملیاتی مشترک با اداره اطلاعات جزیره قشم و عوامل انتظامی شهرستان از محل دپوی احشام غیر مجاز در منطقه "رمچاه" که از آن به عنوان مکانی امن برای نگهداری و خروج غیر قانونی دام از جزیره استفاده می شد، مطلع و موضوع را به صورت ویژه در دستور کار مرزبانان قرار گرفت.

وی افزود: ماموران در بازرسي از محل دپوی دام موفق شدند، یک هزار و 135 راس احشام قاچاق از نوع کهره را کشف کنند.

سردار دهکی در ادامه تصریح کرد: احشام به صورت غیر مجاز دپو و به منظور خروج غیر قانونی از کشور توسط شناورها از محل دپو بارگیری و به کشورهای حاشیه خلیج فارس حمل می شدند که از این  طریق مقدمات خروج غیر مجاز دام ها به خارج کشور فراهم می شد اما با هوشیاری مرزداران استان و همکاری اداره اطلاعات و عوامل انتظامی شهرستان قشم ناکام ماندند.

فرمانده مرزبانی استان هرمزگان با اشاره به توقیف ۷ دستگاه کامیون حمل احشام قاچاق خاطر نشان کرد: برابر اعلام کارشناسان ارزش ریالی احشام قاچاق کشف شده 30 میلیارد ریال برآورد شده است.

برای این مطلب تا کنون نظری ثبت نشده‌ است.
0 / 200
  • نظر شما پس از بررسی و تایید منتشر خواهد شد.
  • لطفا از بکاربردن الفاظ رکیک، توهین و تهمت به اشخاص حقیقی و حقوقی خودداری کنید.

آخرین خبرها